• ya bir şeyin de boku çıkmasın. siyahi watson. çekik gözlü başrol kız. siyahi rastalı arkadaşı. yahu o zaman dönem dizisi çekme. eski ingilterede ne arar siyahi doktor? ne arar londra yerlisi çekik gözlü kız rastalı erkek? sherlock'u da gay yaparlarsa şaşırmayacağım!
    witcherda da aynı boku yediler. bunlar nasıl oyuncu seçimleri? anlamsız işler.
  • uyarlama nedir bilmeyen tiplerin yorum yaptığı dizi. sherlock new york'ta polis olabiliyorsa siyahi de olabilir, rastlalı da çünkü bu bir "uyarlama"
    tarihi tutarlılık olma derdi yok.
    elementary dizisinde watson asyalı bir kadın? 154 bölüm oynadı hemde

sen baz luhrmann'in romeo and juliet filmini izleyip limuzine binip los angeles'da yaşayan romeo'mu olur da diyorsundur kesin.

bunun dışında dizi kendi içinde vasat. cgi çok kötü, müzik seçimleri berbat, oyunculuklar dökülüyor.
  • "siyahi sherlock gördükten sonra, lezbiyen bir bayan dr. watson beklemedim değil. (altta edit var. yanlış aktarmışım, özür dilerim)

1. bölümde malefiz'in kargası vardı. 2. bölümde diş perileri mevzusu. 2. bölümün başında kapattım. yetti bana.
    bir de yüz kesip, taktiği yüze bürünme muhabbeti var ki, dizinin tamamı çalıntı konsept. got'tan arya stark geliverecek sanıyorsun.

çocuklar için güzel bir uyarlama olmuş. bizim sherlock bu değil zira. ki bu ucube uyarlama da değil. uyarlama bambaşka birşey a.q. bu şeye ne denir onu da bilmiyorum."

edit:

anladım arkadaşım. teşekkürler. sherlock değil, dr watson siyahi imiş. ok. anladım.

sevgili netflix; baymadı mı bu sktimin genç yada çocuk kahraman yaratma girişimi. yetişkinler için yaptığınız filmlerde skiş sokuş olsun, macera ve aksiyon filmleri de gençlerden oluşsun yeter. mantık bu a.q.

j.j. abrams süper 8, steven spielberg e.t., x men serisi new mutant ile denedi, siz de stranger things ile denediniz bunu. yetmedi mi. game of thrones'tan konu çalmakla, malefiz tarzı cadılar büyücüler ile bir ucube ortaya çıkartıyor, 18.yy 19.yy. ingiltere'sinde siyahi dükler falan koyuyorsun. yav tamam anladık gençler bunu seviyor. ama cidden baymadı mı.

a.w.q. disney plus gelse de ona geçsek. en azından marvel evreni, star wars evreni falan var elemanlarda. senin elinde witcher tarzı bir yapım var, 2 sene oldu devami yok. black mirror diye bir efsane var, son sezonunda cacık ettiniz. altered carbon yine sıçtığınız bir muhabbet. gelinen hale bak a.q. cadılar büyücüler yarıklar ve dünyayı kurtarmaya çalışan bir grup skik 16 yaşında tip.

bir de yeni güncelleme ile 41 lira oldu a.q. iptal eder geçerim. sikiş görmek istesem internet dolu. cadılar büyücüler genç tiplerin dünyayı kurtardığı yapımlar izlemek istesem internet yine silme bu tarz yapımla dolu. hiç-bir şey vermiyorsun farklı olarak. ne para vereyim a.q.
  • inanılmaz gerçekten, sherlock adı altında milyonlarca hikaye üretilme imkanı varken böyle boktan, saçma sapan bir yapıma milyonlarca dolar harcanıyor. başroldeki karakter bir kere zeki değil, fantastik öğeler de cabası.

mesela şu şekilde olabilirdi: sherlock ve dr.watson yaşlanır, yerine kendileri seçtiği zeki bir detektif ekibi kurabilirdi. fantastik öğeler olmadan kat ve kat daha güzel bir dizi ortaya çıkabilirdi. bu dizi bu haliyle anca ergen eğlendirir.
  • biri de dememiş ki "bu elektronik müzik seçimleri ney? vahit guetta dönence edit niye yok. bedük automatik nerede?" diye. bu kadar kürrek gibi müzik seçimi yapmaya kalksan yapamazsın.

tutarsızlıklarla dolu neksfilis dizisi.
  • yorumum spoiler karışık olacak.şimdi hepimizin aşina olduğu sherlock,bazı davalarda,kişi veya mekan hakkında bilgi almak isterken sokaktaki çocuklardan yardım isterdi.bu dizide de bu çocuklar üstünden hikaye işlenmeye başlanmış ve bir tanesine de süper güç tarzı birşey eklenmiş.karanlık ortam var,gizem duygusu var,değişik davalar var aslında şöyle baksam lan bu tam benlik bir dizi diye söylerim.lakin işin içine sıçılmış, o kadar alternatiflik yaratmak varken böyle yapmaları olmamış.anlam veremediğim bir şekilde dizide yaratılan o evren olmamış,sırıtıyor ayrıca kimse yazdığımı ırkçılık falan diye yorumlamasın ama oyuncu seçimleri alakasız ve inanılmaz uyumsuz olmuş.belki de beni kopartan bu oldu.dizi için kısaca doğaüstü gizem olayları yaşanırken gençlerin bunları çözerken cinselliğini keşfettiği,bu keşif olurken o onun babası yok bilmem nesi türk dizisine bağladığı,sherlock’un esrar çekip ben bu dünya’da tekim lan diye ağladığı olmamış bir dizi.
  • yapılmış en kötü sherlock holmes uyarlaması olması muhtemel dizi. uyarlama demek bile abes kalıyor bence başka bir kelimeyle nitelemek gerekebilir.

hani böyle “biraz ondan, biraz bundan, biraz şundan ekleyelim. sherlock mu? tamam onu da koyalım. müzikler mi? zamanla uyumsuz ama elektronik olsun.” demişler.

bu diyalogların yaşandığına eminim kanıtı da dizinin ta kendisi.

buna benzer bir diğer felaket şuydu: (bkz: freud (dizi))

netflix bu ne olm, ne yapıyorsunuz siz?

puanım: 0,5/10
  • tam bir ergen dizisi. aşağılamak için söylemiyorum, ergenlere hitaben çekilmiş.

3 bölümü zar zor bitirdim, 4'üncü bölümde dayanacak takatim kalmadı kapattım artık. o 3 bölüme harcadığım zamanda kesintisiz deli vahit - dönence mix dinleseydim, zamanımı daha kaliteli geçirmiş olurdum kesinlikle.
  • yuukoku no moriarty,bunu izleyin daha güzel
  • sherlock holmes görünce sazan gibi atladım ama bi önerim var yani ben izliyorum çünkü uykum gelmiyor diye uyumaya çalışırken arka planda açıyorum oynuyor bir şey kaçırdığıma da üzülmüyorum ninni gibi bu şekilde değerlendirilebilir
hesabın var mı? giriş yap