şükela:  tümü | bugün
  • tam hali reuters, bloomberg ve financial times'tan türk ekonomisine çirkin saldırı olan cnn türk haberi. .

https://www.cnnturk.com/…ekonomisine-cirkin-saldiri

tanimdaki haberi ibaresine takılmayın. icerikte hiçbir bilgi yok. sosyal medyada kara propaganda, güçlü türkiye falan yazıyor sadece.
  • damat da cirt cikti demek. reis, öbür damadi deneyek, bilal'i katma ama isin icine.
  • realizmi saldırı olarak görmek için lağım medyası olmanız yeterli.

leş ekonominin durumunu çatır çatır yüzünüze söyledikleri olmayan saldırı.

yalanlarınız maalesef edirne sınırına kadar yeniyor.
  • hayinleri sevindiren saldırılardır.
  • şuna benziyor

2 adam düşünün

bir tanesi yıllarca okumuş, didinmiş bir işe girmiş, sabah 6 da kalkıp işe gidiyor , akşama kadar it gibi çalışıyor, hafta sonu ise ailesiyle mis gibi tatilinin tadını çıkartıp kaliteli bir hayat yaşamaya çalışıyor.

diğer adam ise okulu bırakmış,iş güç yok, vasıf yok, her gün öğlen kalkıp akşama kadar evdekilerle kavga edip stresli bir yaşam sürüyor

sonra bu ikinci adam birinci adamı göstererek diyor ki; bunlar yüzünden iş bulamıyorum, kötü yaşantımın sebebi bu adam gibiler.

aynı bizim türkiye'de bu ikinci adam gibi işte, yıllardır seçim– siyaset gereksiz zaman kaybı bir çok gündemle konuşup boşa vakit geçiriyoruz, ne sağlam bir ekonomi nede sağlam bir reform var ortada. ama tek suçlu dış güçler tabi yersen.
  • tık kazandırmayın şunlara. "haber" metni;

--- spoiler ---
    ağustos ayında olduğu gibi daha türkiye'nin yeni dönem ekonomi politikalarına ilişkin detaylar paylaşılmadan algı operasyonu yapılmış ve türkiye'nin yatırımcılara güven veremeyeceği, kur krizini atlatamayacağı algısı yapmışlarlardı. ancak güçlü türkiye ekonomisi döviz kurları üzerinden türkiye'ye yapılan bu ekonomik görünümlü siyasi operasyonu püskürtmeyi başarmıştı.
    --- spoiler ---

doları 5.35'ten 5.75 tl'ye düşürerek hamdolsun bozduğumuz çirkin saldırıdır
  • bak işte bunlar hep argumentum ad hominem. biz bunları gerizekalıya anlatır gibi anlattık oysa. ama ana havuz gasteleri anlamıyor azizim. zekiler ama çalışmıyorlar.

misal bu herifler sana, "senin ekonomin bitik hacı. öyle şovenizm pompalayıp halkı uyutarak, populist söylemler geliştirerek, batıya karşı kin ve nefreti körükleyerek, kendi kendine yeterli bir sistem kurmadan küresel dizayndan koparak, iş adamlarını toplayıp rüşvet teklif ederek ekonomiyi düze çıkaramazsın" diyor. oysa sen "bunlar türkiye'ye saldırıdır çünkü bunlar hep saldıran insanlar,o yüzden ne dediklerini takmıyorum" diyorsun. e gülüm adamların çok da şeyinde değil. en fazla daha ucuz iş gücü sağlayan mandıra ve daha kalitesiz ürünlerin imha edilmektense hunharca tüketildiği bir pazara dönersin onlar için. yani her türlü kazanan onlar olacak da sana şunu diyor belki de;
    "ulan milleti aç bilaç ortada bıraktınız, ipini koparan bize geliyor. daha yetti ulan, az üretime geçin de biz de rahat edelim anuna konya"

ama yook, illa bir bit yeniği arayacak ve ilginçtir, bulacak anadolu çomarı. bir zamanlar michael sikkofield diye bir gevşek vardı hani illuminati ile kafayı sıyırıp "tüm gizemini çözdüm koşun" diye ortalığı velveleye veren. herkes gizli gizli onu mu okuyor anlamadım ki!

halbuki biraz akıl,mantık ve sağduyu olsa, soru sormayı becerse belki de artık aç kalmayacak ama bir paradoksa kurban olmuş bünye. o da şu; gıdasız kaldıkça beyin fosfor, kolesterol, mineral falan görmüyor. "yar bana karbonhidrat" naraları ile halaya durmuş beyin haliyle fikir kabızı oluyor. ona da çare yok.

edit hun: soğanı 8 lira yapan ingiliz ajanlarına lanet girsin.
  • güçlü türkiye'de bir parça tavuk göğüs etine dün 12 tl verdim. sadece bir parça. yarım kilo değil, bir kilo değil. sebzeyi zaten unutun. bir file patates 21tl tuttu. bir filecik ya. patates kızartması var ya burun kıvırdığımız, he işte o artık lüks.

hala bu haberleri yiyen insan var mı memlekette? hayret ediyorum. en çok da neden hiç birimizin sesi çıkmıyor, söylenmekle yetiniyoruz bunu anlamıyorum.

kıdem tazminatı gitti. o güzel atına binip devletin kasasına girdi. sen, ben yine açız.

ama ülkemiz...

ülkemiz uçuyor.
  • (#88887293) hain, ülke'nin bu duruma gelmesine sebep olanlardir. özellikle de onlari savunan ve secenlerdir.
  • naaptın çenn çiirkinnn