şükela:  tümü | bugün
  • bugun 13.10 ucagiyla odessa’ya yaptigim ucusta gozlemledigim garip olay.

kabin memuru ile aramizdaki gecen konusmayi virgulune dokunmadan aktariyorum.

-pardon musait oldugunuzda islak mendil getirebilir misiniz?
    +vaktimiz olursa getiririz.

dedi ve gitti, nasil vakti olmayacak onu da anlamis degilim...

edit: bir tane islak mendil getirecek ne demek vakti olmamis olabilir sayin ..... yazarim. vakti gayet de vardi. thy’nin calisanlari icin bir revize egitim vermesi gerekiyor, yoksa ne diye ben fazla para verip thy ile ucayim?

edit 2: ilgili gorevlinin ismini aldim, bu tip durumlar icin bir email adresi varsa yesillendirebilirsiniz.

edit 3: ulan ahahahhaha yorumlara bak ya. bazi yazar arkadaslar cok yaratici, tebrikler

edit 4: sikayet talebi olusturuldu, sonuclaninca burayi editleyecegim.
  • kesinlikle başlığı açılması gereken bir olay.
  • 30 dakikalık uçuşta uyumak için yastık, örtünmek için battaniye, keyif yapmak için türk kahvesi isteyen görgüsüz türk yolcunun serzenişi. o uçakta 200 insan var hepsine yetişmeye çalışan 3 hostes var.

rezalet puanım 0.
  • iniş kalkış prosedürleri, diğer yolcuların ihtiyaçları vs gibi nedenlerden kaynaklanan bir gecikme olacaksa makul görülebilir.. ancak verdiği cevap aynen yukarıda söylendiği gibi "vaktimiz olursa getiririz" şeklinde ise rezalet kriterinde değerlendirilebilecek seviyede..

6/10 diyorum..
  • burada bir rezalet var o da sözlüğe böyle bir başlık açılması.
  • landing sürecinde denmişse normal olan cevaptır. yoksa uçuşun ortasıysa size uyuz olmuştur, üzgünüm.

edit: lan espri yapalım dedik, kurumsallık dersi verenden tut, oktay sinanoğlu fanlarına kadar herkes dm’e gelmiş. tmm özr dlrm.
  • soru sorulmuş, yanıt alınmış. bunun neresi garip anlamadığım olay. vakit olmadan, zaman kavramının dışında bir mendil gelişi mi hayal ediliyordu acaba? böyle boşlukta salına salına sinsice?

+ ıslak mendil getirir misiniz?
    - vakit olursa getiririz.
    + hayır, vakitsiz olsun. zamanı bükmenizi istiyorum.
    - deneriz efendim.. (deli galiba)
  • genellikle yemekten hemen sonra istenen alkollü içki siparişi için söylenir bu söz.

genellikle o alkollü içki hiç gelmez zaten.
  • inişe bir dakika kala gerçekleşmiş olabileceğini tahmin ettiğim istektir. mendili napıcan, iniş takımları açılmazsa diye imamdan önce kıçına mı tıkayacan son saniyede? efendi efendi kibarca cevap vermişler işte. demek ki var bi işleri.rezalet puanım 0/10
  • gerçekten bu zamana kadar nasıl açılmamış, şaşırdığım başlıktır.

istanbul'dan izmir'e uçuyorum geçen hafta, hostesten su istedim inanır mısınız "bir saniye beyefendi" dedi.
    ben böyle ukalâlık görmedim.

ne demek bir saniye orospu evladı? susadık burada seni mi bekleyecem bir saniye?

edit: bu entry ironi içerir. gerçekten anlamayan salaklar var.
176 entry daha