• en bi güzelini, tanıdığım en bi iyi müzisyenden umut özbek'ten dinlediğim parça.
  • ah ulan ah her sey halbukı ne kadar guzel olabılırdı fakat nasıl oldu denıldıgı zamanlarda kendı kendıne soylenır,cokta ıyı edılır.
  • uzun yol otobüs yolculuklarında walkman' den dinlenebilecek en iyi şarkı hele bir de dışarı da kar yağışı varsa ambiyansa doyum olmaz.
  • sozleri hüzün kokmakla birlikte, soyleyecekleri bitmeden bu dünyadan göçüp gitmiş yada içindekilerin karşılığına dış dünyada rastlanmayan ruhların haykırışları gibi gelir... birebir örtüşmeyebilir belki ama necip fazıl kısakürek'in bir adam yaratmak adlı eserini çağrıştırır.
  • söylenmeyen sözleri olan şarkı.. gidişin müziği..
  • "'my soul is painted like the wings of butterflies, fairy tales of yesterday will grow but never die' bu satırları yazdığım zamanı anımsıyorum... ve bir sabah bunu ona götürdüğümde ne düşüneceği konusunda biraz endişeliydim. 'olmuş mu? bunu söyleyebilir misin?' dedim, o ise 'güzelim, bunu söyleyebilirim..ve bu şarkıya her şeyimi vereceğim' dedi. çünkü o tüm bunların ne hakkında olduğunu ve söylenmesinin gerekmediğini biliyordu."
    1992 brian may
  • "freddie'nin tahmin ettiği gibi basın bu şüphe uyandırıcı lirikleri sorgulamakta gecikmedi.' what we are living for' ya da 'i ll soon be turning round the corner now' gibi satırlarda derin manalar gizlendiği gibi spekülasyonlar yaptılar. bunun freddie'nin zayıf göründüğü zamanlara denk gelmesi iyice dikatlerini çekmişti. bana göre ise en otobiyografik satır 'my make-up may be flaking but my smile still stays on (belki makyajım dökülüyor fakat hala tebessüm ediyorum)' satırlarıydı. çünkü gerçekten doğruydu."
    1994 jim hutton
  • eğer bir insan veda ederken böyle bir şey bırakıyorsa o insan asla gitmez.
  • bu $arkıyı bir de elton john söylemi$tir, güzeldir. yahoo launch'tan dinlenebilir.
  • queen, pink floyd ve grim reaper sarkilari olarak aklimda yer eden, hepsinin de aglamakli etki yarattigi sanat eserleri.
hesabın var mı? giriş yap