• hevesle kurduğum ancak lara croft kişisinin ben hareket ettirir ettirmez, durmak bilmez bir şekilde koşmaya başlaması ve önüne gelen uçurum kaçırım heryerden düşmek ya da sallanıp kalmak şeklinde keyfinin içine ettiği oyundur. bu bir nedir?
    edit olayı: iş bir formata bakıyormuş. şimdi cillop gibin oynayabiliyorum. sık sık yerli yersiz sulara daldırıp çıkarıyorum onu.
  • islak islak sudan cikmasina kurban oldugumun lara croftunu bunyesinde barindiran oyun.. ustunden damlalar suzuluyor filan sonra silkeleniyor boyle memeleri ziplaya ziplaya...
  • az önce steam üzerinden 2 lira 60 kuruş'a aldığım oyundur , psp ve ps2 de güzel zamanlar geçirmiştirk bakalım 2 güne bitireyim

edit: bitirmem 4 saat sürdü
  • 7600mb+4700mb, toplamda hddde bu işlemin sonucu kadar yer kaplayan hadisedir kendisi. iyice abardı bu oyun endüstrisi. yakında hd discler blurayler çıkınca ne hale gelecek çok merake diyorum. oyun kurulmakta, kurulunca yazarım nedir ne değildirini. sinir bastı.
  • en son tomb raider oyunu. tomb raider yaraticilari (jeremy heath-smith, adrian smith) bir önceki tomb raider oyunu olan angel of darkness için, "son tomb raider oyunu olacak" demis olsalar da o'nun gerçekten pc oyunlari tarihinde bir efsane olduguna kanaat getrmis olacaklar ki tomb raider oyun serisine yeni bir oyun daha eklemeyi kararlastirmislar. oyunlarini artik circle studios bünyesinde hazirlanacak olan tomb raiderin yeni oyununda birçok yenilik de beraberinde geliyor. tomb raider yeni silahlarla donatilmis durumda. en ilginç ve önemli özelliklerden birisi de lara'nin vücut ölçüleri diger oyunlardakine göre daha orantili olmus olmasi.
    oyunun resmi çikis tarihi henüz kesinlesmemis olsa da oyun x-box, play station ve tabii ki de pc de çikacak. ancak internette dolasan (kesinlik kazanmamis) bir habere göre oyun ilk olarak konsollarda çikacak, daha sonra da pcye uyarlanacakmis (umarim öyle olmaz, çünkü önce konsollarda çikip da pcye uyarlanan oyunlarin durumlari pek iç açici olarak görünmemekte)
    oyunun resmi sayfasi olan www.tombraider.com oyun hakkinda (pek detayli olmasa da) bilgileri yavas yavas sunmaya basladi. sitenin açilis tarihi olan 12 nisan'da belki de, o gün bilgisayar basinda oldugum zamanin çogunu bu sayfada dururken f5 tusuna basarak harcadim. fakat hiç de o kadar bekledigim gibi çikmadi site. kiytiriktan birkaç ekran görüntüsü ve bir de 3 boyutlu lara croft (hastasiyim) modellemesi karsimiza çikti. ayrica sitede efasne havasini yaratabilmek için o meshur tomb raider oyunlarinda karsimiza çikan sarkisini biraz noise efekti kullanarak siteye yerlestirmis olmalari.

an itibari ile ps2, psp, xbox, xbox360 ve tabii ki de pcde çıkacağı resmi web sayfası tarafından duyurulmuş durumda.
    piyasaya çıkış tarihi olan 7 nisan 2006ya kilitlenmiş vaziyetteyiz.

nihayet demosunu oynama fırsatına erişmiş bulunmaktatız. yanlız oyunu tam randımada oynayabilmek için gerekli olan konfigürasyonu görünce yuh oluyoruz.

the recommended system requirements are as follows:

cpu:
    pentium 4 3.0ghz or athlon xp equivalent
    ram:
    1gb
    graphics:
    100% directx 9.0c compatible 512 mb 3d accelerated card (nvidia geforce 7800 / ati x-1800)
    sound:
    microsoft windows 2000/xp compatible sound card (100% directx 9.0c compatible)
    dvd-rom:
    eight-speed (8x) dvd-rom drive or faster
    hard drive:
    9.9gb free disk space

oyun kolaydı hemen bitirdim diyenler bir de %100 bitirmeyi denesinler, işte o zaman ne kadar zor bir oyun olduğunu görecekler. bütün secretleri bulabilmek büyük cambazlık istiyor çünkü...
  • eski tomb raiderların tadını * vermeyen fakat yine de eğlencelik oynanabilecek oyundur. ammavelakin 7 cd dir, ohadır.
  • gameboy advance versiyonu oldukça sürükleyici olan oyun. serinin diğer oyunlarından en önemli farkı platform oyunu olmasıdır.

oynanış videosu
  • ps3'te son bölümün hard zorluğunda buglu olduğu oyun. durduk yere ölüyorsunuz veya canınız birden %90 azalıyor meğerse bu oyunda port edilirken olmuş bir bugmuş ps2'de böyle bir sorun yokmuş. nedeni de salladığınız kılıcın ateş ederken size yansıması yani son bossu geçmeniz tamamen şans gibi bir şey. kupa filan deneyenlere tavsiye bölümü medium'da geçip england bölümünü time trial'da bitirip bulletproof hilesini açıp öyle bitirmeniz. hileyle beraber hasar almıyorsunuz sadece kenarlarda durmayın yeter, canınız sonsuz oluyor kupa'yı da etkilemiyor.

bu sorun sanırım pc'de de varmış.
  • en basit tomb raider oyunu galiba.
    tek saçma yanı ölmek öldürmek çok zor.
  • 2006 yılında aileme yalvar yakar aldırdığım oyun dergisinin içinde demosu çıkmıştı. oyunlara bakış açımı değiştiren oyundur kendisi, hikayesi şimdi ne kadar cheesy gelse de o zamanki beni etkilemişti.
hesabın var mı? giriş yap