• (bkz: #29963865)
  • onumuzdeki sezon icin defterden sildiklerimiz arasina girmis yazlik dizi.

son sezon finaliyle iyice mide bulandirmistir, zaten ubersacmalama esigini de gecmis bulunmaktadir, jenerik muziginin hatrina bile izlenmeyecektir.
  • 5. sezonu şahane kapamış dizidir. pam ve tara'nın aşkı yüzyıllar boyu sürer gibi geliyor, vampirler ne de olsa. son sahnelerde bill, sookie'nin "aslında sen iyi birisin, benim hatrıma içme o kanı" minvalinden sözlerine boyun eğseydi çok bayat kaçardı. iyi ki dinlemedi de bill'in aslında ne mal olduğunu görmüş olduk.
  • bunca dizi izledim, son bölümüyle en dandik sezon finali ödülünü verdiğim dizidir
  • çok fazla şey tek bölüme sıkıştırıldığı için beynim eridi azıcık; ama iyi bir bölümdü. bölümü vampir ağırlıklı yaptıkları zaman çok daha iyi oluyor. böyle devam etsinler. kurttu cadıydı periydi, bunlar yan konular olarak kalsın lütfen.

--- 5x12 spoiler ---

dizideki en şahane karakterleri öldürüp, malları bırakmaları sinirime sokunuyor fazlasıyla. jesus, roman, şimdi de russell :(

bill sonunda öldü, kurtulduk derken lilith gibi yeniden doğdu lanet olsun! en azından o mide bulandırıcı lilith'i görmeyeceğiz gelecek sezon.

pam-tara öpüşmesi ve müstakbel ilişkisi o kadar tuhaf ki, yorum bile yapamıyorum.

maurella'nın doğum sahnesine kahkahalarla güldüm. çok fantastikti.

alcide'in sürü lideri olması bekleniyordu, iyi oldu.

asansördekilere ne oldu? eric bir ara pam'e pis pis baktı sanki?

biri sookie'yi öldürsün artık.

--- 5x12 spoiler ---
  • 5. sezonu nispeten kötü başlayıp şahane bir finalle biten dizidir. yalnız 12 bölüm ne? insan 13 bölüm yapar en azından. zaten yılda birkaç bölüm çekiyorsunuz, onlardan da kısmayın bari.

--- spoiler ---
    en sonunda eric hakettiği karizmaya, azılı vampir russell'ı öldürerek ulaştı. bir ara herhalde yönetmenler adamın 1000 yaşında ve çok güçlü olduğunu unuttular demiştim, meğer gücünü acil zamanlara saklıyormuş.

bill'in kötü karakter olmasına sevindim. şahsen mıymıntı ve iyi mi? psikopat ve kötü mü derseniz, her zaman ikincisini tercih ederim. bu arada bill'e karşı mücadele ederken eric ve sookie de yakınlaşır, fena mı? ayrıca o sevimsiz lilith'ten kurtulduğumuz da iyi oldu.

jason'a neler oldu bir türlü anlamadım. anne baba görüntüsünde içine şeytan girdi sanırım. yazık güzelim jessica da insan tayfasından tekme yiyip duruyor.

peri doğumu sahnesi ve sam'in sinek olup vampirin içine girerek öldürmesi, inanılmaz fantastik sahnelerdi. keşke sadece final bölümünde değil de, dizinin genelinde de bu kadar sık aralıklarla böyle güzel sahneler görebilseydik.

--- spoiler ---
  • yaz ritüelini bozmak istemediğimden izleyip kurtulduğum bir daha ki yaza izleyebilir miyim? sorusunu şu an cevaplayamadığım dizidir kendisi.
  • benim de söyleyeceklerim var.

--- spoiler ---

bill compton : seni ilk günden beri sevmiyorum. sevemeyeceğim. bana kalırsa gelmiş geçmiş en kötü vampirlerden birisin. kendine ait hiçbir çekiciliğin olmadığı gibi, "insanlığımı özlüyorumcu louis de pointe du lac" tavrın o kadar yapmacık ki, sempatik görünmekten ziyade mıymıy bir emrah, bir küçük ibosun gözümde. 5 sezon sana tahammül etmemin tek nedeni, eric northman gibi bir karakterle aynı sofraya oturuyor oluşundur.

sookie stackhouse : elli kere söylendi biliyorum ama o dişlerin beni benden alıyor miniciğim. bir de bi sezon süzme köylü, bi sezon şehirli gibi konuşuyorsun. biz türkler olarak, dizideki tüm erkeklerin tek bir kadına aşık olmasına aşinayız. yine de seni izlerken, "allah insana çirkin şansı versin" atasözümüzü her izlediğimde coşkuyla söylemekten kendimi alamıyorum. şu üstüne başına da bir çekidüzen ver kurban oliym.

jason stackhouse : seni çok seviyorum. bu kadar iyi niyetli bu kadar tatlı olunmaz. keşke benim kardeşim olsaydın.

eric northman : viking prensi, norse tanrısı, yakışıklılar yakışıklısı, gönüllerin şampiyonusun. seni ortaya çıktığın ilk günden beri çok seviyorum. bir karakter bu kadar mı güzel işlenir. evladın, -allah analı babalı büyütsün, pam de aynı sen. size bir şey olursa yakarım bu gezegeni.

lafayette reynolds: senin o 'bitch' demene, o işvene, cilvene kurban. biz kezbanların senden alacak o kadar çok kadınlık dersi var ki.

alcide herveaux : kurt adam vs vampir çekişmesini her zaman sevmişimdir. bana her ne kadar adult bir twilight tadı yaşatmış olsanız da, sen daha iyilerine layıksın al'cim. ultra iyisin, o yüzden bazen sıkıcı oluyorsun. biraz hayvan ol, gözümüz gönlümüz şenlen.. ehöm.

pamela swynford de beaufort: babası eric olan bir vampirden ne beklenirse onu yapıyor. giyimi, duruşu, tarzı tam bir kadın. dolabına girişesim, ölümüne her şeyini çalasım var. en boktan anda bile, yerdeki cesetin üstünden, 'durun bi dk, bu vintage cartier' diyerek tasmayı alması ve her fırsatta sookie varoşuna laf sokması ile favori karakterim olmuştur. o benim trendy slut'ım, vampir barbie'm. <3

sam merlotte ilk sezonlarda çalışanından, çocuğuna herkesin ezdiği bir karakterdin, bir de sookie'den hoşlanıyordun o yüzden akıl sağlığından da şüpheliydim. ileriki sezonlarda yavaştan toparladın. bir de sürekli götünü görmesek öyle mutlu olacağım ki.

--- spoiler ---

- devamı gelecek.
  • --- spoiler ---
    bill compton god modunda dark side'a geçmiştir. finaldeki son söz harikadır;

- ruuuuuuun!
    --- spoiler ---
  • ---se5ep12 ---

tas gibin hatun olan salome'nin ölmesi göz zevkimize ihanettir yazık oldu! gelelim russell amcaya (adam 3000 yasında!) periyi emdikten sonra bayağ bir güçlendi eric tarafindan kalbine kazık saplandı, eridi gitti; ama bu peri büyüsü vs..bir sekilde geri döndürürler mi? efsane kötü karakterler kolay kolay ölmemeli hacı...

birde su şekil değiştirenler ne amk? yok domuz olur yok sinek at olur bu ne la? biz vampir
    soyuna olan düşkünlüğümüz sebebiyle daha cok sahne almalarını bu tiriska karakterlerin azalmasını istiyoruz(!)
    russell gibi katliam yapan vampirleri yan karakterleri öldürüyorsunuz yeni sezonda bill'i öldürüp yeniden başlı basına kötü bir karakter olarak diriltiyorsunuz.. peki bu tek duzelik senaryoda sıkıntı verip bizleri daraltmasin?
    çok seslilik her zaman iyidir deyip sustali vampir dişlerimi kapalı moda alıp entrymi sonlandiriyorum (!)

---se5ep12 ---
hesabın var mı? giriş yap