• ekmeğe b.k benzetmesi yapabilen insanlar da var mış.
  • iki çeşittir. biri klasik trabzon ekmeği olan ki başka şehirlerde pasta niyetine tek kişinin bir tane ile bile doyamadığının hakiki ekmek olanı.
    diğeri ise bayatlamayan vakfıkebir ekmeği olan.
    ikisinin de tadı ve yeri ayrıdır.
    bir terbiyesizin ekmeğe söylediği sözü alıp türlü fantazilerine devam etmesini ama ekmeği rahat bırakmasını öneriyorum. pis herif.
    bayatlamadığı söylenen vakfıkebir ekmeğidir. yerinden alırsanız da bayatlamaz.
    trabzon taş fırınları özeldir. kaliteli ekmek üretilir.
    o yüzden de (bkz: trabzon pidesi) özeldir.
    vakfıkebir ekmeğinin kabuğu kalın ve lezzetlidir. üst kısmındaki simiti ayrı bir keyiftir.
    ayrıca çocukluğumuzda öğrenip, sevdiğimiz bir gelenek de sabaha karşı 3-4 civarı fırından ekmek çıkar çıkmaz alıp o kocaman yuvarlak ekmeği tıpkı bir sandviç gibi yarıp içine yöresel doğal tereyağını koyup içinde erimesini bekledikten sonra afiyetle yemektir. tavsiye edilir.
  • (bkz: vakfıkebir ekmeği) başka trabzon ekmeği başka dağlar kadar fark var.nerden mı biliyorum kayınpederin fırından,tecrübeden.
    vakfikebir ekmeğini buzdolabına koyup antalya'da 13-15gün yemişligimiz var abartmiyorum.ama kesersen,ya da açıkta saklarsan 3-4gün ömrü vardır en fazla.
    kesinlikle çok daha kaliteli bir ekmek hele bir de taze ise kahvaltıda müthiş gidiyor,aksi gibi kilo da çok yapmaz diğer (bkz: sentetik ekmek) gibi.
  • benim bunun üst kısmıyla damağımı kesmişliğim var. acil durumlarda, üst kısım koparılıp iki parmağın arasına almak suretiyle kaba kesici alet olarak kullanılabilir.
  • trabzon ekmeğini özel yapan, diğerlerinden ayıran bir özellik.

trabzon ekmeğinin vatanından alınan ekmeğin kabuğu kalın oluyor. öyleyse ince kabuklu olan ekmekler trabzon ekmeği olmuyor. aldığınız ekmeğin kabuğu inceyse o trabzon ekmeği değildir, kendinizi kandırmayın. (bence)

bir de şu var: (bkz: trabzon ekmeğinin kıtırı)
  • ekmeğe dışkı benzemesi yapabilen tipler,sahtekarlıktan,yalancılıktan dem vurabiliyor.çok ilginç valla!
  • ekmeğin kabuğunun, birilerinin bir yerine girdikten sonra yapılmış bir gözlem. ekmeğin üzerindeki o simit gibi şeyi, yemen gerekiyor, bir yerine sokmuyorsun.
  • bir diğer adı boğaz yırtan' dır. (bkz: jilet yiyen kız)
  • sertliği vickers ölçeğine göre 10000hv'nin üzerindedir.
hesabın var mı? giriş yap