şükela:  tümü | bugün
 • güvenlik sorunu en başta geliyor ama daha ilginç bir neden varmış:

  diktatörlüğe para kazandırmak istememeleri.

  kim çıkarıyor diktatörlükle yönetildiğimizi ya... çok ayıp

  neymiş? anayasa askıdaymış... yalan!

  neymiş? bankaların, şirketlerin kaderi bir kişinin iki dudağı arasında imiş... yalan!

  neymiş? medya dikensiz gül bahçesine döndürülmüş... yalan!

  neymiş? muhalifler her şekilde sindiriliyormuş... kuyruklu yalan!
 • bence piyasayı yokluyolar. ındirim dönemini de bekliyor olabilirler. turist diye sanki çöpte mi buluyorlar parayı. onlar bizden daha tutumlu bir şekilde yaşamayı ve tatil yapmayı biliyorlar. para hesabına gelince kayserililere taş çıkarırlar, cent cent hesaplarlar. boşuna mı alman hesabı demişler herkes kendi öder usulüne. hohoyt.
 • türkiye'de terörizm tarihi sebebiyledir. resmi kaynaklar aldatıcı olsa bile düz insan algısıyla bu bile yeterlidir.
  şahsen tatile giderken, bir ülke ziyaret edecekken ülkenin terörizm geçmişini incelemem. evet ben düz insanım. ama en azından bir fikrim vardır. o ülkede yabancılara nasıl yaklaşılır, nasıl kazıklanır, nerelere gidilir nerelere gidilmez gibi. direkt yemek istemediğiniz kazıklar yoksa bunlara bir göz atarsınız.
  evet, biz bir turizm katiliyiz.
  imla.
 • (bkz: türkiye)
 • biz buradan gitmek için fırsat kolluyoruz, burayla hiçbir bağlantısı olmayan insan neden gelsin?

  doğal güzellik desen her yıl daha da kötüye gidiyor. kirleniyor, kalabalıklaşıyor, köşeyi tutmuş çakallar 1 liralık malı 10 liradan çakıyor. saygısızlık desen alası var. müşteriysen adam yerine konuluyorsun, değilsen "pis gavur"sun.

  e hemen yanı başımızda yunan adaları var, hizmet güzel. fiyatlar 1/3, 1/5 oranında. insanlar güler yüzlü. komsi diyor, merhaba diyor peşinden ayrılmıyor.

  kültür desen, istanbul'a gelsen patlayacak mısın, gasp mı edileceksin belli değil. fahiş fiyatlar burada da var. üstüne bir de kaos, trafik, kirlilik, kalabalık.

  dışarıdan baksan sen gelir misin? ben hayatta gelmem. mümkün mertebe tatillerimi yurt dışında geçiriyorum. belki aşağı yukarı aynı paraları harcıyorum, belki daha fazla harcıyorum ama yaptığım tatilden de keyif alıyorum.

  ekstra olarak, fırsatını bulsam bir an durmam giderim bu ülkeden. çünkü bu ülkeden bir bok olmaz artık. korkunç bir bataklığın içinde ve kurtulması mümkün değil.
 • tabii ki cehapedir! ne sandınızdı?

  şu an bir şey uyduramıyorum, ama elbette yapmıştır bir halt :)
 • taşak mı geçiyorsunuz? marmaray'da her girişte gün boyu çanta bavul kontrolü rutin işlem uzunca bir süredir. her gün çantamı açıp gösteriyorum. ehliyetsiz araç kullanırsan cezalandırılabilirsin ama ülke yönetmek herkese serbest.
 • yurdum insanının, esnafının "turist; kandırılacak, sevişilecek kişidir" algısından olabilir. turistik bölgelerin esnafı yıllardır aynı klişe cümleyle isyan eder; "turist otelden çıkmıyor" şeklinde, turist niye otelden çıksın ki? 2 liralık malı 30 liraya almak için mi çıksın adamlar?
  bir araştırmaya göre; bir müşteri memnun olduğu ürün, hizmeti ortalama 4-5 kişiye anlatırken memnun olmadığı ürün, hizmeti ortalama 8 ila 13 kişiye anlatır.
 • beyler uzun uzun düşünmeye, methiyeler düzmeye gerek yok. cevap basit..
  her konuda olduğu gibi, bu konuda da sonuç aynı..
  ezilenlerin gür sesiidir o! (bkz: uzun adam)
 • öncelikli neden güvenlik sorunudur.

  bu sene balkan turu yaptım. gördüğüm herkes, gerek batı avrupa gerekse güney avrupa insanları, türkiye'ye tatile gelecekken son dakikada tüm planlarını iptal edip balkanlara gelmişlerdi. sebebini o zamanlar taksim'de patlayan ve yahudi turistleri katleden canlı bomba olarak göstermişlerdi.