• o an konuşulan konudur.
  • uckagitcilik.
  • kadınların etek boyu, kadınların saç rengi, kadınların eğitimi, kadınların bekareti, kadınların ne zaman evlenmesi gerektiği, kadınların ne zaman doğuracağı, kadınların kaç tane doğuracağı, kadınların ne zaman öleceği. ..
    şüphesiz ki kadına bu kadar değer verip kadınlar hakkında bu kadar fikri olan başka bir halk daha yoktur.
  • (bkz: büyük resim)
  • din ve tıp.

dini konuda bir soru sorun, konuşmayan yok. bir rahatsızlık, bir hastalık söyleyin. öneri vermeyen, ilaç söylemeyen yok.
  • herbokolog olduğumuz için her konuda eşit derecede bilgiliyiz.
  • (bkz: para)
    adam biliyorsun sokakta lalık lalık yürüyor, gözlerinde akıl pırıltısı yok, üstü başı dökülüyor, zekası kıt, lafı sözü tuhaf, dinlediğini anlamıyor, adını yazmaktan aciz; gören acır. ama pazarlık dedin miydi, beleş dedin miydi, para hesabı dedin miydi, adam kazıklamak dedin miydi benim diyen wallstreet broker'ını ayak üstü yolar. bilmem kaç dairesi vardır ama bi eşantiyon çakmağı kâr sayar, iftar çadırında beleş yemek için iki saat kuyrukta bekler, üç kuruş için sandık müşahitliği arar, hangi parti fazla veriyorsa gider ona müşahit yazılır. kânun, yönetmelik, iktisat falan bilmez ama; vergi kaçırma, miras, sosyal yardımlar, sosyal güvenlik kurumu istismarı, imar barışı, kentsel dönüşüm, emlak rayiçleri konusunda benim diyen uzmana ders verir. hazine arazisi kapatır, kaçak kat çıkar, kaçak inşaat yapar, elden kira alır, engelli bakım parası alabilmek için anasına engelli raporu, olmadı yaşlılık aylığı kovalar, evlerini babasının üstüne yapar, oğlana elli yerden burs bulur, kayınpederinin emekli maaşı için karısını boşar; sosyal yardımın her türlüsünü koklayarak bulur ve dibine kadar alır. para verirken verdiği "koskocaaaa bir lira" fahiştir, canından giden candır; para alırken istediği "hepi topu bin liracık" zaten zarardır, azdır, ayarı bozuk puldur.

var böyle ustalarımız. biriyle şantiyenin altındaki lokantada çay içtik bi gün, peheeeeyy... herifte kaç dükkan, kaç daire varmış meğer. sanki ben sormuşum gibi anlattı da anlattı. tabi sonra çay paralarını da bana kitleyip kaçtı.
  • depremdir.

(bkz: alttan bi vurdu bir şey demedim. ikinciyi vurdu dedim deprem oluyo)
  • cia'den fbi'dan mit'ten bütün süpersonik gizli bilgilerden her boktan haberdar olmak. nerden öğreniyolar anlamıyorum ki.
hesabın var mı? giriş yap