• içinde lgbt faşizanlığı görmek istemediğim film. bu filmle alakalı tek çekincem birilerinin seks tercihlerini izlemek olacak. neoyu gay yapmamışlardır umarım.
  • başlığın ilk entry yazan yazarını tebrik etmek lazım.
  • epik hikaye umarım bozmadan devam eder. ilk 3 te olduğu gibi hikayenin bazı kısımlarında seyirciye doldurma payı bırakırlarsa yeni filmlerde harika olur. gerçekten heyacanla bekliyorum.
  • o hapların dağıtıldığı yağmurlu koltuk sahnesi kadar çok az şey kült olabildi sinemada. bu 3.film suicidesquad genleri taşıyor sanki.
  • sabah 15 dakikada kendi matrix'imi çektim bitirdim o site sayesinde. 1 2 3

kahinin yanından çıkıp ibiş gibi kurabiye yiyen neo'luğu becerdim bir tek süper. bön bön ekrana bakarak annemin yaptığı haşhaşlı çörekleri ağzıma tıkıştırdım, matrix'ine bir, transına pozuna iki ne bekliyodum ki zaten diyip mavi hapı seçip geri yattım. yatağımda uyandım, van helsing olduğuma inanmaya devam ettim.
  • --- spoiler ---

çok uzak bir gelecekte evrenin koşulları artık bildiğimiz fiziksel yaşam için imkansız hale geliyor. ancak insanlığın elinde muazzam simülasyonlar yaratma teknolojisi var. kaçınılmaz sonu engelleyecek bir imkan olmadığından ve uzay çözündüğünden yaşamın devamı için zaman ve mekanın anda sonsuz olduğu bir final simülasyon yaratmak lazım geliyor. bunu yapabilecek tek kişi de neo diye bildiğimiz insanı kamil reyiz.

neo'nun bunu yapabilme sebebi esasında varlığın yokluğa olan savaşındaki iradenin vücut bulmuş hali olması. yani esasında tüm fiziksel evren çoktan çözündü ve tüm simülasyon neo'yu referans alarak varlıkla, yok oluşun savaşı olarak tezahür ediyor. mevcut tüm geçmiş ve görünen gelecek var olma itkisi olan neo ve yok olma arzusu ajan smith olarak gözüküyor.

esasında diğer tüm olan şeyler neo'yu var kılmışken, neo da tüm evreni var kılıyor. hangi simülasyon, katman veyahut karakterler oluşursa oluşsun bu mücadele bir şekilde yaşama, oluşa içkin sonsuz bir irade gösteren neo ve esasında bunu sezdiği halde onunla savaşarak evrendeki karşıtlığı koşulsuz yaratma döngüsüne kapılmış yok edici düşman arasında kreşendolar şeklinde devam ediyor.

şimdiye dek seyrettiğimiz neo ve ahbaplarının yaptığı her şey esasında bildiğimiz fiziksel evren çoktan yok olmuşken oluşturulan bir simülasyon, ancak bir çeşit server ya da fiziksel bedene bağlı olması önemli değil, çünkü bildiğimiz zamanda değil "an"da gerçekleşiyor. ajan smith ve bilumum taife yok oluş, neo ise var oluş. kıyamet çoktan kopmuş ve tüm alem haşa neo'nun bileğine, yüzü suyu hürmetine bir kişi değil de daha ziyade bir kavram suretinde yok olmaya karşı direniyor.

--- spoiler ---
  • keanu - ben seçilmişim morfius abi.

morpheus - psikolojik bir şey varsa ne olacak? öyle zannediyorsun ama öyle değilse ne olacak? bir psikologa görün.

keanu - bir john wick'in yüzü oluyorum, bir ben oluyorum. bir o oluyorum, bir ben oluyorum. ben olduğum zaman asker kıyafeti giymişim, havacı, asker kıyafeti, yüzbaşı.

(bkz: keanu reeves'in mehdiliğini ilan etmesi)
  • john wick kılıklı neo'ya ısınamayanlardanım ama sayılı saat kaldı final trailer'ını görmemize ve bu yüzden de heyecanlanmıyor değilim.

hayatıma damga vurmuş, hiç izlemediysem 150 kez izlediğim, senaryosunda hemen her diyaloğu ezbere bildiğim filmin devamı geliyor. ben heyecanlanmayayım da kim heyecanlansın tabii...

lana wachowski ablamıza güveniyorum, elinden geleni de yaptığını düşünüyorum. sonu güzel olsun, gidelim izleyelim.

not: john wick serisinin matrix evreninde bir simulasyon olduğu teorileri doğru çıkarsa çok büyük söverim ama. umarım böyle bir inception durumu olmaz, hayırlısı.

edit: 15 saat sonra official trailer şuradan yayınlanacak.
  • artık gel uyuyamıyorum.
  • uzun zamandır beklenen bu devam filminin başarısına göre, başka filmlerin devam filmi için kollar sıvanabilir.
    geleceğe dönüş, inception, interstellar, wanted en çok beklenenlerden.
    bizi marvel ve dc kısır döngüsünden çıkarın artık. (x men hariç)
hesabın var mı? giriş yap