• boktan birsey.. cidden.. dusunsenize bir ciftin yanindasiniz.. zaten sapsiniz bir de birbirini seven falan tiplerin yaninda daha da aziyor bu saplik duygusu.. yanlarindan gitmek istiyorsunuz cunku hem kotu hissediyorsunuz bu saplik olayindan hem de yalniz kalmadiklari ve birbirleriyle rahat olamadiklari icin sucluluk hissediyorsunuz.. gitmeye calissaniz, haci ben gitcem deseniz birakmazlar cunku sizi yalniz birakmis olmak guclerine gider ve ciftlerin de arada sosyal yasamlari olmasi gerekiyor(birbirleri disinda).. boyle bir sey iste sozluk.. iki ucu boklu degnek..
  • bunun türkçe karşılayıcısını bulmakta zorlanıyorum. üçüncü tekerlek diye çevirsen, türkçede birine tekerlek demenin diğer anlamları kasar. yancı desen, aslında tam olarak o kavram değil ama oluyor. ama yine de öyle bişi diil.

yani düşündüm de, son yıllara kadar biz bu sevgililerin yanındaki üçüncü kişi olayını kutsamışız. anneler babalar senelerce küçük kardeşleri, yeğenleri falan sevgililerin/nişanlıların yanına katmış, bu çocuklar hem her olan biteni ispiklesin diye aileler tarafından, hem de ispiklemesin diye çiftler tarafından pışpışlanmış. yani düşünsene sevgilinin kardeşine tekerlek dersen, o kardeş o aileye senin hakkında neler demez?

sonra lisede üniversitede falan üçüncü tekerlek olarak çok davet edildim ortamlara. bu gibi durumlarda: "kanka bi sen de bak bakalım gözün tutacak mı" ayağına davet edilirsin. sevgilinin arkadaşını kendi yanına çekmek önemli olduğundan, karşı taraf sana ekstra nazik davranır. tekerlek mekerlek diyemez.

kısacası bu üçüncü tekerleklik, bu yancılık mevzusunun sinirbozuculuğuna koyacak bir adı bir türlü bulamamış olmamız beni derinden üzüyor lan. bi isim gerek buna.
  • türk argosunun bug'u. ne dile geçebilmiş ne de çevirisi yapılabilmiş. sevgililerin yanındaki üçüncü kişi başlığında bile bir ışık bulunamamış.

eğer siz de günlük konuşmalarda bu durumu ifade ederken avelleşiyorsanız çıkıntı bir alternatif olabilir.
  • 15 16 yaşımda sürekli bulunduğum konum.
    (bkz: sap)
    genelde ben istediğimden değil arkadaş beni sevgilisi ile buluşurken çağırdığı için zorunlu bulunurdum bu konumda.
    arada fifth wheeleda olmuşluğum yok değil.
  • (bkz: harry potter)
  • ben bunu hep mesut süre'ye yakıştırırım. tam third wheel tipi var .
  • (bkz: harry potter)
    ron ve hermione yedi kitap, sekiz film boyunca sürekli olarak kavga ederler, küserler, barışırlar, yanlarında bir yerde de harry dikilip onları izler ve sırıtır. işte o meşhur third wheel sensin harry kardeşim. birtakım örnek sahneler.
  • her ilişkinin amına koymaya bayılan o tiplerdir. (bkz: ayrıl kanka)
hesabın var mı? giriş yap