• çin'de yapılacak olmasına şahsen sevindim. bu turnuvanın artık abd'den çıkıp dünyaya yayılması gerekiyor. bu sene kanada'da yapılmasının nedeni, key arena'nın müsait olmamasıydı ama valve nihayet doğru yolu bulmuş ve tüm yükü abd & kanada'ya yüklemek yerine potansiyeli çok daha yüksek olan ülkeleri göz önünde bulundurmaya başlamış.

türkiye'de yaşayan dotaseverler için de saat açısından daha uygun olduğunu düşünüyorum açıkçası eğer günü dota'ya ayırabilecekseniz. vancouver yanılmıyorsam bizden 10 saat geride. seattle da öyleydi. sabah 10 akşam 8 arası süren bir turnuva demek, tüm maçları takip etmek isteyen işsizlerin akşam 8 ile sabah 6 arasında uyanık kalmasını gerektiriyordu. şangay ise bizden 5 saat ileride. sabah 5'te uyansan akşam gelmeden tüm maçlar bitmiş olacak.

çalışanlar için pek uygun olmayacak tabii, akşam maç izleyemeyecekler ama öğrenciler ve işsizler için bu düzen çok daha iyi oldu sanki. kaldı ki ağustos ayında zaten okul yok bi' şey yok. dota'yı o kadar çok seven adam bir hafta izin kullanır, yine halleder bence. *

velhasıl ben sevindim. çinlilerin dotasını sevmeyebilirsiniz ama en azından oyuna tapan bir kitleye sahipler. koca götlü davar amerikanlardansa vitaminsiz holigan çinlileri tercih ederim şahsen. 2020'de de belarus'ta olsa keşke... rusya veya ukrayna demiyorum zira adamlar savaşta. ukrayna'ya rus, rusya'ya da ukrayna takımlarının girmesi sorun olabilir. sonra bir almanya patlatsınlar. belki jakarta. mis.
  • e-spor dalının en prestijli ve en yüksek ödül havuzlu turnuvası. bir önceki yıl olduğu gibi hayatın durduğu, kalp atışlarının yavaşladığı nefes kesici bir final olması özlemiyle bekliyoruz kendisini. bu hero pool ile pek şampiyon olacaklarını düşünmesem de team liquidciyiz. ilk play-offlar da eleneceklerini düşündüğüm chaos ise ikinci favori takımım.
  • başlamasına bir haftadan daha az süre kalmış olmasına rağmen (6 gün 12 saat civarı) henüz grup kuralarının çekilmediği ve dolayısıyla da maç saatlerinin/programının belirlenmediği turnuva.

ortamlarda "en yüksek para ödüllü e-spor turnuvası" diye reklamını yapmaya devam edersiniz... valve dergi satıp para toplamanın peşinde. dünyanın en göz önünde olan e-spor turnuvasısın, yılın şampiyonası olacaksın ama bir hafta kalmış daha kimin nerede ve ne zaman oynayacağı belli değil. inanılmaz gerçekten.
  • tüm büyük dota turnuvaları gibi başlamasına çok az zaman kala grupları açıklanacak turnuva, gönlümüzün sultanı, her yıl 10 günlüğüne dota severleri ekrana kitleyen dota festivali hali hazırda prize pool 32 milyon doları aşmış durumda yani en büyük e-spor turnuvası olacak aynı zamanda.

takımlar arasında bu yıl da gönlümüz secrettan yana. klasik international sıçışını yapmazlarsa o sene bu sene olabilir.
  • programı başlamasından 5 gün önce belirlenmiş, gruplar'da bugün açıklanmıştır. round robin turları otel odalarından oynanacaktır. koskoca valve 3 kuruş daha compendium parası alacak diye, böyle saçma şeyler yapmaz. 9. international olmuş hala bok atma peşindesiniz.

bu sene artık team secret'ın almasını istediğim, dünya'nın en büyük ödül havuzuna sahip e-spor turnuvası.
  • daha ilk eleme gününden megacreep comebackli, bol fightlı maçların döndüğü turnuva.

bu arada

(bkz: na'vi is back)*
  • an itibariyle og'nin wisp carry strat ile nip'yle dalga geçtiği maç.

ppd kuduruyor olmalı.
  • peru doto best doto

infamous vg'yi yendi ilk maçta, lolololololool

bir winnie the pooh ağlıyor, gözleri yaşlı =(((
  • (bkz: w33haa)'nın tam bir fiyasko olduğu turnuva. minseki vs team liquid maçını izleyin. bu kadar aptalca ölünmez. 2k rankta bile bu şekilde ölmüyorlar. liquid bu sene de kupa kaldıramayacak gibi. (bkz: matumbaman)'ı mumla arar olduk.
hesabın var mı? giriş yap