• iki bölümlük bir film gibi. çoğu flimin ilk 20 dakikasındaki yavaşlığı kaldıramadığımdan dolayı uyuyakalma veya başka bir iş ile uğraşmaya başlama gibi kötü bir huyum var ama bu film öyle yaptırmadı. ilk bölümü yavaş olsa da bir şekilde kendine bağladı. bilgisayardan izlediğim ve ilk bölümde 1 saat 10 dakikayı görünce kendimi unuttum film bitecek diye bekledim son 10 dakika ama öyle olmayınca sevindim, zaten öyle olmasa küfür ederdim. fazla kaptırdım sanırım kendimi, dengesizliğimden olsa gerek gözlerim bile doldu son 15 dakikada. benim gibi şirkette odada tek başınıza değil de evde sevdiğiniz insanla izlediğinizde çok daha keyif vereceğine eminim.
  • atv sayesinde kaliteli bir şey izleyeceğim hiç aklıma gelmezdi ama bununla birlikte izlemiş oldum.russell crowe ve elizabeth banks sayesinde daha bir hoş olmuş aksiyon filmi.neden olduğunu bilmiyorum ama filme hemen bağlanıveriyorsunuz.

--- spoiler ---
    o polisin çözmeye çalıştığı yer biraz gereksiz olmuş ama sanki yine de.hani bari o kadar gösterdiniz adam düğmeyi de bulsaydı da suçsuzluğu anlaşılsa da filme bir katkısı olsaydı ama yok olaylar olmuş bitmiş bunlar kaçmış gitmiş bunlar olaı çözmeye çalışıyor ve çözemiyor gerçekten acaip.hele şöyle 2 saniye elle yoklayıp bırakması beni iyice sinir etti.bunun dışında ise film gayet iyi o haiti meclis binasını da pek çözemedim bulacaklarını düşündüğünden sanırım.
    --- spoiler ---
  • kimse yazmamış bari ben yazayım. başrollerinde tuba büyüküstün , ilker aksumve barış falay ın yer alacağı 20 dakika adlı diziyle türkiyeye uyarlanacak film. senaryo kerem deren ve pınar bulut, müzikler toygar ışıklı imzalı, yönetmen ise serdar ışık
  • sinema salonu dışında - ki orada da çoğu zaman koptuğum olmuştur- bir filmi durdurmadan, aralıksız izleyebilen biri değilimdir ancak bu film iki küsür saat 13'' ekrana sağlam kitledi beni. ha süper kurgu, efsane oyunculuklar, harika çekimler mi? değil, ama bir şekilde güzel filmler kategorisine sokabileceğim, sürükleyici filmlerden biridir.

söyleyebileceğim bir tek nokta var; elizabeth banks'e keşke her sahne çekiminden önce bir kutu redbull içirselermiş. bazı sahnelerde sahnenin ruhuna aykırı biçimde donuk, enerjisiz rol yapıyor. yine de çok sırıttı dersem ayıp olur.

edit: imla.
  • konusunu beğenip nasıl bir film acaba diye buraya bakanların ekşi sözlük hiçbir siki beğenmeme timi'ne bakmadan izlemesi gereken film. neymiş aksiyonu azmış. ne bekliyorsun ki ? öğretmen lan bu adam öğretmen. bildiğin lisede dersine giren matematikçiyi, tarihçiyi falan düşün. öyle bir adam. bourne serisindeki gibi kaçış sahneleri, jason statham filmlerindeki gibi dövüş sahneleri mi bekliyordunuz anlamadım ki.
  • --- spoiler ---

hapis ve kaçış olayı az daha detaylı ve derin işlenseydi bu film manyak olurdu. yine de başarılı olmuş. polislerin gerçek olayı gözden kaçırmasının bu kadar kolay olmasına inanmak zor olsa da.
    --- spoiler ---
  • geçen gün oturup izledik hatunla, senaryoyu falan bizim 20 dakika'dan araklamışlar lan bildiğin, ayıp amına koyiim.
  • olivia wilde ve liam neeson`dan başka bir numarası olmayan film. ikisinin göründügü süre toplam 10 dakika etmez zaten.

oturup prison break'i 100. kere izlemek daha mantikli. ama olivia wilde, insan değilsin
  • potansiyeli ısrarla çöpe atılmış bir filmdir. pek çok noktasını zekice buldum; ama iki sorunu var ki biraz daha titiz olmak çok mu zordu diyorum:

--- spoiler ---

1. hastaneden biraz fazla kolay kaçtılar sanki. haksız mıyım!?!?!

2. john ve lara kaçarken lara'nın oğullarını almak için geri dönmeye ısrar etmesi. gereksiz bir duygusallık katılmış burada filme: be salak kadın; john reyiz gecesini gündüzüne katmış plan yapıp seni kaçırmış hapisten, oğlunla kavuşmayı niye dert edersin bu kadar. çocuğa dedesi ve ninesi bakacak zaten sokakta kalmıyor ki!! seni hapisten kaçırmayı bilmiş john reyiz çocuğu kaçtığınız ülkeye getiremeyecek mi sanki?!? sen bunu dert edersin!!

--- spoiler ---

kısacası konusu ilginizi çekiyorsa bir şans verin, ama bahsettiğim kısımlardan dolayı biraz kılım filme!!
  • gere gere dalağımı şişiren film.

ayrıca olivia wild yatacak yerin yok. o nası güzellikti.
hesabın var mı? giriş yap