• ibne ingilizler temali bir baska mel gibson filmi.
  • bi filmde de goruyoruz ki mel gibson amcaoglumuzun ingilizlerle muhakkak bir alip veremedigi var... adam iskocya'da ayri, yeni dunyada ayri ha bire bunlarla kapismakta...
  • baldiz baldan tatlidir temali film.
  • çok saçma belki de benim saçma bir hayal ürünüm ama şöyle bir şey hatırlıyorum, bu filmin sonunda (dublaj değildi tabii ki) mel gibson türkçe bir kaç kelime söylüyordu, evet vizyondayken sinema salonunda izledim.

not:bunu doğrulayacak ya da hayır dostum are you mad? diyebilecek kadar vizyondayken izleyip iyi hatırlayan biri beni aydınlatırsa çok bahtiyar olurum. bunca yıldır merak ediyorum, aklıma filmin gidişatından çok bu kısmı kazınmış*

edit:dilemma8'in dediğine göre bone chance diyormuş melimiz gibsınımız,biz de onu muhtemelen bol şans algılamışız. zamanında çocuktuk işte ek$i'nin de dediği gibi. veee 90 yapar 23 nisan ulusal egemenlik ve çocuk bayramı kutlu olsun efenim.
  • filmi geçip taaşşuk bir noktaya değinmek gerekirse: mel gibson'ın film boyunca konuşmayan ama sonlarda bir yerde dili çözülen kızının adı susan. kız susmuş yani kafadan. hatta filmde şöyle bir diyalog da vardır: "susan neden konuşmuyor?" öyle işte, susmuş, ondan.
  • her ne kadar amerikan propagandası bir film olsada zaman geçirmek için izlenebilecek bir film.mel gibson gibi büyük bir ustaya saygısızlık yapılmamalıdır.
  • mel gibson' ın başrolde olduğu, onun yanısıra heath ledger ı gördüğümüz 2000 yapımı film. ayrıca heath ledger ın joker için ne kadar uygun bir seçim olduğunu (bkz: joker sırıtışı)bir kez daha bu filmde görebiliyorsunuz.
  • mel gibson'un (burada benjamin martin) ingiliz avına braveheart'ta bıraktığı yerden devam ettiği film. karşılıklı dizilip siper almadan birbirlerine ateş eden askerlerin yaptığı tarihi açıdan doğru olsa da seyirciyi şaşırtmaktadır: niye böyle savaş yapıyorlardı ki? filmin en hassas sahnesi ingilizlerin insanları kiliseye doldurup ateşe verdikleri sahnedir. yorum yapan tarihçiler filmin haksız şekilde britanyalıları canavar gibi gösterdiğini söylüyorlar. http://en.wikipedia.org/…ki/the_patriot_(2000_film)
  • bonne chance repliğiyle akıllarda yer etmiş bi filmdir ayrıca. türk izleyicinin gönlünden bol şans dediği geçmiştir.
  • sömürülebilcek bütün duyguların sömürüldüğü ve herşey amerikam için dedirten braveheart'ın eline su dökemicek film
hesabın var mı? giriş yap