• koca koca adamlar halen cover yapip ekmek yiyorlar memlekette.

erkek gibi "hey bro hard rock yeaaah" gibi hareketlerde bulunan vokalisti ile, 80leri 35 sene sonra fark etmis gariban yozgatli grup.

surekli oy moy yollayin diyr mesaji geliyor facebooktan. arkadas bu ne iticiliktir? gun icinde farkli yollarla oylayabilsinler diye neredeyse gruba router uzmani alacaklar.

kendin amca dayi eniste yardimiyla en cok oyu alsan ne olacak? ortadogu kafasindan kurtulamamissin hard rock yeah evet
  • vasat grup. müzikal anlamda yenilik yok. bizdeki yokluktan adamların çaldığı şarkılar vuaooov diye karşılanıyor ama vasatlar liginde orta sıralarda dolanırlar.
  • eksi sozluk hic bi siki begenmeme timi yine devrede fakat bu sefer haklilar. olum bu ulkede ne gruplar harcandi lan, sizi bi kasik suda bogarlar. heralde vokalistin asiri detone sesine kimse dikkat etmesin diye ingilizce soyluyolar o da bildigin lise aksaniyla.

yine de cesaretli adamlarmis ki ingilizce album yapmislar ve piyasa olmayan bi muzik tarzini secmisler. ısin kolayina kacip pop-rock album de cikarabilirlerdi. kendileri cidden sahne icin kotu ama sirada bekleyen iyilere cesaret olmalarini dilerim.
  • vokal aplamizin ingilizce aksani pek iyi degil. yuzlerini yurt disina donmek icin yapiyorlar farkindayim ama aksana bir cozum sart. ogun sanlisoyun 90larin basinda 20li yaslarindayken soyledigi sarkilarda bile ingilizceye hakimiyeti daha iyi geliyor kulaga.

ama bence asil sorun sarkilarinda bir "hook" eksikligi ya da zayifligi var.
  • 6 ekim 2023'te ankara'da glenn hughes öncesi dinleme fırsatım oldu. önceden canlı dinlememiştim. ama sahnede çok eksiktiler. basçı ve davulcu gençler çok cılız kaldılar ve tek gitar da kulağı dolduramadı. eski kadro çok daha sıkıymış, ciddi kan kaybetmiş.
  • basarili buluyorum ve gormeyi, dinlemeyi seviyorum. en zayif buldugum noktalari 'cool' olmak diyebilirim. karsima cikiyor eski tv programlarina katildiklari videolar, youtube, instagram vs. hepsinde bir taninma, bir kitle genisletme cabasi. 1 bilet alana 1 bilet bedava kampanyalari… abicim siz izinden gittiginiz, coverlarini yaptiginiz, esinlendiginiz rock devlerine bakin ve biraz burnunuzu yukari kaldirin lutfen! sizi bulan bulacaktir…

bunun disinda hem kendi sarkilari, hem coverlari oldukca guzel. kendi sarkilarinin sozleri biraz zayif gibi ama sound ile kurtariyorlar. yurtdisinda yasadigimdan hic konserlerine gidemedim ama turkiye'de olsam sehrimde verecekleri her konsere giderdim. nitekim bu zamanda bu sound'u bulmak kolay degil.

seviyor ve basarilarin devamini diliyorum. be cool!
  • müthiş bir albüm yayinlayan hard'n heavy, glam rock grubu.80'ler seven rockçılar kaçırmasın.
  • gitaristi karizmatik falan değil bizzat iticidir.

rock'n roll ruh işidir. içinde yoksa dışına da ne kadar estetik olarak sunmaya çalışırsan çalış sakil durur kişide.
    grubun da müzikal olarak pek başarılı olduğunu düşünmüyorum ama artık bu günümüzde önemli değil haliyle.
    ne kadar fazla ınstagram ya da benzer sosyal medya paylaşımı ve beğeni o kadar başarılısın. yersen tabii.
  • yeni albümleri çıkmış, hayırlı olsun.

bu albümde tommy johansson ve tarkan gözübüyük ile birlikte çalıp söyledikleri rock n' roll generation adlı şarkılarında çocuklarımla (beşiktaş çocuk korosu) eşlik etmiştik kendilerine stüdyoda. selam olsun.

https://www.youtube.com/watch?v=6aq-bhghyj8
  • rock'n roll biraz da ruh işi...

aslında kendilerini yıllardır takip ederim, türkiye gibi bir yerde esasen ölmüş bir müziği icra etme çabalarını çok takdir ediyorum, öyle ki elemanlarını sosyal medyadan bile olabildiğince takip etmeye çalışıyorum. gelgelelim sahnede lise müsameresinde çıkan heyecanlı rock grupları gibi duruyorlar. yukarıda da bahsedilmiş belki de bir rock grubunun olmazsa olmazı cool olmaktan çok uzaktalar. "bakın biz sahneye çıktık, hadi dinleyin bizi" havasındalar. bir de vokaldeki hanım kızımız (kk mode on) çok başarılı bir ses olsa da yapmaya çalıştığı ingilizce aksan çok sırıtıyor, kulak tırmalıyor.

kendilerini yine de çabaları için tebrik ediyorum, umarım çok daha iyi yerlere gelirler...
hesabın var mı? giriş yap