• yetenekli, genç, bir o kadar da mütevazi ışık ve ses şefi. bukalemun filminin arkasındaki önemli simalardan olur kendisi.
  • uykusuz'da 'gelen kutusu'nda iki haftadir cizimleri yayimlanan karikaturist adayi. sayesinde 'gelen kutusu'ndaki karikaturlere gulmeye basladim. uykusuz taifesinin ongoru yetenegi varsa, dergide bu isme kalici bir yer acarlar. zira su gune kadar genc yetenek bulma konusunda cok basarili degillerdi. amatorlerden derginin ic sayfalarina aldiklari cizimler hakkaten vasati asamiyordu. ama bu adamin hem espri yetenegi hem de farkli cizgileri var.
  • ihtiyarlik ile insancil bir sekilde dalga gecebilen bir karikaturist. cizimleri de, cok kendine ozgu olmasa da (biraz ecnebi cizerleri andiran tarafi var), cok saglam. eger, ihtiyarlik disinda, baska konularda da bu kadar basarili olursa (gozlemde, komiklestirerek tekrarlamada), onu acik gibi. ote yandan, turkiye'de cem dinlenmis disinda, politikadan anlayip, saglam bir mizah gucune ve cizme yetenegine sahip insan cikmayacagini bilmek pek kotu.
  • hayal gücüme giden bir arkadaş. ayrıca kendisi kadıköy cumhuriyeti'nde natalie portmın'ın eski çıktığı olarak aslan avlamaktadır. iyi dinlerseniz haykırışlarını bir kaç sene önceden duyabilirsiniz. zira ileride sesini çok sık duyacağız gibime doğru gidiyor.
  • abdi ibrahim'in led zeppelin yorumunu yapan detone abisi.

(bkz: #35320122)
  • jon schaffer'dan mikael akerfeldt'e leonard cohen'den mazhar alanson'a varan yetenekli bir yürek.
  • panzehir filmindeki büyük oyuncu keşfi.

çok yapımcı koşturacak peşinden.

paul newman ya da tom hanks'in gençliğinde olduğu gibi "her yönüyle seyircinin özdeşleşeceği sempatik ama yakışıklımsı erkek başrol". yönetmenine kim tavsiye etti, ya da kim keşfetti bilmiyorum ama, ülke sinemasına hizmet etmiştir.
  • saçlarını komple kesmiş değişik güzellikteki adam.
    tabi ki yakışmış.
  • burada bahsedilen tüm tolga akdoğanlar aynı kişiyse (tahminimce benim adamlar'dan bildiğim kişi hepsi) müthiş yetenekli biri. seslendirme yaparak hayatını kazandığını geçen gün akustikhane'den öğrendim. onun dışında acaba karikatür de mi çiziyordu? eğer uykusuz'da gelen kusutunda çizimleri çıkan kişi de oysa aklımı kaybedeceğim. iki dakika önce öğrendiğime göre önceden izleyip çok sevdiğim detone abinin led zeppelin yorumu reklamında oynayan yetenekli vokal de kendisiymiş. ne diyeyim, başarılar dilememe bile gerek yok, o yolu çoktan aştı çünkü. bana severek dinlemek, konserlerine gitmek falan kalıyor.
hesabın var mı? giriş yap