• kibar olduk, iyi olduk elimize ne gecti saksi diye serzeniste bulundugum baslik.
    hoslanilan kizin baslikta yazip sonrasinda kaba saba bir erkekle cikmasi ise ayri bir hayret edilesi nokta.
  • bir tanesini bile en ufak şekilde kendimle bağdaştıramadım. ben yalnızım,ya bunlar ?
  • daha birinci madde "kadını evden alıp eve bırakmak yerine “gidince haber ver” demek" ile başlayan davranışlar bütünü.

yavrum siz kendinize hayat arkadaşı değil de uşak arıyor olmayasınız?
  • erkeklerin çok nazik olduğunu savunmayacağım ama türk kadınlarının çoğu da kibarlığı hakedecek seviyede değil. eğriye eğri doğruya doğru.

ne ekersen onu biçersin lafı hiç öyle boş bir laf değil. kibarlık, nezaket, centilmenlik bekliyorsan sen de ona göre davranacaksın.

nice dangıl dungul konuşan kadın, nice kaba saba hareketler sergileyen kadın gelipte kabalıktan bahsetmesin.

hakedene hakettiği kadar muamele maalesef.

sırf kadın olduğu için yaptığı her harekete ayrıcalık bekleyene sözlerim.
  • aşağıda hanım kızımızın beklentilerimizin her birini soru cevap formatında irdeliyoruz. aslında kızımız teorik olarak bazı noktalarda doğru söylüyor. ancak pratikte işler böyle gitmiyor. ondan hiçbir erkek, özellikle türkiye'de, bu sayılanların hiçbirini yapmamalı.

1. kadını evden alıp eve bırakmak yerine “gidince haber ver” demek

tabi canım. erkeğin fonksiyonu sizin aynı zamanda şöförlüğünüzü, bellboyluğunuzu, uşaklığınızı, kahyalığınızı yapmak. evden alıp eve bırakılacakmış. kadın erkek eşit cınım, sen beni evden al bırak madem.

bütün bunları da yaptıktan sonra sen karşındakine ay canım ne nazik çocuk demeyeceksin, aksine şimaracaksın bir de karşındakine yüz vermemeye başlayacaksın; "ya çok iyi çıcık bini de çık siviyo ımı hislerimden emin diilim" diye döküneceksin. tabi canım.

2. emeklemeden koşmaya çalışıp mevzuyu hemen cinselliğe getirmek, imada bulunmak.

bu genelde çok boş beleş hatunlara yapılır. iki gram sohbet edemeyen, herhangi bir birikimi olmayan, makyajı, giysileri ve etrafındaki bir grup insan dışında hiç bir şey hakkında bir ilgisi olmayan, beraber oturup bir şey paylaşamayacağın hatunlarla fazla oyalanmanın anlamı olmadığını erkekler bir zaman sonra anlıyor. bu tipler için 6 ay peşinde koşturup stres, çile çekeceğine kestirmeden gidiyorsun. verirse ekime diye bir laf vardır, duydun mu? mantalite bu. bu yapılıyorsa dişinin sorunu kendisinde araması lazım.

3. yemeğe çıkınca elinin ayağına dolaşması ve garsonlara nasıl davranacağını bilmemek.

hmm bak bu enteresan. bunu erkek toyluğundan yapıyordur. sen de bu konuda eleştirdiğin erkekle yemeğe çıktığına göre sen ne istediğini bilmediğin gibi ondan da toysundur. toyluk yanlış ve kötü bir şey değil tabi ki. olabilir. ne istediğini anlayacak seviyeye erişmek lazım.

4. aynı anda birçok kadınla oynaşmaya çalışmak.

aferin. en doğrusu; keşke her bekar erkek bunu yapsa. sizin istediğiniz zaman "sap" bulma, "çocuk" aldatma özgürlüğünüz var diye, "arkadaşım" ayağına onlarca sapa lolipop dağıtsanız. oğlanlar da bunları bile bile bir size kul köle olsun; ne için peki - bir zaman sonra tribinize, aldatmanıza veya psikolojik harbinize maruz kalmak üzere. hiçbir erkek kendi kendine bu hale gelmiyor.

5. kişisel bakımını ihmal etmek.

bu olmamalı. ama dozuna bağlı. keçe saçlarıyla, kirli giysilerle ve yeşil tırnaklarla ortada dolanmanın bir doğruluk yanı yok - ama belirli şeyler insanlık hali olabilir bazen...o da insanlıktan anlayan varsa tabi..

6. romantizmden gram anlamamak.

çünkü kadın çok romantik ve duygulu.. kendisinden başka hiç bir şeyi düşünmeyen bir canlı nasıl romantik ve duygulu oluyorsa...

10 küsür sene kadar önce çok romantik adamdım. çiçekler, şiirler, güzel sözler, mum ışığında yemekler, temiz ve saf duygular falan filan işte.

bunları bıraktığım vakitten önce beraber olduğum kadın sayısı ile bıraktığım vakitten sonra beraber olduğum kadın sayısı arasında en azından bire yirmi orantı farkı vardır.

özet: hiçbir kadına hiçbir şekilde romantik yaklaşmayın. romantizmi şöyle düşünmek lazım - nasıl ki günümüz dünyasında insan hakları, demokrasi falan dünya düzeni açısından bir dekorsa ve işin esası farklıysa; bu ilişkilerde de kadın bakımından romantizm de bu minvalde bir şey. işin esası farklı.

7. çiçeği bile gereksiz bulmak. ruh okşamamak.

ha bak çiçek alıp vermek çok güzel bir şey. hayatımda pek çok kereler bunu yaptım. gerek flörtte, gerek beraberken. yabancı kadınlar bunu jest olarak algılayabiliyor, mutlu oluyor, karşındakine de bu yansımayı veriyor ama türkiye'de henüz kadınların mental seviyesi o aşamada değil - burada o işi yaptığında genelde karşındaki şimarır, soğuk yapar, bi afra tafra, sen de ulan yanlış mı yaptım, allah allah niye ki böyle oldu dersin..ortada bir yanlış yok, ama bununla karşılaşacağını bildiğin için buna gerek yok.

8. davet edilmediği halde eve gelmeye çalışmak.

insanlar konuşa konuşa anlaşır. reddetmene rağmen çilingir çağırıp evine girdiler veya battering ram ile kapını zorladılarsa polise şikayet etmen lazım.

9. arabasını kadından çok sevmek. kadın arabanın kapısını hızlı kapatınca triplere girmek.

mantıklı. istisnaları ari tutmak lazım ama günümüzde çoğu kadın o kadar etmez.

10. seni seviyorum demeyi ılıklık sanmak.

bu ılıklık değil haklısın. ama bunun sebebi yine kadınlar. ha bu da bir günde olmuyor tatlım. bu tür lafları söyleyince karşı tarafın verdiği reaksiyonlardan dolayı bunlar söylenmiyor. örnek; güzel bir flört, diyalog, ilişki veya cinsellik ilişkisi içinde olduğunda bu tür cümleleri kullanmak, erkek bunu hissetse ve söylemeyi istese bile erkeğin zararına oluyor (faydasına olmasına gerek yok - ama zararına olacaksa niye söylensin?).

karşındakine hissiyatını beyan etmen karşındakinde "aa ne güzel seviliyormuşum, ben de buna ona göre davranayım" reaksiyonu verdirmiyor - bilakis sanki karşı cins olarak sen ona muhtaçmışsın, onsuz yapamazmışsın gibi bir algı oluşuyor ve davranış bozuklukları devreye giriyor - düzgün giden bir şey sırf iki sözden dolayı bozuluveriyor. o nedenle hiç gerek yok - hiç kullanmamak en iyisi, en doğrusu.
  • türk kadınlarının kaba davranmayan türk erkeklerine kaba davranmasından olabilir mi?
  • başlığı şöyle değiştirsek daha doğru olmaz mı?

(bkz: türk kızlarının kaba erkeklerden hoşlanması)

kızlar kusura bakmayın ama kibar ve nazik insanları tanımıyorsunuz, tanımaya çalışmıyorsunuz veya direkt olarak friend zone a sokuyorsunuz. nerede değişik, kaba erkek varsa onlara yanaşıyorsunuz. sonra da bu başlığı açıp ağlıyorsunuz. geç
  • ulkede kimsenin kimseye gosterecek sabri kalmamis olmasindandir. turk erkekleri sadece kadinlara kaba davranmiyor aglamayin, diger erkeklere de kaba davraniyorlar, ayni sekilde turk kadinlari da diger insanlara kaba davraniyor.
  • tecrübe ile sabittir.

iki gün önce "bu kadınlar niye piçleri" tercih ediyor diyen vah vah eden zaatın, nasıl efendilikten çıktığını gördüğümden, genellemeyi görüyor ve katılıyorum.
  • birileri romantik olmakla kaba davranmamayı aynı sanıyor heralde? size romantik olun diyen yok.
    sadece nazik olun; düzgün konuşmasını bilin, davranışlarınız karşınızda asker arkadaşınız varmış gibi olmasın. siz nazik olursanız biz de oluruz.
    tabi kaba ve küfürlü konuşan kadınlardan bahsetmiyorum.
hesabın var mı? giriş yap