• belki çok eksik, hatalı, anlamsız kısım bulunabilir filmde, ama öyle anlamlı bi biaggio karakteri var ki, filmin bütün pürüzleri gidiyor. normal şartlarda, birazcık farklı olana gösterilen tavır hepimizce bilinir. kimse istemez yanında böyle tipler, dışlar, olmadı dalga geçer, kendini rezil edecek kişi olarak bakar. ama burada, yaratılan o özgürlük alanı verilen alanda, biaggio da özgürdür, en çok da belki onu görme fırsatı verdiği için gerçek dünyadan daha güzeldir o orman. bazen yanımızdan geçip giderler, bazen biz peşlerine düşeriz, bi soralım bakalım kendimize terazisini belirleyen bişi var mı bunun. yanımızdan geçip giden mi yoksa peşinden gittiğimiz mi daha dosttu, daha arkadaştı. onu belirleyen bakış açısı işte. neler kaçırıyoruz kim bilir, orman özgürlüğünde yaşamadığımız, statü, şekilcilik, normallik bekleyerek yaşadığımız bu iğrenç dünyamızda. biaggiosuz dünyalara ölüm!
  • 3 liseli arkadaşın yaz hikayesini anlatan çok güzel, eğlenceli bir komedi-dram.

http://www.imdb.com/title/tt2179116/

--- spoiler ---

taşrada büyüyen, lise çağlarında kulübe yapıp doğada vakit geçiren, tuzakla hayvan avlayan, akrep-yılan öldürenler için filmin ayrı bir yeri olacaktır. son olarak biaggio karakteri ve sahneleri tek kelime ile muhteşemdi, özellikle sorgu odası sahnesi.

--- spoiler ---
  • sırf biaggio karakteri için bile izlenebilecek güzel müzikleri olan hoş film.
  • bana küçükken izlediğim * o sıcaklık dolu çocuk filmlerini hatırlatmıştır. yeni nesil bunalımlı ergen filmleri genelde ot çekmeli, eline tüfeği alıp onu bunu öldürmeli, şiddet dozajı çok yüksek şeyler oluyor hep. böylesine sıcak, eğlenceli, yer yer duygusal filmler görmeyeli çok olmuştu yani. özellikle biaggio karakteri gerçekten efsane olmuş. çoğu sahnesinde ciddi ciddi kahkaha attırdı bana. nick offerman'a ise diyecek söz bulamıyorum. imdb puanı az bile.
  • ne zaman ( loser) ergen filmlerini seyretmekten bıkacağım? aslında ergen filmlerinden hoşlanmadığım zaman gelecek?
    güzel, sıcacık, olmuş bir film.
  • çok güzel, şirin bir eğlencelik bir gençlik filmi. hem komedi hem duygusallık barındırıyor. 3 tane genç gerçek yaşamlarından usanıp ormanda kendilerine yeni bir yaşam kuruyorlar çakma into the wild kıvamında. güzel doğa görüntüleri, özgürlükleri vs. oldukça eğlenceli gidiyor. ta ki içlerine kızlar gelene kadar ;
    amerikanın bir havasına bir kızlarına güven olmaz ve arkadaş ayağı göt ayağı aforizmalarını haklı çıkartacak olaylar yaşanıyor. arkadaşlar önce dağılıyor sonra tekrar mutlu sona yelken açıyor.
    roberto baggio'nun uzaktan akrabası baggio karakteri de ayrı bir filmi hakedecek kadar yarıcı. sorgu sahnesi, ağaçtaki facia kamuflaj denemesi...
  • jordan vogt roberts'ın yeni filmi. stand by me meets superbad deniyor
  • ponçik ergen filmi yapımcılarına sövgüler sayırmama sebep olan film. ya şimdi bu filmler sırf insanlar beğensin diye iyi sonla bitirilmeye çalışılıyor ya ben sinir oluyorum. hayat böyle mi arkadaşım?

--- spoiler ---

filmin sonunda kız geliyor; esas oğlanın babasını, esas oğlanın evine götürüyor. ulan göt, çocuğun beyni yok mu aq. çocuğu en son gördüğünde sana oruspu demişti. onu düşünmek sana mı kaldı.

esas oğlan da dünden razı zaten. uğruna en yakın arkadaşıyla kavga ettiği kızı, anında 'dünya ahiret bacımsın' diye bağrına bastı aq. ne biçim insanlar ne biçim tiplemeler; en azından biri kindar olsun bari.

biraz gerçek hayata yakın bir şeyler yapın. karakterlerin duyguları olsun. derinlikleri olsun. bir şeyler hissetsinler(bu hissetmek büyük harflerle). filmi izleyince sanıyorsun ki bu patrick sanki kızla evlenecek hayatının kalanını onunla yaşayacak. yalan efendim; paul'un sonu neyse patrick'in kaderi de o olacak. kız başka bir ezik film karakteriyle birlikte olmak için ondan ayrılacak.

--- spoiler ---

neyse. ortalamanın üstünde bir film. zevkli, muhtemelen seveceksiniz. spoiler kısmında naçizane üç beş şikayetimi yazdım. onlar size batmazsa muhtemelen beğenerek izleyeceğiniz bir gençlik filmi olacak. 1 buçuk saat zaten, çerez.
  • acıtan film.

(bkz: biaggio forever)
  • hakkında bakınız'da yayınlanan yazıya şuradan ulaşılabilecek film.
hesabın var mı? giriş yap