• kopenhagin unlu meydani
  • 1. kopenhag meydan muharebesi bu meydanda olmustur.
  • ankara'da bilardocu
  • ankara'da tunalı caddesi'nde senelerce hizmet etmiş fast food'cu, mc donalds'dan önce bu vardı, gençlerin favori mekanıydı.
  • bu ankaradaki festfutçu* mcdonalds ve burger king açildiktan sonra iflasa dogru yol almaya ba$ladi. i$te bu yuzden bi baktik bir tarafi pizzaci olmu$, bir tarafi lahmacuncu. sahibi boyle çok $irin ya$licana bir amcaydi ve uzulmu$tum surekli parsel parsel satiyo diye mekanini.
    hala tivoli duruyomu içinde bilmiyorum ama hayatimda yedigim en guzel hamburgerler burdan çikmi$ti... ya$li amcama burdan saygilarimi iletiyorum kuçukken beni hep guleryuzle kar$ilayip ilgilendigi için.
  • caddebostanda açılan yeni mekan. gördüğüm kadarıyla trendy bir yer. elektronik müzik çalınıyor, bahçesi var, minderler var hatta oturacak yer bile var.
  • (bkz: tivolino)
  • açılımının "trabzonlu ismail ve ortakları" oldugu iddia edilirdi bir zamanlar
  • oranin sahibi oldugunu iddia eden bir yasli amca (gercek sahibi midir bilemem) bir zamanlar bi grup oturmus orda geyik yaparken yanimiza gelmis muhabbete dalmis, herkese nerelisiniz seklinde sormus sorusturmus sonra da kendi anlatmaya baslamistir biseyler.. olayin sonunda orayi milletin paso yabanci bi isletme sandigini, aciliminin gercekte "tavsancilli ismet ve ogullari lokanta isletmeleri" oldugunu soylemistir..
    ayrica baya eskilerde kaldi ama tunali'dan once kizilay'da mesrutiyet ustunde yok muydu diye dusunuyorum..
  • ankara'da bir tane de sakarya caddesi'nde vardı diye hatırladığım fast-food mekanı...
hesabın var mı? giriş yap