• isledigi gunahlar karsinda azinin payini alan ehl-i muslim kardesimizin dilinden dokulen tovbe sozcukleri. tovebeler tovbesi diyerek yaptigi pekistirme dilinin ne kadar yandiginin gostergesidir.
  • ya$li teyzelerin $a$irma, ayiplama ve kinama tamlamasi...
  • behiye aksoy veya emel sayının sesinden dinlendiğinde güzel olan sanat müziği eseri.

tac olsam basıma takmayacağım
    gözüme nur olsan bakmayacağım
    yoluna adaklar yakmayacağım
    tövbeler tövbesi

derdine göğsüme germeyeceğim
    bağrımı yoluna sermeyeceğim
    rüyamda sana yer vermeyeceğim
    tövbeler tövbesi

sinemde kor olsan yanmayacağım
    bin yemin etsende kanmayacağım
    seni hiçbir zaman anmayacağım
    tövbeler tövbesi

kahretsen bana dön demeyeceğim
    ecel ol sana baş eğmeyeceğim
    ve sen baska da sevmeyeceğim
    tövbeler tövbesi
  • behiye aksoy versiyonu çokça teatral,biraz buyurgandır,emel sayın versiyonu kanımca şarkının ruhuna en derinden nüfuz edebileceğiniz halidir.
  • sözleri turgut yarkent'e, bestesi ise sadettin öktenay'a aittir. makam ise, nihavend...
  • "tövbeler tövbesi geyik avına ah aman aman avına, siz gidin kardaşlar kaldım kaya başında" diye devam eden ve keyifli bir moğollar düzenlemesi de olan türkünün (bkz: alageyik destanı) vurucu ikilemesi
  • en güzel yorumu tartışmasız emel sayına aittir. behiye aksoy marş gibi hottürü hottürü söylerken, emel sayın sözlerdeki o küskünlüğü birebir yaşatır.

ruh halinize göre, eğer karşı tarafa ağzınıza geleni söylemek istiyorsanız behiye aksoya, içlenip rakı eşliğinde efkar dağıtmak istiyorsanız emel sayına eşlik edin.
  • yüz numaralı adam filminde;halkın,reklam yıldızı şaban'a serzenişte bulunduğu ve buna müteakiben şaban'ın yıkıldığı anlarda bu şarkının enstrümantal versiyonu çalar.metin alkanlı'nın orkestrasıyla birlikte icra ettiği bu enstrümantal versiyonu altın kemanlar isimli albümlerinde bulmak mümkündür.
  • melihat gülsesin sesi uğruna fragmanını tekrar tekrar izlediğim dizi. her bölümde bir parça söylemesini umud ediyoruz
  • umarım 1 sezon, 1 bölümdür. dizi arası fragmanlarıyla daha başlamadan antipatimi kazanmıştır. ayrıca tuba ünsal oyunculuk eğitimini tamamladı mı? fragmanların en iyi sahnelerden oluştuğunu düşünürsek, dizinin genelinde nasıl bir oyunculuk sergilemiştir merak ediyorum doğrusu. hala ergen, çatallı bir ses duyuluyor zira.
hesabın var mı? giriş yap