• bir nev i maceranın yarım kalan yazarı.

yağmurlu bir akşam üzeri, karaköy limanının bir köşesinde karaborsa biletlerimizi cebimize atarak pasifik okyanusuna doğru yol almıştık. amacımız amerika ya ulaşarak new yorkun dar sokaklarında kokoreç/köfte ekmek/tavuklu pilavsatmaktı. yolun yarısında gemi battı, son nefes erişmiştik limana.

maceramızı tamamlamak için sözlükten birer üyelik koparmıştık.
  • kırılan parmağını saymazsak kazasız belasız olaysız bir düğünle mutlu sona ulaştı. bundan sonrada allah nazardan saklasın çiftimizi. etimesgut belediye başkanının kıydığı nikahta, şahitliğini gazi üniversitesi rektörü prof. dr. rıza ayhan' ın yapması ise ayrıca güzel olmuştur. kendisini bir kez de buradan kutluyor bir ömür boyu mesut, mutlu, bahtiyar olmasını canı gönülden diliyorum. onlar ermiş muradına, biz çıkalım kerevetine...
  • gün itibariyle geri sayımı resmileştirmiş, 323 uncu dönem de askere alınacak sözlük yazarı biricik badim. darısı başımıza.
  • ankara da bulunmadığım sürelerde de bana fotoğraflar yollayarak ankara özlemimi biraz da olsa dindiren yazar. bi güzel insan, bi güzel yazar.
  • telefonda "dude burada ictima diye bişey var. sıraya giriyoz filan..sıra düzgün olmayınca bekliyoz. neyse gelince anlatırım.." diye askerlik anılarını biriktiren badim. dağıtımı izmire çıkmış katip olarak. pek sevindik. ama sanırım yemin törenine gidemicem. kara kara düşünüyom nasıl yapsak nasıl gitsek diye.
  • askerden döndüğüne pişman olmuş. askerde en azından çalışma saatleri belliydi. şimdi ne gündüzü var ne de gecesi. bir tatili hak etti en kralından.
  • neşesine neşe katmış, gönlünde hiç bitmeyecek lale devrini başlatmış. inşallah dün yüzlerinde gördüğüm o mutluluk, gözlerindeki o sevinç hiç bitmez, ömür boyu daim olur.
  • ikinci yüzüğüde parmağına geçirmiş ve temmuzda takacağı üçüncü ve son yüzüğü, yüzüklerin efendisini bekleyen badim. malatya beydağından selamlarımla kutluyorum şimdiden...
  • bugunlerde askerden yardırıp gelmesi beklenen can dost.
  • tarif ettiği yere gideyim derken kendimi çok başka diyarlarda bulmama vesile olan, hatta bu yüzden bir müddet ankara soğuğuna maruz bıraktığım on numara beş yıldız yazar.

bundan sonra o yurdun yerini unutursak kalbimiz kurusun.*
hesabın var mı? giriş yap