• ülkemizin güzide gerçeklerinden. bir troll hesap çıkıyor, öğretmenlere bir ithamda bulunuyor, ve ülkemizin güzide öğretmenleri ve hatta müdürleri, ekşisözlüğü protesto kararı alıyor. burada her çeşit insan olduğunu anlayamıyorlar bile, çocuk tacizcisine kızıp tüm facebook'u protesto etmekten ne farkı var bunun? bu farkı ayırt edemeyen insanlar çocuklarımıza doğruyla yanlışı nasıl öğretecek anlayamıyorum. yazık böyle linç kültürü olan öğretmenlere sahip bize, ülkenin neden bir yere gidemediği ortada.
  • en az mouse tutmaya çalışan binali yıldırım kadar inovasyondan ve günümüz şartlarının getirdiği yeniliklerden uzaktırlar. bir de çocuk yetiştirecekler. umarım o çocukların adalet duyguları kendilerinkine benzemez. bir öğretmenin, linç kültürünün karşısında, bağnazlıktan uzak olması idealdir. kendini geliştirebilmiş öğretmenleri tenzih ederim, burada başlıktaki öğretmenlerden bahsediyoruz. yoksa bu kafayla bir öğretmen bir istismarda bulunduğunda, bütün öğretmenleri aynı tutup saldırmak gerekirdi. ama bu saçma, adaletsiz ve bağnazca bir tepki olurdu. tıpkı tüm yazarları aynı tutmak gibi. adalet herkese lazım.
  • flaş haber: ekşi sözlük kabataş'ta öğretmenlerin üzerine işediii...
  • ekşisözlük dün o rezil başlığı saatlerce yayında tuttu. başlık ilginin kralını çekti. sonra twitter da tepki doğunca başlık ve yazar silindi.
    peki bu sözlüğün bir amiri memuru yok mu.
    bildiğimiz kadarıyla var.
    neden müdahale edilmedi.
    çünkü yapılan hakaret umurlarında değil.
    tepki gelmese o başlık şu an yayındaydı.
    yani sözün kısası sözlük yönetimi hatalı iken hala öğretmenlere sallamak nasıl bir salaklık.
    hem tahrik edeceksin hem tepki alınca verilen tepkiyi eleştireceksin.
    siktir lan bir akıllı sen misin derler adama.
    ekşi sözlük gündem yaratma gücü haricinde tam anlamıyla çöplük haline geldi.
  • böyle sanmadığımızı siz de gayet iyi biliyorsunuz. sözlüğün büyük çoğunluğunu öğretmenler oluşturuyor zaten.

ne biçim ne salakça bir sızlanma bu. sözlüğün nasıl bir yere dönüştüğünden habersiz misin nesin?

aptalca bir başlık daha...
  • herkes ekşisözlüğün nasıl bir site olduğunu bilmek zorundaymış gibi yapılan aşağılama.

haddinizi bilin dedikleri de bu işte.

şımarıklık!
  • herkesin ekşi sözlüğü bilme ihtiyacı yok. ama bir kişi ekşi sözlüğe edip linç girişiminde bulunacaksa ekşi sözlüğün ne olduğunu bilme zorunluluğu var. internet elinin altında gidip bakarsın neymiş diye. onu bile kullanamıyorsan bir sosyal platforma laf etme hakkın da yok.

cahil cühela öğretmenlerdir. kimse kusura bakmasın.

ve kanzukcum burdan sana sesleniyorum, senin yerinde olsam o laf eden kim var kim yoksa teker teker tespit edip haksız rekabetten dava açmak çok tatlı olmaz mıydı? haber yapan kanallar dahi var.
  • başlığında anlatım bozukluğu olan önerme(bkz: "tek" "bir").
    öğretmenleri dinlemek,tepkiyi anlamak gerek.zamanında dinleseydin öğrenirdin bu hatayı yapmazdın(bkz: anlatım bozukluğu)
  • şu öğretmenleri salın bir yok maaşı yok tatili yok sanması bir bırakın da insanlar işi gücü ile uğraşsın
hesabın var mı? giriş yap