• allahtan kupalarin birisi fenerin muzesinde de sag salim duruyor.
  • ibrahim hacıosmanoğlu döneminden kalan borçlar yüzündendir. adam nasıl soktuysa kazığı hala çıkartamıyorlar.
  • seneye sampiyon olacaginin gostergesidir.

bjk'ye de 2015 nisan ayinda haciz gelmisti ertesi sene sampiyon olmustu.
    tam mevsimi, bekliyordum ben de acaba hangi kulube haciz gelecek diye.

hayirli olsun trabzonsporun sampiyonlugu...
  • avukat arkadaşı tebrik ediyorum. maddi olarak iki bin lira etmeyecek kupaları icra memuru ile haczedip, tutanağı koşa koşa medyaya vermiş.
    borclunun evinden buzdolabı, televizyon gibi ev esyalarini kaldirmaya benzer bir hareket. alacakliya maddi olarak bir menfaat saglamasa da borcluyu psikolojik olarak rahatsiz eder. borclu evli, çocuklu ve biraz da gururluysa hacizin geldiği günün aksaminda tüm imkanlari zorlar gerekirse kendini daha zor bir duruma sokar ve borcunu öder.

eğer icra kanaliyla kupalar satılırsa, beş bin liraya kadar bütçe ayırarak ihaleye gireceğim. kupalari alirsam kulübe yıllık on liraya kiralayacagim. alacakli da ortalama iki bin lira alir herkesin gönlü olur.

tanim: iyi bir avukatın yürüttüğü algı operasyonu.
  • borç az herhalde, sadece kupalarla yetindiklerine göre.

#ekşirezalet
  • bazı malinholar tarafından yine fenerbahçe'ye yontulmaya çalışmış olay. neymiş fenerbahçe'nin avukatları yapmış(mış). sanki fenerbahçe aleyhinde yalan yanlış şike lobisi yürütüp o dosyaları hazırlayanlar başkasıydı.
  • hakan çalhanoğlu'nun ahının alınmasıyla alakası olmayan olay. hatta hakan çalhanoğlu'nun ahının alınması diye bir durum da yok. fifa transfer kuralları çok açık ve hakan da bunu ihlal etmiş. sonuç olarak fifa nezdinde dava açılmış, dava görülmüş ve bu ihlal de kurallar çerçevesinde hakan da ceza almıştır.

trabzonspor'un kupalarına haciz konulması da bir garip açıkçası. yani git kulübün başka varlıklarına haciz koydur, kupa nedir ? sanıyorum ki biraz da ilgi çekme, ses getirme amacıyla yapılmış saçma ve garip bir eylem bu.
  • göstermelik bir olay. kim ne yapsın 8-10 kilo bakırı. rencide edici evet ama öyle goygoy yapılacak bir konu değil. stadın anahtarını alsalar anlarım da kupalara haciz koymak ne ya.
  • psikolojik baskı için yapılmış bir olay gibi ama o kupaların maddi değeri iki bin liradan fazladır, çünkü "iki kilo bakır" değildir. mesela eski lig şampiyonluğu kupasının dışı gümüş içi altın kaplamaydı ve yüz binlerce liralık değeri vardı. kupanın yeni versiyonu da herhalde bu kadar değerlidir.
  • "fbli bir avukat" ile "fenerbahçenin avukatları" arasındaki farkı anlamayanların, içindeki gerizekalılığı anlayamayacağı olaydır.

borç ödenir.

hırsız izi, ödemeyle silinmez. siktirin şimdi.
hesabın var mı? giriş yap