• trafigin amina koyarak, baskalarini tehlikeye sokacak sekilde, acemiceden cok ayica arac kullananlara, bilerek ve isteyerek baskalarini tehlikeye sokanlara (sikistirmak usutne surmek vb) verilen isim. maganda sozcugu bunlarin erkek olduklarini cagristiracaktir, aman dikkat. bunlarin arasinda hatunlar da oldukca fazladir*
  • ulkemizde pek unlu olan super kahraman "trafik canavari"nin gizli kimligidir. aslinda kiyafet degistirmesine gerek yoktur, hatti zatinda her an kucuk bir direksiyon hareketiyle sergileyebilir hunerlerini. clark kent'in superman'e donu$tugu telefon kulubesinin bu ki$iler icin olan kar$iligi emniyet $erididir.
  • kendilerine trafikte herşeyi yapabilme yetisi verildiğine inanan yaşam formudur...
    abuk sabuk hareketler yapar, uyaran insana kalkar dayılık yapar "gel polisin yanına, orda yap dayılığını" dediğinizde arazi olup kaçar...
    kendileri önce geçebilmek adına adam vurabilecek kadar gururlu, 5 kişi bir arabadan çıkıp kendilerine selektör yapanın arabasını yağmalayacak kadar da cesur ve merttirler ayrıca, "türk şöförü en asil duygunun insanıdır" lafı damarlarında dolaşır bunların...
    arabaları tenekeden değil tanktır onlar için...
    başkalarının canını yakmadan o tenekeler tabutunuz olur... diyecem ama insalığıma sığdıramıyorum... allah nasıl biliyorsa öyle yapsın topunuzu...
  • yasa ile özendirilmektedir trafik magandalığı. sırf selektör yaptınız diye camınızı kırmaya kalkan, arabanızı tekmeleyen adamdan şikayetçi olsanız dahi ceza almaz, bi' bok olmaz tabiri caizse. ama bu magandalar hakkındaki en güzel sözü bir polis söylemiştir. "böyle öküz çok ama bunları güden yok.".
  • (bkz: http://www.ntvmsnbc.com/id/24955976/)

söylencek o kadar şey var ki aslında... ah götümüze girebilir ah. trafik hayvanı desen hayvana hakaret edersin. 19 yaşında gencecik bir çocuğa yol verme davası yüzünden üç beş kişi gir birde üstüne silahla başından yarala*. insan lan bu!
  • bir örneğine çok yakınımızda rastlanılan insanımsı

http://www.gazeteci.tv/…trtciyi-kor-etti-90132h.htm
  • bıraktığınız takip mesafesini götünden anlayan terliksi hayvanlardır bunlar. bir yere de yetiştiği yok, maksat zevk,

dün akşam birtanesi yine kırdı önüme aniden, az kalsın kaza yaptırıyordu. e tepem attı tabiiki, makas yapacak birşey de yok, sağ-sol bütün şeritler dolu, kaldı öyle. ben de yaktım uzunları arkasında gidiyorum. sinir oldu tabii bu lavuk, akabinde benzer bir şekilde yine az kalsın birine kaza yaptıracak şekilde sağa kaydı ve benim arkama geçip uzunlarını yaktı. ben de hızımı 100 den 40 a kadar düşürdüm, dikiz aynasını da kaldırdım, farları aracın içinden yansıyıp kendisine dönüyor.. 30 saniye bile dayanamadı lavuk. bastı gitti yan taraftan sinir olup. trafik kurallarını ihlal etmeden, kazaya sebep vermeden gayet güzel bir şekilde ders verdim sanırım.. anlayacak kapasitesi olana tabii..
hesabın var mı? giriş yap