• 1964 doğumlu, teknik analiz konusunda uzmanlaşmış kişi. elliot dalga prensipleri adında ilk kitabı çıkmıştır.
  • twitter

dünya meseleleri hakkında mantıklı çıkarımlarının izlenmesi gereken kişilerdendir.
  • başarısız bir analist. (bkz: ters indikatör)
    kendisini epeydir izlerim. çoğu büyük düzeltmede dibe yakın 40 bin 50 bin gibi hedefler verip tutmayınca bir süre yok olmasıyla bilirim.
    herhangi bir fikriyle ilgili eleştiri yaparsanız da hemen bloklar sizi.
    sürekli aşağı hedefler vermesiyle yatırımcılara dibe yakın mal sattırır.
    sattığı kitapları almanızı da tavsiye etmem. hatta hiçbir borsa kitabına anı türü ve işin eğlencesine kaçmadığı sürece para vermeyin.
    kitapta yazılan analiz yöntemleri ile para kazanmanız mümkün değil.
    bu tarz analistler eğitim veriyoruz kitap yazdık ayağına milletin parasını alıp geçinen tipler.
    çoğunun emin olun borsada sizin kadar parası da yok. hatta bir kısmı hiç işlem yapmıyor.
    işlem yapan para kazanan kimse bu işin kitabını yazıp satmaya çalışmaz. saati bilmem kaç liraya eğitim vermez. 20 yıl piyasada çalışan para kazanan bir adam boğaz manzaralı ofisinde purosunu viskini hazırlatıp seans yapacakken 20 kişi toplayıp eğitim verelim bize şu kadar kalır, yada 10 bin kitap satsak şu kadar bırakır hesabı yapmaz. yapıyorsa borsadan anladığı yoktur.
    bu arada daha medyatik ve daha çok yatırımcı batıran versiyonu için (bkz: halil reçber)

ekleme:
    kendisi şahsından bekleyeceğim büyük bir incelik ve titizlikle, benim kişiliğime ve hayat tecrübelerime indirgeyerek argümanlarımı çürüteceğini düşünmüş olacak ki twitter hesabında bazı tweetler kaleme almış bugün. attığı her tweetine uzun uzun cevap verecek zamanım olsa da(yaralı parmağa işemek olarak görüyorum aslında bunu) seviyenin kafi derecede aşağı inmesinden ötürü cevap vermeyi uygun bulmadım.
    ancak şunu da hatırlatmalıyım ki bahsettiği birkaç yazımı bulması için epeyce yazdıklarımı kurcalamış olması gerekir(kendisinin benim onu takip ettiğim kadar dikkatle beni takip edeceğini ummuyordum, sevindim).
    kendisine yazdıklarımı okurken bir şeyler öğretebildiysem ne mutlu bana.*
    ne yazık ki ülkemizde kendisine yazar diyebilen kişiler dahil tartışma kültürüne haiz olunmadığının, yapılan eleştiriye "sen de şöylesin" demekten öte bir yerlere varılmadığının üzüntüsü içerisindeyim.
    gün gelir belki bunları da aşarız.
  • bugun çok güzel bir tweet serisine imza atmıştır:

https://onedio.com/…cebook_page&utm_medium=facebook

https://twitter.com/tuncersengoz

nasıl olacak bilmiyorum ama ben de kendisinin dediklerine katılıyorum. türkiye avrupa'nın amerika'nın uzun yıllar önce yaşayıp geride bıraktığı şeylerle yeni yeni yüzleşiyor. belki biz bir süre daha bu umutsuzluk içerisinde yaşayacağız ama çocuklarımız torunlarımız çok daha güzel bir ülkede yaşayacaklar. normalde bunları çıkıp ana muhalefetin söylemesi ve insanlara umut olması lazım ama başında bir çapsız olduğu için bunları duyamıyoruz. olsun yine de her şeye rağmen enseyi karartmamamız lazım güzel bir gelecek bizleri bekler...
  • veriyi yeterince objektif olarak değil, inandığı düşünce biçiminde kullanıp bunu öne çıkartmak için eğip bükme özelliğine sahip insanlardan biri daha. sevmediği insanlara atfettiği sınıflandırmaları, veriyi kafasına göre eğip bükerek kullanarak aynısını yapma eğilimini görebilirseniz bakış açınız değişir. kendinizi fazla kaptırırsanız, olasılıkların kaçırdığınız kısımları bi zaman sonra yüzünüze çarptığında derin bi şok yaşamamak için mürid gibi izleyip takip etmeyin.
  • buralara bakıyorsanız, tv izlemediğinizden bahsederken belki en az tv kadar zararlı kaynaklardan zehirleniyorsunuz. aksettirdiğiniz ruh halinizden zaman zaman anlaşılıyor bu. bişeylerin kötü olduğunu, kötüye gittiğini bilmekle, o kötüye gidişteki olayların her biriyle tek tek muhattap olmak insan psikolojisini çok kötü zedeler. sıradan insandan tutun daha donanımlısına kadar eğer etrafınıza çevreye, hatta dikkatlice kendinize objektif bakarsanız bu bahsettiğim psikolojik bozulmayı farkediyor olmalısınız(buradan zaman zaman rahatça anlaşılıyor bu,toplumdaki psikolojik yıkım gibi).

nacizane tavziyem,zehirlendiğiniz kaynakları azaltın.
  • elliot kafası yaşayan elliotçı.
  • eger sözlükte takılıyorsa türkiye'den siktir olup gitmek başlığı altında bolca yazdığını düşündüren adam,bi insan bu kadar kötülediği bi ülkede niye yasamak ister ki?
  • elliott dalga analizi dendiginde akla gelen, ozgecmisine kendi blog sitesinden ulasilabilecek arastirmaci yazar, twitter sahsiyeti.

twitter flood'larinda kitap ve muzik onerileri, guncel olaylardan ilham alarak olusturulmus politik ve sosyal analizler, elliott prensiplerine gore yorumlanmis sermaye piyasalari tahminleri ve futurist cozumlemeler bulmaniz mumkun.

bahsettigi buyuk dusuncelerden, ozguvenli siyasal ve ekonomi tahminlerinden, zihinsel devrimlerden fazlasiyla etkilenip karsinizda gunun sonunda hata yapmaya musait, inis cikislari olan, hatta belki kibirli, asabi bir fani oldugunu gercegini unutursaniz bu sayfada elestiri adi altinda kendi hayal kirikliklarini, ("beni niye blokladin?", "hani dolar dusecek demistin!" vb) karsi tarafin hatasiymis gibi sunmaya calisan boklama tayfasina dahil olmaniz isten bile degil.

nacizane tavsiyem bu beyhude, alaturka duygusalliklara takilmak yerine, bildin-bilemedin demeden, sadece farkli, ozgun ve ilerici bir perspektif sundugu, fikir dunyamizi zenginlestirdigi icin kendisini takip etmekte fayda var.
hesabın var mı? giriş yap