• uyuşturucu tüccarları ve mafya odaklı channel 4 yapımı.

http://www.channel4.com/programmes/top-boy
  • dört bölümlü iki sezondan oluşan süper ingiliz draması. hafif bir the wire havası var, hatta arada five o duydum da mest oldum. the wire kadar değil tabi canım, sonra sövmeyin.

ağır, sade ve abartısız dram-suç dizilerini sevenler mutlaka izlesin. sevmezseniz paranızı bizzat iade edicem. bizde yanlış olmaz ablam, yerimiz yurdumuz belli sonuçta.
  • bütçe yetersizliği sonrası yayından kalkan dizi, bu hafta netflix’e geri dönüyor. sebebi ise şanslı bir hayranının olması: drake. yapımcılığını üstlenerek bütçe problemlerini karşılamış ve dizi netflix’ten devam edecek.
  • gün itibari ile netflix'e gelmiş olan dizi. henüz yorum yapacak kadar ilerlememiş olsam da bir küçük the wire geliyor a millet.
  • çok hoşuma gitti konusu nedense. o kafadayım herhal.
    izledikten sonra editlenecektir.
  • geri dönmesi muhteşem olmuş. ingilterede uyuşturucu satıcılarının hayatlarını, kavgalarını, muhteşem sokak ve kültür detayları ile anlatan dizi. ashley walters ve kano’nun oyunculukları da başarılı.

edit: önce top boy summerhouse sezon1-2’yi izleyiniz. daha sonra ise eylül 2019’da çıkan sezonu izleyiniz. ne çektin be dushane.
  • netflixte görüp an itibariyle başladığım dizidir. bitirdiğim vakit editleyeceğim.

edit: 2 seriymiş bu dizi ilk serisi 2 sezondan oluşuyormuş ben direk 2. seriden başlamışım. yıkıldım bunu öğrenince
  • diziyi az önce görüp açtım, üçüncü dakikasındayım. spoyler: galiba ilk defa bir yabancı yapımda türk diye gerçek bir türk'ü oynatmışlar. türk aksanıyla ingilizce konuşan türk duyunca çok eğlendim gerçekten.
  • izlemek istediğim merak ettiğim dizi.
  • benim gibi yapıp 2019'daki 3. sezonundan değil, 2011 ve 2013'deki ilk ve ikinci sezonundan başlanması gereken dizi.
    "top boy: summerhouse" adıyla netflix'de yer alan iki sezondan sonra "top boy" isimli üçüncü sezona geçilmelidir.

edit 1: türkçeye çevirisi feci kötü olan dizidir de aynı zamanda. bu kadar hatalı çevirilere rastlamıyordum uzun süredir.
    edit 2: dayanamayıp örnek vereceğim: "mal" anlamına gelen "food"u neredeyse her yerde "yemek" olarak çevirmişler. (bkz: pes)
    "aile, dost" anlamına gelen (bkz: family) "fam" ise sanki özel isimmiş gibi fam olarak geçiyor. (bkz: yuh)
    delirmek işten bile değil.
hesabın var mı? giriş yap