• adından çok belli olduğu üzere misfits albümüdür, orjinal tarihi 1986, 1989 yılında plan 9'dan çıkmış, belki 1986'da da çıkmış plan 9'dan, hatta büyük ihtimalle öyle.

1. she
    2. hollywood babylon
    3. bullet
    4. horror business
    5. teenagers from mars
    6. night of the living dead
    7. where eagles dare
    8. vampira
    9. i turned into a martian
    10. skulls
    11. london dungeon
    12. ghouls night out
    13. astro zombies
    14. mommy can i go out and kill tonight?
    15. die, die my darling
    16. earth a.d.
    17. devilock
    18. death comes ripping
    19. green hell
    20. wolfsblood

tanıdık şarkılarda oluştuğunu görüyoruz, zaten yeni bir albüm değil, bir nevi best of'tur ama misfits "best of" title'lı bir albüm çıkarmazdı tabii.
  • bir marilyn monroe filmi
  • 1961 yılı yapımı başrollerinde marilyn monroe ve clark gable'in oynadığı western film.
  • (bkz: miskins)
  • montgomery clift sanki filmde yokmus gibi hissettiren abartısız oyunu ile bir kere daha buyuluyor bence. clark gableın performansının tepe noktasında iken neden son filmi oldugunu anlamak cok guc. marilyn monroe ise gerek guzelliginin buyuleyiciligi gerekse muhtesem oyunu ile goz kamastırıyor. kendisi hakkında oynayamıyor vs. yorumlarını yapanların bu filmi bir defa daha izlemeleri gerek sanırım. ayrıca monroe film boyunca surekli giyinik gozukmesine karsın, tarifi imkansiz bir erotizm yuklemis filme. siyah beyazın buyusu olsa gerek.
    her ne kadar imdb notu yuksek olsa da, yorumlar bolumunde pek agir elestiriler var, ozellikle arthur miller a. fakat col sahnelerinde gerek goruntuleri, gerekse miller in kaleminden cıkma diyalogları muhtesem bence.
  • filmin cekimleri sirasinda roportajlar yapan muhabirin kitabini okudum, set fotograflarindan olusan resim sergisini gezdim, 10 sene once uydudan vhs'ye cektirdim, dvd'si cikinca onu da aldim... ancaaak filmin sonunu seyretmek kismet olmadi, tv'de yayinlaniyosa uyuyakaliyorum , dvd'den bakiyosam da yapacak daha iyi bisii buluyorum. evet favori filmlerinden biri ama sıkıcı buluyorum. behind the scenes dvd'si cikmis onu da aliyim bari, bak onu sonuna kadar izlerim.

bu arada kendisini nasil unuturuz : (bkz: thelma ritter)
  • marilyn monroe'nun oyunculuğu hakkındaki bütün önyargıları silen john huston filmi.
  • büyük yönetmen john huston, yüzyilimizin en büyük tiyatro yazarlarindan arthur miller, sarisin bomba marylin monroe, biraz yillanmis, olgun bir clark gable, sadece "cirkin"i oynamadigini, baska baska rollere de uyum saglayabildigini gördügümüz eli wallach.

ve fakat cok kötü bir filmdir misfits. adamakilli karakter veya olay cizgisi göremezsiniz, sadece havada asili kalan, siirsel olma pesinde, kagit üzerinde kalsa ilginc olabilecek ve fakat bir filmde duydugunuzda icinizi sikan diyaloglari vardir. kendini ciddiye aldirtma pesinde, bir oyuncu olarak kendini kanitlama derdinde monroe'nun performansi acinasidir. karakterinin acinasiligi yüzünden karistirip "iyi oynamis" diyen varsa bilemem. clark gable "nerede rhett butler, nerede fletcher christian *, nerede peter warne *" diye isyan ettirecek ölcüde yogurtlasmis, kic kili agirmasindan muzdarip bir resim cizer. monty clift ve eli wallach iyidir de, neye yarar? john huston filmin las vegas civarinda cekilmesinden istifade, film setinden ziyade kumarhanelerde vakit gecirirse olacagi budur elbette...
  • marilyn monroe nun bu filmde bi ağacın altında siyah bir elbiseyle kendi kendine dansettiği bir bölüm vardır ki yanlış bilmiyorsam bu sahnede kendini tatmin ettiği söylenerek o zamanlar bu sahneye yasak getirilmiştir.
hesabın var mı? giriş yap