aynı isimde "the walking dead (oyun)" başlığı da var
şükela:  tümü | bugün sorunsallar (3)
 • yürüyen ölüler adıyla türkçe olarak basılmıştır.
 • amerikan amc televizyonu bunun dizisini çekecekmiş.

  http://www.imdb.com/title/tt1520211/
 • bir robert kirkman saheseri. oncellikle uzun zamandir okudugum en guzel siyah beyaz cizgiroman oldugunu belirtmeliyim. invincible dan sonra gene pop art renklerde cizgiler ve abarti karakterer beklerken, keskin siyah beyaz cizgiler ve inanilmaz nuansli ve katmanli bir karakter analizi buldum karsimda. hikaye basit. nedeni bilinmeyen bir sekilde bir zombi salgini olur ve dunyada az sayida insan kalir 2 ay icerisinde. ayni 28 gun sonra da oldugu gibi bas karakter hastanede uyanir ve karisini bulmak icin yola cikar. 28 gun sonrayi takli etmis diyebilirsiniz ama bildigim kadariyla cizgiroman filmden once cikti, o yuzden danny boyle a bir mektup gonderseniz iyi olur. hikaye ilerledikce toplumsal ve ahlaksal kurallarin birer birer nasil coktugune sahit oluyoruz. kitabin sonlarina dogru cikan cani dusman ise bana bir stephen king hikayesi okudugumu hissini verdi. o kadar gercekci insan portrelerinin arasina karisan bu leziz kotu adam, kitabin kapagini kapadiktan sonra bile gonul rahatligiyla "geber orospu cocugu" diyebileceginiz ender kotu karakterlerden biri. seri su an hala devam ediyor. 50nin uzerinde sayi yayimlandi, ben daha ilk cpmpendiumdayim su an. nereye dogru gidiyor merakla bekliyorum.
 • kaynağı bilinmeyen bir zombi salgını tüm dünyayı etkisi altına alır ve dolayısıyla bir kaos ortamı oluşur. buraya kadar bayağı klişe di mi ancak bu çizgi roman serisi bu konuyu işleyen sayısız film, kitap ve çizgi roman arasından olaya bakış açısı ve olayı işleyişiyle rahatlıkla sıyrılıyor.

  şimdi düşünün, en son hatırladığınız şey bir polis takibinde yediğiniz kurşun ve pat bir hastane yatağında uyanıyorsunuz. uzun zaman komada kaldığınız için de ayakta zor duruyorsunuz. hemşire veya doktor isteğiniz cevapsız kalıyor. ıssız hastanede bu duruma açıklık getirecek birini arıyorsunuz. arayış garip bir şekilde son buluyor. zombiler.

  dünyada oluşan bu kaotik durumdan habersiz hastanede komada yatan kişi serinin ana karakteri rick grimes. aklındaki en önemli soru bu salgının neden oluştuğu değil ailesinin hayatta olup olmadığıdır.

  2003 yılından beri devam eden bu seri sadece rick grimes üzerine odaklanmış olmayıp, sayısız yan karakterin bu salgına karşı ayakta kalma savaşını da işler. serinin yaratıcısı robert kirkman bu kaotik ortamda insanların değişimini gerçekçi ve vurucu bir şekilde anlatmaya çalışırken şu sorulara da cevap aramakta. nedeni bilinmeyen bu zombi salgını yüzünden oluşan kaosu bir insan nasıl atlatmaya çalışır? birlik olup yeni bir düzen ve yuva arayışına mı girer yoksa bu dünyadaki düzensizlikten faydalanıp güç ve kendi bencil emelleri uğruna diğer insanlara zulm mu eder?
 • cinsellik ve vahşetin -ki ikisi de gereksiz kullanılmıyor asla- muhteşem karakter gelişimlerini sarmaladığı, insanlığın yavaş yavaş toplumun belirlediği normlardan sıyrılıp en temel güdüleriyle hareket etmeye başladığı, bildikleri/dikte edilen her doğru kavramın zaman ve şartlarla nasıl değişebildiğini anlatan, sıradan bir zombi hikayesinden çok çok daha fazla derinlik sahibi çizgi roman.

  türkçeye ilk çevirildiği zaman adından haberdar olup da, "aman zombi çizgi romanında ne olabilir ki yahu"* diye burun kıvırdığım, dizisinin çekilmeye başladığını duyunca okumaya başladığım ve o gün bugündür de ayıla bayıla okuduğumdur.

  bu arada atlanta yakınında oturup da, konuyla ilgilenenler için; şu aralar çekim ekibi zombi olmak üzere figüranlar aramakta.
 • beyaz ekrandaki eksikliği uzun süredir hissedilen, "madem vampir-kurt adam dizisi yapıyorlar, neden zombi dizisi olmasın?" türünden sorular soranları heyecanlandıran bir dizidir. prodüksiyon aşamasındaki resim ve videolara http://blogs.amctv.com/the-walking-dead/ adresinden ulaşılabilir.
 • ekim 2010 da abd'de yayınlanmaya başlanacak olan zombi dizisi.

  bu da ilk sızan resim:

  http://yfrog.com/0lscreenshot003ppj
 • yapımcısı, yazarı ve yönetmeni frank darabont'muş.
  amc* *'de yayınlanacakmış.
 • comic-con'da gösterilen trailer'ı.

  http://www.youtube.com/watch?v=qbii6yrfwiy
 • frank darabont'un yaratıcılığını üstlendiği, başrolünde love actually'deki umutsuz romantik mark rolünden tanıdığımız andrew lincoln'un oynadığı dizi. adından da anlaşılacağı üzere zombiler üzerine... bekliyoruz bakalım....
hesabın var mı? giriş yap