• tehlike anında otonom sistem üç tepki verir: kaç, savaş, donakal.

bir kısım kaçtı, savaşanlar muhtemelen silivri'de yahut perde arkasında, büyük bir kısım donakalmış vaziyette. ellerinde çekirdek, tv'den başkalarının hayatlarını izler gibi kendi sonlarını izliyorlar.
  • nasıl çıldırmamışız, basbaya çıldırmışız işte en büyük örneklerden biri benim. bakırköy'e gitmek için gün sayıyorum o derece yani.
  • çıldırmazlar. doları amerika yükseltti. bina neden çöktü değil, o çocukları melekler yedirdi içirdi diyorlar çünkü.
  • çıldırdık da çıplak vatandaş gibi donla sokağa fırlamadık henüz. o da yakındır kanımca.
  • toplumun aslında komple çıldırdığı durumdur. ancak yeni normal bu olduğu için dikkat çekmemektedir. sokağa çıkıp deprem paraları nerede diye bağırarak sormayı dene. insanlar sana çıldırmışssın gibi bakacaktır.
  • her gün bir sürü cinayet işleniyor, bir sürü insan intihar ediyor arkadaşlar. toplum çıldırdığını göstermek için daha ne yapsın? gencinden yaşlısına kadar herkes çıldırdı artık.
  • buna ben de dahil, üstteki arkadaşın dediği gibi çoğumuzun psikolojik rahatsızlığı olduğu gerçeği bu duruma sebeptir. çünkü insanlar hınçlarını başkalarından çıkarmaya başladı.

boşuna değil, trafikte birine yol vermeseniz anında el frenini çekip iniyor. boşuna değil en ufak bir karşıtlık durumunda (maç, siyaset, sanat vs.) ana avrat birbirine söven buradaki onca yazar. boşuna değil yokluktan intihar eden insanlar. boşuna değil her gördüğünü eleştiren, yapıcı değil yıkıcı davrananlar.

birilerine çatamadığımız, küfür edemediğimiz, eleştiremediğimiz için aslında insanlar hınçlarını bir şekilde birbirlerinden çıkarıyor ve bu sayede başlıkta kastedilen şekliyle çıldırmıyor gibi görünüyorlar.
  • millet kendini din ile uyuşturdu, nasıl çıldırsın.adam kuru ekmek soğana muhtaç hala haline şükürcü.
  • çıldırmamış halimiz buysa vay halimize.

bu toplum çoktan çıldırdı, etrafınıza bakın normal diyebileceğiniz insan sayısı elin parmaklarını geçmez. bu ülke insanı akıl hastası yapar, şu an psikiyatriste gitsek çoğumuza 400 mg depresyon ilacı yazıp ziktir et kafana takma diye tavsiyede bulunur.
  • belki çoktan çıldırmışızdır ve patlamak için atılacak ilk taşı bekliyoruzdur.
hesabın var mı? giriş yap