• reklamcılık sektörüne hoş geldiniz. gördüğüm kadarıyla reklamcılık 401 e kadar gelmişsiniz. hayırlı olsun.
  • türkiye'de interneti gelistirmesi beklenen ama malesef gerileten iss. kablonetin yaptigi ast stilini ttnet de yapiyor diye düşünüyorum. paketim 16 mb e kadar sınırsız adsl. aldigim hiz linkteki gibi:
    ttnet hızım
  • ben de evdeki 2 aboneliğimden birini iptal ettirdim, sonra telefon numaralarından birinden ötekine nakil yaptırdım. her bir işlem 2-3 gün içinde hatasız sorunsuz halloldu. artık bir ttnet bir kablonet yedekli gidiyorum. biri giderse öbüründen dolduruyoruz bardakları. şimdi 2. telefon hattını da kapatacağım, yaşasın tasarruf !
  • 2-3 gündür arıyorlardı günde 5-6 kez , sessize alıyordum. sözleşme 2 martta bitiyor neden arıyorsunuz paso demeye gittim. 16 mbit 50 tl öderkene şimdi bana 70 tl çektiler dedim hayırdı? bu ne neredeyse % 45 zamcık! yapmışsınız dedim tabi hanfendiye öyle demedim. dedi ki fiyat 200 küsürmüş de indirim yapmışlar da sonra dedim var daha zaman neden şimdiden yenileyim? dedim altyapıyı sağlayan ttnet ama türknet 50 mbite 65 tl 1 yıl taahhüt veriyor siz 16 mbite 70 tl nasıl oluyür bu dedim cevab veremedi aq : )
    en son dedim o zamana yaklaşınca gene görüşürüz dedim o da o zamana kadar belki yeni kampanyalar açılabilir dedi. bu sisteme yeni geçtik falan filan dedi vurdum kapıyı çıktım. sanırım bu sefer türkneti deneyeceğim.
  • yine bir şeylerin peşinde olan servis sağlayıcı.

bir ocaktan itibaren taahhütlü paketim 24mpbs yani indirme yaparken saniye de 3 mb indirmem gerekiyor ki 1 ocağa kadar bu böyledi sağ olsunlar. 1 ocaktan sonra ne olduysa indirme hızım sabit saniye de 2mb ne eksik ne fazla. müşteri hizmetlerini aradım teknik sorun olduğunu söyledi de merak ediyorum ne gibi bir tek sorun internette genel kullanımında zerre sıkıntı yaratmazken benim internet hızımı düşürebilir. bakalım ne olacak.
  • çengelköyde oturuyorum. 10 dakikada bir internet kesilip geliyor. saolasın ttnet bütün gençliğimi ömrümü modemin ışıklarına bakarak geçirttin bana.
  • sevgili arkadaşlar toplanın hele..

bende yaklaşık 1 haftadır internetin 10 dakika bir kopmasından mütevellit mağdur durumda iken, zaman bulupta ttnet müşteri hizmetlerini arayıp bık bık ettim. sağolsunlar baktılar ettiler velakin bizlik bir durum yok deyip kapattılar. ilk başta sinirlendim tabi , sizin yapacağınız işi vs diye küfür kıyamet gittim kendi kendime.

sonra dedim ki şu modeme bir bakayım.

araştırmalarım sonucu zyxel marka modemimin sürüm güncellemesi olması gerektiğini öğrenip, nasıl yaparım nasıl ederim derken işi çözüp güncellemeyi yaptım.

tüm o kopmalar, hız düşmeleri falan bitti.

zyxel modemi olup sorun yaşayan arkadaşlara belki çare olur.

sevgiler
  • 5 aydır hizmet aldığım internet sağlayıcı firma. bu 5 aylık deneyimlerimden yola çıkarsak yükleme (upload) hızları aşırı derecede düşük. bu hızı bir şekilde artıracak paketlerini de göremedim. hata bildirimlerinizde de sorun görünemedi diyip kapatıyorlar ama sorun ne hikmetse bir kaç dakika içinde çözülüyor. böyle demelerinin kendilerine ne gibi bir yararı var anlamış değilim tabi. 5 aylık süreçte herhangi bir büyük sorunla da karşılaşmadım, rahatım.
  • benim gibi home ofis çalışan ttnet müşterilerine allah kolaylık versin. son 10 günde 3 kez 1 günlüğüne internetim gidiyor. dağ başında değilim. bornova merkezdeyiz. arıyorum kontrol ediyoruz cart curt falan filan kayıt oluşturduk diyorlar. ertesi gün ne hikmetse internet geliyor. öğlene doğru teknik servisten arıyorlar geliyoruz diye. gelmeyin diyorum geldi kendi kendine.

ne hikmetse bu olanlar hep 1 ocak sonrası yaşanmaya başladı. 50 mb internetim var gece hariç 10 mb çıktığını görmüyorum. artık bunu dert saymıyorum bile.

taahhütüm bitsin yenilersem şerefsizim.
  • modemle alakası olmayan 5-6 dkkda bir internet kesintisi 1 ocaktan itibaren devam ettigini kesinlikle teyit ediyorum. online oynanan tüm oyunlarda belam zikiliyor resmen. sadece youtube facebook kullananlar farketmeyebilir çünkü orda yükleyebildigi kadarini yukleyip internet kesintisi oldugu zaman bile onbellekten izliyor kullanici ve farketmiyor. fifa oynarken ise ilk yarisi bitene kadar oyundan atiliyorsun ve hukmen yenik sayiliyorsun otomatik. fortnite ve bfde de durum aynı. eninde sonunda sorunun ttnet ile ilgili oldugu sonucuna vardım. allah belani versin ne diim daha. turknet kablonet ne varsa deneyecegim artik yapacak bisey yok malesef.

edit: sorun marmaristen geçen ana hatlardaymış. şuan marmaris ,bodrum , datça etkileniyor. ttnet'in bu konuda müşterilerini bilgilendirmesi gerekirdi. ama yazar arkadaşlardan alıyoruz haberi ancak.
hesabın var mı? giriş yap