• askerdeyken neredeyse her allahın günü öğle-akşam balık çıkıyordu yemekte. ben de bu kadar balığı nereden buluyorlar diyordum. meğer hepsi ismail abiymiş.
  • edit: (bkz: gıda zehirlenmesi davasında tutuklu sanık kalmadı)

öncelikle ihale'nin iptali ve para cezası yeterli değildir.

sorumlular hakkında yasal işlem başlatılmalı yargılama sonrası olabildiğince yüksek ceza verilmelidir ki ibret olsun.

yakın zamanda bir askerin şehit olmasına ve binlercesinin zehirlenmesine neden olan kişilere aşağıdaki başlıklardan görüleceği üzere yeterli ceza verilmemiştir ve bu konu kamuoyunda sorgulanmamıştır.

(bkz: eren tabldot kaçak et rezaleti)

(bkz: rota yemek genel müdürü'nün tahliye edilmesi) * * * *

kaynak - kaynak 2 - kaynak 3 - kaynak 4"
  • daha geçen allah'ımıza hamdolsun diye bir değişiklik söz konusu idi.

ne için at eti için mi!
  • tsk'nın kaybolan düzeni yok edilen disiplini sonucudur. at eti yediren adam siyanür de yedirir fare zehiri de.

böyle rezaletler, önlem alınması için erken bir uyarıdır. en kısa zamanda kaybolan ciddiyetin geri gelmesi dileğiyle.
  • dincilerin lafa geldiğinde peygamber ocağı, şehit diye goygoy yaptıkları askeriyeye bok kadar değer vermeyip hala nasıl nefret ettiklerini gösteren haberdir. bu kadar ayyuka çıkmasa emin olun "aman yemeye devam etsinler" diyeceklerinden ben eminim.
    siyasi islam kanseri maalesef tsk'ya bulaşmıştır, bundan daha kötü günler de göreceğiz maalesef
  • verilmis sadakalari varmis dedirten haber:

(bkz: adana'da suriyeli kasabın fare eti satması)
  • caiz mi lan ümmetin ordusuna at eti yedirmek asdgjhghjgjhgj. alın size ümmet ordusunun gördüğü değer işte :) yazık la size.
  • la olm tsk'ya niye giydiriyorsunuz? burada kabahat tamamen devletten ihale aldım, oooh artık at sikini dana bonfile diye kakalarım diyen esnafta. devlette mal alımı sandığınızdan daha teferruatlıdır. önce piyasa araştırması yapılıp malzemenin yaklaşık fiyatı bulunur. sonra alınacak malzemenin kalitesini ve özelliklerini belirten şartname hazırlanarak ihale faslına geçilir. en düşük ücreti teklif eden adam kazanır. eğer fiyat şüphe çekecek düzeyde düşükse veya başlangıçta yapılan piyasa araştırmasının çok üstündeyse ihale iptal edilir. tüm bu koşullar sağlandığında satın alınan mal gelir ve muayene kabul komisyonu tarafından şartnameye uygun olup olmadığı kontrol edilir. habere konu olan at eti muayene kabul sürecinde tespit edilmiş ve ihale iptal edilmiş. yani görevli personel işini layıkıyla yapmış.

ihale kanunu maalesef devlet memurlarının anasını ağlatıyor. bütün piyasa ihale kapmaya çalışan çakallarla dolu ve en ufak hatada memurun götünden kan alınabiliyor. dana eti yerine tehdit, ısrar, pişkinlikle at eti getiren esnafa ise bir bok olmaz. bu adamlar şunu da iyi bilir: o bölükte yemek çıkarılmak zorunda. eti vaktinde alamazsa o memurun başı bu sefer askeri aç bırakmaktan belaya girecektir. bu yüzden ilk seferde kabul edilmeyen eti, iki gün bekletip tekrar getirenler de vardır.

eminim çocukluğunuzda okulunuzun buz gibi olduğu, kaloriferlerin yanmadığı bir kaç gün olmuştur. hah işte bu durum şartnameye uygun olacak düzeyde yüksek kalorili kömür getirmeyen ihaleci orospu çocukları yüzünden ortaya çıkmıştır. bacak kadar çocukların donması umurlarında değildir. okul personeli de sinirli veliler, pişkin ihaleciler ve bunların siyasi destekleri arasında sıkışır kalır.
  • türkler, islamiyeti seçmeden önce at eti yerdi. hâla da türki ülkelerde yeniyor.

hatta at eti o zamanlarda itibarlı insanlar tarafından tüketilirdi. daha düşük kesim sığır eti yerdi.

ps: aşçılık okumanın faydaları.

edit: kesilen etin sağlıklı bir hayvan olduğunu düşünmüyorum. yaşlanmış ya da hastalıklı at olma ihtimali yüksektir.
  • yemek duasında tanrı yerine allah diyen asker, dana eti yerine at eti yiyor hamdolsun.
hesabın var mı? giriş yap