şükela:  tümü | bugün
  • filminde monte cristo kontunu jim caviezel canlandıracak
  • monte cristo kontu'nun ingilizcesi, holivudda çevrilmiş filminin adi...
  • "zatarra abi gel boşver intikamı falan sen bana isim ver ben hepsini vurur gelirim haftasonu olmadan sonra da paraları harcarız ne diosun?" dien jacopo karakterine hasta olduumuz film
  • dumas'nin intikam duygusunu baz aldigi unlu eseri...kevin reynolds un basroolerini jim caviezel ve guy pearce arasinda bolusturdugu son filmi..elestirmenlerin sivri uclu elestiri oklarina hedef olmus olsa da,anlatimda bosluklarin oldugu iddia edilse de bir izleyici olarak seyretmekten buyuk keyif duydugum,haz aldigim,kendimi kaptirdigim basarili bir uyarlama..
  • thin red line'dan önce ve sonra başarılı bir role imza atamamış olan james caviezel'in abartılı "öncesi ve sonrası" oyunculuğunu ile the man in the iron mask'deki leonardo di caprio'yu anımsattığı monte kristo kontu, romanda uzun uzun anlatılan pek çok sahne arada harcanıp gitse de sıkılmadan izlenilen hoş bir holivud yorumu olmuş, en keyifli sahnelerin richard harris'li hapishane bölümleri olduğunu düşündüm ben. dorleac ve jacopo gibi yan karakterlerin çok daha izlenilir kıldığı filmde en başarılı şey ne derseniz hiç düşünmeden kostümler derim, özellikle edmond'un kaçakçıların gemisinden inip memlekete döndüğü sırada giydiği denizci kostümü takdire şayandı.
  • filminin ilk bolümü gercekten guzeldi, cekimlere etkileyiciydi. kayan kameralar, plonjolar..tatminkar. zaten tum film genelinde kostüm olsun, makyaj olsun onlara da denecek birşey yok. ama senaryo olarak, filmin son ceyreginde ki bu kadar akıcı ve mantıklı geldikten sonra, birden yalan ruzgarı misali, herkesin yapma o senin baban, o senin oglun, o aslında kanun kacagı seklinde cozumlenmesi çok gözüme battı. cok daha manalı bitebilirdi. o kadar kurduktan sonra (misal hapishane ve komplo bolumleri) boyle bi son yavan ve yetersiz kalıyor bence.
  • monte cristo hikayesinin yeni cevrimi ve de cok iyi cevrimi olan bir film bu. mekan secimleri, cekimler ve de oyuncular pek guzel hazirlanmis. ozellikle edmond dantes nin degisimi cok net ve dogal gorunuyor. duello sahneleri cok gercekci yapilmis bu sefer. kahramanca eskrim goruntulerinden cok, belirsiz ve gayet sert, olumcul dovusler olmus. yaslanmayan bas kadin oyuncu disinda, pek hos bir film, kacirilmamasi, ozellikle sinemada izlenmesi gereken cici.
  • dizi yapmaya musait bir konunun, ortalama bir sinema filmi suresine sıkıstırılıp ıkıstırılmasindan mutevellit detay yoksunu film. koskoca filmden hafizamda yer eden tek goruntu* en son duello sahnesinde kameranin otlari yalayarak soyle bir yukselmesi o kadar.
  • trt'de 80'li yillarda oynamis cok saglam bir dizisi de vardi ayrietten... kayitlara gecsin.
  • baslikta gecen hikayeyi iyi uyarlamis olan filmin adi. memento'dan hatirlanan guy pearce'in yine maasallahi var, ayrica peder faria olarak izledigimiz richard harris'te yine babaligini ortaya koymus. bu hikayeyi tum ayrintilari ile 10 saatlik filme dokseler, otur izle deseler oturur izlerim herhalde.