• çok iyi dizi. dc dizisi olması sebebiyle herkes bir ön yargıyla yaklaşıyor ama çok kaliteli bir iş çıkartıyorlar. şu kalitede bir diziyi marvel yapmış olsa millet sevinçten götüne papatya sokardı.
  • ----- spoiler ------

son sahnede omzunda s sembolü olan kimdi lan? superboy mu?! ohaa keşke kid flash da gelse şu diziye ya vay anasını arkadaş
  • 1. sezon finalindeki post credits sahnesiyle çıtayı bir adım daha yukarı taşımış dizi.

--- spoiler ---

somewhere in metropolis
    https://www.youtube.com/watch?v=fzio4kxjm2m

krypto ve superboy ile birlikte zenci olmayan kızıl saçlı wally west gelirse, bu dizi çizgi roman adına yapılmış en güzel dizi olabilir. kid flash'ın gelişini rebirth'teki gibi yedirebilirler. dizi buna çok müsait.
    --- spoiler ---
  • sezon finali nolan serisi dahil yapılmış en iyi batman yapımı olabilir. abartıyor olabilirim, başlarda nolan serisinden sonra en iyi diyordum ama bazı yönleri ile onu bile geçti ve sebepleri açıklayacağım o yüzden direkt ne saçmalıyon lan sen diye eksilemeyin :) evet bir batman dizisi değil ve doğru düzgün batman'in olmadığı, bir dizinin sadece bir bölümü ama ona rağmen birçok şeyi harika yansıtmış. spoiler olmayan bir örnek, gotham'ın o yozlaşmış, bu şehir mahvolmuş denilen yapısını nolan serisinde bile bu derece yoğun görememiştik. resmen çizgi romanların anlatmak istediği şeyi bize yaşattı. diğer sebepler;

--- spoiler ---

ilk olarak bruce wayne karakteri. nolan serisi çok iyi olsa da bruce wayne karakteri açısından bende yeterli etkiyi yaratamamıştı. hatta yeni çıkan seri bence tam bir fiyasko olsa da ben affleck'in bruce wayne'i bile bu konuda kısmen başarılıydı. ama bu dizideki bruce şimdiye kadar olan hepsini geçti. bruce wayne'in dışarıda keyfine düşkün milyarder playboy, kostümü giyince korkusuz kahraman karakteri yanında içine kapanınca o melankolik, en sonda kayışı koparmış ruh halini bu kadar iyi anlatmayı hiçbir yapım başaramamıştı.

diğeri ise batman karakteri. batman serisinde mantık geceleri karanlıkta ortaya çıkan yarasa kostümlü bir figürün suçlularda korku yaratması ve bir insanın değil bir sembolün düzeni sağlaması. christopher nolan bir röportajında özellikle belirtmişti batman'in bu imajını yaratmak istediğini. hatta ilk filmde dövüş koreografilerini açık açık değil gizemli yapmasının sebebi buymuş. ama arkadaş, hiçbir film şu bölümde hastane sahnesinde duvarda gördüğümüz 5 saniyelik gölgesi kadar etki yaratmadı bende. ya da batcave'de sırtı dönük hali : https://www.comingsoon.net/…18/12/batman-titans.jpg
    https://pmctvline2.files.wordpress.com/…n.jpg?w=621
    nolan serisinde saatlerce açık açık izlediğimiz batman şu 5 saniyelik gölgenin yarattığı korkuyu bende yaratamadı, o sahnede dedim işte bu "the batman" dedim. karanlıkta ortaya çıkan, bizi yanlış yapmaktan korkutan figür. batcave sahnesinden bahsetmiyorum bile. bunda batman'i tam olarak gösterememeleri de etkili olmuş ama bazı sebeplerden batman'i gösterememe dezavantajını bu kadar iyi şekilde avantaja çevirmeleri bile müthiş başarı.

bir diğer başarılı nokta joker karakteri ama bu konuda nolan serisiyle kıyaslama yapmayacağım çünkü malumunuz o serideki joker mükemmeldi. bu dizideki joker karakteri de o kadar mükemmeldi ki beni nolan serisindeki ile kıyaslamaya itti çünkü hepi topu birkaç saniye (kısmen) gösterilmesi ve birkaç dakika kendinden bahsedilmesine rağmen o çizgi romanlardaki "yav bu joker de iyice abarttı, batman'in sinirleri bu kadar zorlanmaz" psikopatlığını o kadar başarılı göstermişler ki kendimi bir an ya nolan serisinde de böyle başarılı mıydı diye düşünürken buldum. batman the killing joketa falan diyordum yeter artık kaşındı batman bu sefer öldürecek bunu hee falan diye. ve yine bunu yaparken de adamı tam manasıyla göstermeden başardılar valla helal olsun. kısmen göründüğü sahnelerdeki kıyafeti, makyajı vs. tam çizgiroman havasında yerinde olmuş. ama yine de nolan serisinden iyi demiyorum sadece onla aynı kefedeydi. ha suicide squad'daki joker'la hiç kıyaslama bile yapmıyorum.
    --- spoiler ---

entrye biraz heyecanlı daldım ama bütün bunlar nolan serisinden daha iyi yapar mı bilemem. ama diğer filmlerden bence daha iyi hele son batman v superman ve justice league'i tokatlamış geçmiş. eğer bu bölümü biraz daha uğraşıp toparlayıp film diye piyasaya sürselerdi dc bu filmlerde çizdiği karizmasını toparlayabilirdi.
  • sezon finali ile ilgili, batman'i doğru düzgün gösteremeden (malum sebepler), batman'i en iyi göstermeyi başarmış olan dizidir. vallahi bravo.

sezonu değerlendirecek olursak, dc'ye tapan ama filmler konusunda hayal kırıklığı ve hüsran master'ı yapmış bireyler olduğumuz için zerre umudum yoktu başlarken. ancak hikaye yer yer tempo düşürse de, 11 bölüm totalde 8/10'dan aşağı not almaz gözümde.

+bu tarz dizilerin klasik ana dc karakterlerini gösterememe problemine rağmen, oldukça başarılı diyaloglar ve kısa gösterimler ile en azından dizinin havasını dc evreninden koparmadılar bir kere.
    +herkes hemfikirdir sanırım; dick grayson seçimi çok iyi. diziyi taşıyor resmen.
    +rachel roth hem karakter olarak tam parlamamış olsa da hem oyuncu seçimi hem ana hikayeyi oluşturması yönünden başarılı.
    +donna troy sonradan katıldı ancak şu an hissedilmese de doğru kullanım ile çok daha izlenme keyfi verecek.

-hank ve down karakter olarak hala olmadı. oyuncu seçimleri başarılı ancak henüz diziye adaptasyonu olmadı.
    -starfire konusunda da sanırım herkes hemfikir. olmadı, olmayacak. kumardı tutmadı bence.
  • --- spoiler ---

final bölümüyle beni inanılmaz heyecanlandıran dizi. batman hissiyatını adam akıllı batman'i göstermeden bu kadar iyi verebilmesi müthişti. dizi sonunda superboy efendim kripto falan bunlar gerçekten çok heyecanlandırdı beni. 2. sezonda tamamen nightwing'e dönüşmüş bir dick, biraz kidflash falan görmemiz lazım. valla çoo iyi dizi. az buçuk bu evreni seven herkesin izlemesi lazım.
    --- spoiler ---

hemen salın gelsin 2. sezonu amk şimdi 2065'de falan başlar kesin...
  • bir marvel manyağı olarak acayip hoşuma gidip 2 günde talan ettiğim dizi. imdb de 9/10 u hakketi kereta. bi kere her ne kadar çocuk oyuncular olsalarda, oyunculuklar çok iyi. özellikle rachel rolündeki kızcağız. şiddetle tavsiye olunur. (bkz: darksideofdcuniverse)
  • son bölümüyle beni benden almıştır gotham'ı ve batman'i bu kadar iyi işleyebileceklerini sanmıyordum.

daredevil ayarında bir dizidir gözümde.
  • netflix'e gelmiş olandır. yumulun!
  • iddialı bir dizi görünüyor.
hesabın var mı? giriş yap