• öyleyse öyledir ne diyelim trumpet direk söylüyorsa bir bildiği vardır.
  • değişik bir adam.

muhtemelen şu an yeni bir siyasi şov için yeni bir madafakı arıyordur.
  • konu kim ne kadar insan öldürdü konusu ise en büyük o.ç abd devletidir. trup da az o.ç değil.
  • adam sülümanı tozz etti siz buna mı takılıyonuz.
  • ekmeleddin : ukrayna uçağını füze sanıp vurmak kadar saçma sapan bir bilgiye inandırıldık.bu işin içinde başka iş var bence. bu günlerde iran bunu araştırıyordur gibime geliyor. bizim fetöcümüz olduğu gibi iran'ın da olabilir. büyük elçi karlov'un vurulması ve rus uçağının düşürülmesi hadiselerin hatırlayınız.

rusya bizden korktu da mı karşılık vermedi? o gün rusya'nın soğukkanlı duruşunu bugün iran uyguluyor. intikam soğuk yenen bir yemektir şeklinde çok doğru düşünüyorlar.

kendileri tarafından öldürülmüş iran'ın en güçlü adamının başına bile o. çocuğu diyerek, iran'ı tahrik etmeye çalıştığını düşünebiliriz. iran ise itidalli davranıp, kurulan oyuna gelmiyor, rusya stili takılıyor. bence bu bir strateji. dünya kamuoyunda trump'ı ve abd'yi hiç iyi bir yere taşımadı bu süikast. modern dünya barbarlığı karşısında mazlum iran tablosu şekilleniyor. postmodernizm de bir yere kadar canım..
  • al birini vur ötekine...
  • yanlış bir söylemdir. haklı olabilirsin, kendi aramızda konuşalım da toplumun içinde belli kurallarla hareket edilmeli; özellikle de başkan gibi önemli bir figürsen.
  • ypg/pyd'li (~ pkk )o.ç.larına onbinlerce tır dolusu silah ,mühimmat yardımı yapan abd'nin başkanının açıklaması. o yardım sayesinde sivil-güvenlik güçlerimizden bazıları sakat kaldı. binlerce çocuk yetim yahut öksüz.

o.ç.luğu yapan abd'nin kendi o.ç.'luğunu görmemesi.
  • kasım süleymani'ye o. çocuğu demek, o. çocuklarına hakaret olur.

bu iran-rusya-çin sevdalılarını anlamış değilim, düşman gördüğünüz nato ve abd olmasa ruslar çoktan boğazlarımızı almış, çin uygurlara yaptığını orta asya'nın diğer türk milletlerine de yapıyor olurdu.

totaliter rejimlere sevgi-saygı duyanın zerre aklı yoktur.
  • suleyman soylu diye anlayan bir ben degilimdir bence.
hesabın var mı? giriş yap