• loreena'nin zirve albumu bu olsa gerek, sonradan da gayet buyuk i$ler cikarmi$ olsa da hicbiri bundaki $arkilarin birbiriyle uyumunu yakalamiyor. normalde muzik dinlerken $arkiya kapilip gitmek icin caba harcamak olagandir, bu albumse ba$ka bir $eyle ugra$irken bile i$i gucu biraktirip kendi cizdigi goruntulerin icine goturuyor. new age tarihinin top yekun en iyi albumlerinden biri olarak ba$a oynar.
  • loreena mckennitt'in 1994 tarihli, yine ciki$ini devam ettirdigi, odule doymadigi albumu . kelt etkilerinin yaninda kuzey afrika ve iber yarimadasinin muzikleri de (bkz: radio tarifa) de farkedilebiliyor cok guzel bir $ekilde . albumun en piyasa $arkisi santiago'dur ve superdir . the mystic's dream de saglamdir ve the jade'in soundtrack'inde yer almaktadir . the bonny swans ve prospero's speech de harikadir ve hatta ikincisi, shakespeare'den bir uyarlamadir .
  • 1- the mystics dream (7.40)
    2- the bonny swans (7.18)
    3- the dark night of the soul (6.44)
    4- marrakesh night market (6.30)
    5- full circle (5.57)
    6- santiago (5.58)
    7- ce he mise le ulaingt / the two trees (9.06)
    8- prosperos speech (3.23)

şarkılarını içeren bir loreena mckennitt albümü.
  • dinlediğim ilk loreena mckennitt albümü... ve sanırım marrakesh night market ve the bonny swans gibi şaheserlerle gelmiş geçmiş en iyi mckennitt albümü...
  • yalnızken dinlemeyi sevdiğim, dinlerken inanılmaz huzur duyduğum ve yıllardır dinlerken hep aynı tadı aldığım kasettir. kanımca loreena mckennitt'in en iyi albümüdür.
  • cok net soyluyorum..

medeniyetler tarihinin, insanligin, en mukemmel, en tepedeki albumudur bu..

hani bir gun uzaylilar falan gelirse ne ayaksiniz siz diye, gotu kurtarmak icin vermemiz gereken sey bu albumdur.. yoksa bizi sikerler kamil..
  • müzik tarihinin en iyi 20 albümünden biri. sözlükte bu kadar az ilgi görmesi enteresan. sırf santiago tek başına bir olay.
  • (bkz: marrakesh night market) parçasını içeren albüm.
  • orta okul yıllarıma damgasını vurmuş muhteşem loreena mckennitt albümü. annemin bir süre favorisi olmuştu bu albüm. okula gitmek için kalktığımda sabahları evde boyuna bu yankılanırdı. öyle ki ne zaman bu albümden bir parça duysam o sabahlarda yediğim kepek ekmeğine kaşarlı üçgen tostun kokusu burnuma gelir.
  • loreena ( her dilde melek anlamına gelir ) isabel irene mckennitt in 5. stüdyo albümü. dünya genelinde 2 milyonun üzerinde satılmış ve pek çok ödül kazanmış bir albüm.

kendi sözleri ile albümünü şöyle anlatıyor:

" i looked back and forth through the window of 15th century spain, through the hues of judaism, islam and christianity, and was drawn into a fascinating world: history, religion, cross-cultural fertilization…from the more familiar turf of the west coast of ireland, through the troubadours of france, crossing over the pyrenees and then to the west through galicia, down through andalusia and past gibraltar to morocco…the crusades, the pilgrimage to santiago, cathars, the knights templar, the sufis from egypt, one thousand and one nights in arabia, the celtic sacred imagery of trees, the gnostic gospels…who was god? and what is religion, what spirituality? what was revealed and what was concealed…and what was the mask and what the mirror? "

yani kısaca diyor ki; gezdim, gördüm ve sizlere tadına doyulmaz bir hediye verdim. bu büyülü yolculuğa sizleri de ortak etmekten keyif alıyorum.

söz konusu meleğim olduğunda hiçbir eseri birbirinden ayırt edilmez.

albümün spotify linki

albümün youtube linki
hesabın var mı? giriş yap