• garnett'le eglenirim, duncan'la evlenirim.

ibne miyim neyim amk.
  • kavgaya garnett'i çağırırım, bacımı duncan'a emanet ederim.
  • tim duncan'ın sadece panyalı atışı bile, kevin garnett'in diz çöküp tövbe etmesine yeter. attığı basketler sonrası "anne pilav tuzsuz olmuş" bakışını saymıyorum bile.
  • duncan'in bir tik degil, cok tik onde oldugu karsilastirma. duncan'in yanindakiler cok iyi denmis de, bakin bu oyuncular kacinci siralarda draft edilmisler, aksine duncan sayesinde(aslinda popovic sayesinde) bu oyuncular kariyerlerinin pik noktasini gormuslerdir. su anki takimda boris diaw, danny green, patty mills falan ornek gosterilebilir bu duruma.

garnett ise cok iyi bir oyuncudur, duncan kadar iyi bir oyuncudur, bazi yonlerde duncan'dan da iyi oyuncudur ama sonuc olarak, duncan sampiyondur, 3 defa final mvp'sidir, 2 defa sezon mvp'sidir, 38 yasinda hala 20 p - 10 r ile oynayan adamdir, winner'dır.
  • kevin garnett'i severim. kendisi kazanma hirsinin vucut bulmus hali gibidir. fakat tim duncan bugun akli basinda her nba yorumcusunun gelmis gecmis en iyi oyuncular siralamasinda ilk 10'a girecek bir kariyeri arkasinda birakmak uzeredir. elbette bu konular tartisilabilir ancak bu karsilastirmayi garnett'e hakaret olarak goren kisinin basketbol bilgisinden suphe ederim, kusura bakmayin.

bu arada garnett'in oynayip duncan'in oynamadigi tek bir playoff var, o da 1997 playofflari. twolves ilk turda 3-0 yenilerek elenmistir. her mac 3 smac vursa toplamda 9 smac fazla eder. hos bunun otesinde duncan'in 90'li yillarda oynadigi playoff maci sayisi da garnett'ten fazladir, dolayisiyla o hesap ne olur bilemiyorum. ayrica duncan'in beraber oynadiklari tum sezon istatistikleri david robinson'dan iyidir. 99'da spurs sampiyon oldugunda da amiral'in golgesinde kalan duncan bir sekilde finallerin mvpsi olmus, ilerleyen yillarda da robinson'la birlikte oynarken 2 adet normal sezon mvp odulu kazanmistir.
  • kavgaya garnett'la giderim, koruma olarak duncan'ı tutarım.
  • kevin garnett olağanüstü bir 4 numaradır, tim duncan ise dünyanın gelmiş geçmiş en büyük 4 numarasıdır.
  • tim doğma büyüme texas/san antonioludur. garnett timberwolves'a ait olsa da gezentisi olmuştur.

duncan winner'ın sözlük karşılığıdır, liderdir, garnett mevkiisinde tarihe geçecek kadar iyi bir 'oyuncudur'

bu versusda garnett öndedir diyen duncan'ın ölü köpek bakışına saatlerce maruz kalır inşallah.
  • ikisi de harikadır. draft edildikleri günler ayrı ayrı hatırımdadır. hatta zamanın fast break'ine tim duncan'ın wake forest'tan draftı ile ilgili bir mektup yazmıştım ama maalesef yayınlanmamıştı.

garnett'in dezavantajının san antonio gibi iyi bir organizasyonda yer alamaması olduğunu düşünmüşümdür hep. harika yıllarını atletikliğinin zirvesini timberwolves'da geçirip 31 yaşında boston'a geldi. (aynı konu bence iverson ve kobe arasında da var)

tim duncan için charles barkley dahi idolünün moses olmasına rağmen gelmiş geçmiş en iyi 4 numara der.

bilemiyorum altan bilemiyorum çok kararsızım ama duncan bir tık daha önde gibi.

tanım: uzun zamandan bu yana sözlükte gördüğüm en mantıklı versus.
  • tim duncan bir daha gelmeyecek olandir. belli alanlarda daha iyi olan oyuncular elbette gelecektir lige ancak karakter, teknik, basketbol bilgisi, liderlik-takimi sürüklemek, kazanmayi bilmek ve asla taviz vermemek, istikrar, tüm egolarindan arinmak, sadakat, durmaksizin çalışmak,zamana meydan okumak ve yine karakter anlamına gelen duncan power forward dendiginde akla ilk sırada gelecek olandır.kiyaslamak yerine eski spurs-timberwolves maçlarini izleyip ikilinin birbirleriyle olan efsane kapışmalarını izlemek çok daha keyifli olurdu aslinda.
hesabın var mı? giriş yap