• tuborg'un piyasaya yeni sürdüğü birası.

slogan yine %100 malt. kavrulmuş malt lezzetinin alınacağı biranın alkol oranı 5,2.

keyifli içimler.
  • 21 mart 2016 reza zarrab'ın abd'de tutuklanması ile içtiğim ve tadı daha da artan bira
  • ilk güzel notu şişesine vermek istiyorum.estetik olmuş gerçekten.etiket tasarımı da hakeza.

neyse asıl önemli olan içinde ki:)

aslında tuborg goldla arasında dağlar yok. kavrulmuş maltı hafifte olsa hissediyorsunuz.ama asla kötü değil.ben beğendim.

goldla arasındaki fiyat farkı,satıldığı yere göre 20-50 kuruş arası değişiyor.
  • an itibariyle denedigim ve kavrulmus tahıl aromasini buram buram hissettigim bira. begendim.
  • evde bira yapımının yaygınlaşması ve yapılan biraların daha çok seçenege ulaşmasından kaynaklı, nihayet, yerli üreticilerin farklı biralara yönelmeye başlamasının ürünüdür.
  • haftada ortalama 40 kutu tuborg gold içen birisi olarak söylüyorum; ben bunu deneyip yorum yapmadan, tuborg gold ile kıyaslandığı entrilerin hiçbirine itimat etmeyiniz.*

bunun hakkındaki yorumlarımı da yarın içerken yazacağım.

edit: dün bizim tekele gittim, yoktu. bugün benim için getirdi bir kasa. aldım sekiz tane. an itibariyle açtım bir tane, neşet baba eşliğinde başlıyorum. ilerleyen saatlerde kendisi hakkındaki yorumlarımı ekleyeceğim.
    bu arada bardakta güzel duruyor onu önce bi diyeyim de...
    (istediğim fotoyu çekene kadar köpük yok olmuş, yoksa köpürmeyen bir bira değil yani* )

büdüt: evet, şu an üçüncüyü içiyorum ve yavaş yavaş yorumlarımı paylaşabilirim.
    kavrulmuş malttan imal edilği için renk olarak normal biradan koyu.
    dünyada karşılaştırabileceğiniz birçok siyah biradan da açık.
    ilk dikkatimi çeken husus, özellikle avrupa'daki siyah biralar gibi
    köpüklü değil. sevmiyorum ben zaten köpüğü, o yüzden benim için iyi bir özellik.
    tadına geleyim.
    lezzetli, rahatsız edici yoğunlukta bir aroması yok.
    öyle ki, tamamına yakını açık renkli bira tüketen yerli bira içicisinin kolaylıkla
    benimseyebileceği bir tat.
    diğer koyu biralardan belki de en ayırt edici özelliği bu.

sedet: alkol oranı yüzde 5,2 fakat bu, biranın tadının önüne geçecek kadar hissettirmiyor kendisini.
    bir kırımızı tuborg ya da efes extra gibi acı değil yani.
    gerçi çok daha yüksek alkollü (yüzde 7 ila 11,6 arası) siyah bira içtim,
    hiçbirinde öyle rahatsız edici acı bir tat yoktu.
    bunda olmaması da gayet normal.
    hatta içtikce anladım ki tuborg gold'dan biraz daha yumuşak içimli.

kanzuk: daha dün akşam 9 tanesini devirdiğim "tuborg gold-sever" birisi olarak sana puanım 10 üzerinden 9 kanka.
  • gold'un şekersizi ve azıcık kavruğu olan bira. gayet iyi.
  • buğday birası seven insanların seveceği tarzda gibi hafiften koyu bira.

he bir diğer tercih edebilmesi muhtemel insanlar kırmızı tuborgun üstüne "dur lan daha kırmızı içmeyelim daha hafiften gidelim" ya da "artık cilalayalım" diyip de; tuborg gold'un kendileri için -tüketilen kırmızı miktarına göre- su gibi kalacağı insanlardır. (yazar burada kendinden bahsediyor)

not: o kadar reklamını yaptık tuborg pasla bi kasa.
  • yanık ve kavruk tadı seven şahsım için ilk şişenin yarısında tuborg gold'un yerini alan biradır. bunu bulduğum sürece tuborg gold almam. piyasadan kalkarsa da yüzsüzce gold'a dönerim ama yeşil tuborg'u yediniz bari bunu yemeyin be kardeşim.
  • öyle bir anlatılmış ki denemek için sabırsızlanıyorum.

edit: hem lezzetli hem içimi rahat, tebrikler.
hesabın var mı? giriş yap