• bizim bi' tülin vardi; buradaki şemsa da ona benziyor ya neyse...

o degil de, o porselen seker kasiklarina tadimlik iteliyorlar iyi guzel de, her seyin yapildigi tezgahin uzerine yallah birakiliyor o kasiklar. sonra da hobara tadiyor super sefleri...

hani sizin hijyeniniz muhteremler. ;;))

yok mu o uc aslinda seker vb. kasigina da bi' tabak falan... he he

ek: simdi gordum vallahulazim; konuk sefe tabak icinde yollamislar kasiklari hahahahah...
  • daha ilk iki bölümden finalistlerin belli olduğu yarışma programıdır. çoğu yarışmacı o kadar amatör ki zaten kimlerin aradan sivrileceğini görmek çok da zor değil..

ali şefin takımdan: boludan çıkma, kanadadan yetişme tintin muhittin, şemsa şefin takımdan gastronomi alanında akademisyen efe, rafet şefin takımdan: genç ama kafa cin gibi olan enes/ tabaklarının görseli zayıf ama lezzeti yerinde olan ayşecan. hümeyra da da bir ışık var, bir de şeflerin anadolu lezzetleri hayranlıklarını güzel keşfetmiş hep oraya oynuyor, o da sürpriz at olarak sonradan yetişebilir..

sonunda ali şefle muhittin de bu yarışmayı yata yata alırlar..

at fava bekle.
  • jürinin şapır şapır şapırdığı program
  • billboardlarda gördüğüm ,görünce yapanlara değil de izleyecek olanların kulağını çınlattaığım tv hedesi
  • fox tvde yeni başlayan yemek yarışması.

şemsa abla'ya biri "görünüş" kelimesini öğretsin lütfen, kadın gözüküş diyor sürekli

ilk elemen turhan oldu, içimin yağları eridi. böyle gereksiz özgüvenli, iddialı dallamaları sevmiyorum ben. elendiğini öğrendiği anda orada olup kendisiyle taşak geçmek isterdim işin açığı. öyle "o bana rakip değil, bu bana denk değil" demekle olmuyormuş bu işler.
  • o tat türkiye.
  • nadir de olsa fox ana haber'i izlemek için açtığımda tanıtımlarına maruz kaldığım ve asla izlenmeyecekler listemin üst sıralarında yerini alan saçma sapan ve rahatsızlık verici kibir ve kabalığın hüküm sürdüğü american job.
  • yemek yapma olayını sanki savaşmış gibi lanse eden furyanın bir diğer halkası.

master chef olsun, bu olsun, diğer benzeri programların aslında ne kadar yapmacık, tırt olduğunu ve yemek yapmakla uzaktan yakından alakası olmadığını insanlar ne zaman anlayacak da bunlardan sıkılacak merak ediyorum.

şu program denen rezilliğin fragmanlarına maruz kalıyorum, kavga, gürültü, küfür ve hakaretten geçilmiyor. abicim siz aşçısınız güya - kim sizi otorite ilan etmiş aslında orası da bir muamma ya - siz evinizde de ailenize tabak çanak fırlatarak insanları aşağılayarak mı yemek yapıyorsunuz?
  • bu program izlenir. net!

kötü adam rolünü rafet bey'in üstlendiği, kıyametler kopan, azarların ve samimiyetsizliğin havada uçuştuğu, yemek yapımı konseptli yarışma programı.

yakın zamanda, o ses türkiye'de olduğu gibi, pokemon seçer gibi, her bir jüri üyesi kendi kölesini seçerek sahneye atacak ve bol sinirli, çekişmeli düellolar izleyeceğiz; aşikar.

hayır yarışmacılar da çok ilginç. kendini aşçı olarak lanse ediyor ama tezgaha geçip daha 1 dk geçmeden elini kesiyor aq. daha ilk günden 2 gazi verdiler.

düşünsene, jet pilotusun ama uçağa binerken ayağın kayıp yere kafa üstü düşüyorsun. üstüne de bağlı bulunduğun filoda 10 pilot var ve her gün 3 kişi bu şekilde kafayı vuruyor. düşman çatlatırcasına...

gıda üzerine 2 işletme batıranı mı dersin, öğrenci iken iyi yumurta yaptığı (bkz: kırdığı) iddia edildiği için kendini aşçılığa adayanı mı dersin? düdüklü tencereyi kapatmayı bilmeyeni mi dersin, dereotuna maydanoz diyeni mi? tüm bunlar yetmezmiş gibi, levrekli yemek yapan malatyalı yarışmacıya malatyada deniz vardı da bizim mi haberimiz yok? diye yarışmacı ezikleyen jüri üyesi var... yürüyen yarışmacının götünü kesen jüri üyesi de var, bunu çeken kameraman da, yayınlayan yönetmen de... yanındaki elemanın ağzına verip "lezzetli olmuş" cevabı aldıktan sonra "kesin iğrenç olmuş, yoksa övmezdi" diye harici ortamda fiştekleyen yarışmacı var...

bu programı sevdim ben. dosta gider.

durun lan biri kolunu kesti, azıcık izleyim, sonra editlerim.

gge-dit: parlak kısımları matlaştırdım. insan olmaya zorladılar beni.
  • masterchef'e göre şu an için daha sönük kalan program.
    bakalım rating için neler yapacaklar.

(bkz: buralar değerlenir)
hesabın var mı? giriş yap