şükela:  tümü | bugün
6403 entry daha
  • ön not : eğer zorunda değilseniz hiçbir şekilde bulaşmamanız gerekir.

yeni taşıdığım bina da ttnet altyapısı olmadığı için internet kullanamıyorum. sorun bu değil asıl sorun gebze ttnet müdürlüğüne gittiğimde yaşadığım dialog. anca şuan kendime gelebildim hala elim ayağım titriyor

önce teknik destekten sıra aldım yaklaşık iki dakika bekledikten sonra sıra bana geldi, sorunumu sordular altyapı yok dedim. adresimi aldılar ve altyapı talebimi başlattılar daha sonra beni yeni abonelik kısımına yönlendirdiler.

buraya kadar hiçbir sıkıntı yok ama lütfen devam edin ipin ucu burada kopuyor.

önümde 5 kişi olmasına rağmen ve üç banko çalışmasına rağmen 45dk sıra bekledim. sıra geldiğinde görevliye kısaca sorunumu söyledim.

abi sen o işi unut oraya altyapı gelmez dedi

fg: ben tt: eleman

tt: abi orada 2012 den beri talep var ama 2 kişi, senle 3 oldu. 3 kişi için uğraşmazlar.

fg: iyi de nasıl gelmez internet artık bir ihtiyaç tt nin bu hizmeti getirmesi lazım

tt : ttnet niye getirsin abi git süperonline ara ondan iste getirirler mi ? hayır. 3 kişi için ben 100bin liralık masraf yapamam, kimse yapmaz. haaa olsa 25 30 kişi bu aya yapılır ama 3 kişiyle ben sana gelir diyemem.

fg: sağ çaprazımda internet var sol çaprazımda internet var sadece bizim binamız da yok

tt: abi isterse hemen dibinde olsun burası özel şirket paraya bakar eskiden bina yapılırken bağlanıyordu şimdi sen biraz peşinde koşucan git mahalledekileri ikna et bana toplu gelin ben öyle 3-5 kişi için kazı yapıp ekip gönderip masraf yapamam

fg: eee hiç gelmeyecek mi internet oraya ne saçma mantık bu sen oraya altyapını yapacaksın

tt: kardeşim burada 10.000 talep var öncelik sırasına göre sonlardasınız internet artık oraya 4 yıla mı gelir 5 yıla mı gelir 2030 a mı gelir bilemem ama sen umudu kes ya 25 30 kişi topla talep listesi oluştur ya da umudunu kes başka yapacak birşey yok

fg: ben şimdi gidip milletin kapısını tek tek çalıp ttnet müşterisi mi yapmaya çalışacam?

tt: ee bana çözümle gel şimdi sen olsan buraya internet bağlar mısın bu kadar masraf edip? bak ben seni oyalardım 3 ay sonra gelin 5 ay sonra gelin diye ama şimdi doğruları açık açık söyledim sinirleniyorsun, yalan mı söyleyim? bu işler kâr'a paraya bakar.

fg : ..

son söz: kendi adıma 2 adet tt faturalı telefon numarası var. babam annem 3 kardeşim de tt faturalı. taahhüt filan karı zararı umrumda değil sizin dininiz imanınız olmuş para. her ay tt a sadece bizim aileden 450 550 arası para çıkıyordu. du diyorum artık bak. hadi bakalım.

ha tabi suç bunlarda değil devletin neredeyse altyapının %90 ına sahip devasa bir kurumunu vatandaşı her fırsatta sikmek için kollayan yavşaklara satması.

edit : imlâ