• the black heart procession şarkısı. nefis..
  • 2003 yapimi itirafkom konseptli bir film. vermeye calistigi dusunce tarzi (kisilik sadece bir icattir, erteleme, soyle ve rahatla, itiraf edersen rahatliycaksin, kim oldugumuz o kadar da onemli diil, dunya doga ne guzel bi bak gor etrafi gozle nefes al, babamiz bize kotu davranirsa sanmayin ki tek sebebi bizizdir, vs vs...) ne kadar hos ve psikoloji 101 kitabinin iyi calisildigini gosterse de oyle bir ciglik (pismemislik) var ki bu filmde, seyretme acisini cekmektense seyredilmemesi daha hayirli.
  • başucu albümü diyesim var, ama bakıyorum başucuma, o kadar kalabalık ki, olası istanbul depreminde altlarında ezilecekmişim gibi duruyor. o yüzden alıyorum ben bu albümü, yastığımın altına koyuyorum, kulaklıklarımı takıp uyuyor taklidi yapıyorum.
  • 2015 yapımı karyn kusama tarafından yönetilen dört dörtlük gerilim filmi. !f istanbulun bu seneki güzel süprizi. tüm klişelere bağlı kalarak, sonu başından tahmin ettirse de tadında bırakılarak işlenmiş film de logan marshall-green filmi oldukça başarılı götürüyor .... konusu ne derseniz bir nevi reunion / yeniden buluşma kavuşma hikayesi ....
  • !f 2016 kapsamında ülkemizde gösterilen ve pazar sabah 11.00 seansında izleyicileri koltuğuna mıhlayan harika gerilim filmi. hep komedi veya drama tarzında işlenen arkadaşların yeniden buluşması *konseptini gerilim açısından ele alan yönetmen karyn kusamaharika bir iş çıkartmış.

--- spoiler ---

film boyunca hak verdiğimiz başrol karakterimiz aracılığıyla git gide yanılgıya düştüğümüzü hissettiren ve önyargıları sorgulatan bir yol çiziyor yönetmen. artık biz de başrol karakterimizle beraber paranoyaya düştüğümüze bizi tam anlamıyla ikna ettiği noktada film inanılmaz bir u dönüşü sergiliyor ve seyircinin en baştan beri beklediği sonu bir anda sürprize dönüştürüyor.

--- spoiler ---
  • son zamanlarda izlediğim en iyi gerilim filmi. belki biraz daha uzun olabilirdi olay örgüsü daha da sağlam yapılabilirdi. yinede çok lezzetli bir film.

filmde -aynen kesin bir şeyler var diyorsunuz sonra şüpheler dahada artıyor sonra birazdaha artıyor birden yok lan haksızlık etmişim diyorsunuz and then buhm olay kopuyor. hele son sahne ...!
  • gerilim sevenler icin orta karar bir film olmus.

kotu de degil, sahane de degil. arada sacma sapan baglantilar, kopukluklar var..

ama filmde beni rahatsiz eden sey, filmin durumundan ziyade, ustunden konunun anlatildigi insan profilleri, karakterler vs. yani insan merak edior, bu kadar gerizekaliyi nasi bi araya topladiniz diye..

--- spoiler ---
    aq filmde akli basinda normal gibi duran 2 insan will ve kira zaten. geri kalan denyosallara benzeyen butun tipleri hayatimdan uzak tuttum. cakma etiketlerle ve dogma dogrularla yasayan yapmacik karakterler iste.

neyse isin guzel tarafi filmin sonunda bu orcolarin hepsi oldu aq. sigara yapip keyifle aha hepsi geberdi ehe ehe diye siritiyordum ki, filmin finaliyle iyice koptum zaten..
    --- spoiler ---

izlenmese de olr.. hevesli gencler cekmiscesine bi film iste.
  • ilk yarısında "sanırım social awkwardness üzerine gerilim filmi çekmişler" izlenimi bıraktı. sokağa çıkıp rastgele adam toplasan bu kadar kel alaka bir arkadaş grubu kuramazsın, kimya sıfır. ters köşe değil çünkü kendi içinde sonuyla ilgili birden çok spoiler veriyor. aslında konusu güzel ama şu haliyle yoklukta gideri var klasmanında. denk geldim ve "aa tom hardy oynuyormuş" diye izlemeye devam ettim. sonra "tom hardy ne ara boya gitti acaba?" diye şüphelenip imdb'yi açınca aslında başrolün logan marshall-green olduğunu gördüm. adam resmen orijinalinden iyi olan cover'lar gibi. bir de game of thrones'tan daario naharis de var filmde, algıda seçicilik.
  • film, izleyiciyi izlerken bile ikilemde bırakıyor. bi an ana karakterin gözünden bakıyorsunuz, durumdan kıllanıyorsunuz. sonra yok lan olmaz heralde diyorsunuz. izlerken insanı çelişkilere sevk ediyor. gerilim filmi olarak gayet başarılı. konu gerilimse, gizemse sonuna kadar hak ediyor.

--- spoiler ---

sanırım partiden ilk ayrılan hatun da öldü. arabada hallettiler işini herhalde.

kapıya gelenlerin, diğer evlerdeki insanların olduklarını dusunuyorum. yani en son gordukleri kırmızı gece lambaları yanan evlerin sakinlerinden birileri olabilir.

sonu biraz değişikti. yani bu kadar buyuk bi olsaysa sonrasını da insan merak ediyor. bu kadar evde bi anda o kadar olay, siren sesleri her yerde. bir de yani o abi neden hala eve döndü ki, alsın polisi gelsin dicem de ne bilyim değişik ya.

beni gerek kısmı, cidden bu işlere inanıp, bu tarz eylemleri gerçekleştirecek insanlar olması. düşününce çok korkunç be.

--- spoiler ---
hesabın var mı? giriş yap