• işyerimde bolca olan tür... bana dedikodusunu yapıp kötülediği kişi ile benim dedikodumu yapabilecek kadar yüzsüz insanlar var ne yazık ki...
  • insan ikiyüzlülüğünden farklı bir şey değildir. gidip ırkçılık yapamayın. bencil, kendi çıkarını düşünen hayvanlarız bizler, kökenimiz ne olursa olsun.
  • bir 'yenge' dedikten sonra abisinin ölümünü eli sikinde bekleyen kürt ikiyüzlülüğü değildir.

(bkz: berdel)
  • maalesf katıldıgım tanımlama
  • ne paradoks başlık. ikiyüzlülük halkların değil, halkların ırkçılarının karakteristiği. çünkü çok basit bir işleyişi var. kendi halkından biri yapınca tepkini çekmeyen bir haksızlığa halkına yapılınca isyan etmek ya da kendi halkına yakıştırılsa bozulup tepkiselleşeceğin bir genellemeyi diğer halklara pervasızca yakıştırabilmek. ve size ırkçılığın saptanması ve sağlanmasını kolaylaştıran bir tüyo vereyim. halklara türk ikiyüzlülüğü, kürt yediği kaba sıçıcılığı, çerkes sinsiliği, arap kalleşliği gibi alçaklık atfeden ithamlarda bulunuyorsanız ırkçısınızdır. basit, değil mi? zaten ırkçı basit bir organizma. bu tepkisellik öyle tuhaf çalışıyor ki, ben şimdi "kürt ikiyüzlülüğü" başlığına, "maalesef katıldığım tanımlama." yazsam, öfkeyle koşup "türk ithamcılığı" başlığına yazacaksınız. ya da vice versa. dikkat edin de nefret ettiğiniz şeye dönmenin o kadar da zor olmadığını anladığınızda çok geç olmasın. gerçi sanki geç olmuş bile. çünkü yazdıklarınızı okudukça üstüme sadece bir raşe değil, nahoş bir rayiha da geliyor.
  • ikiyüzlülük'ten hiçbir farkı bulunmadığı halde türk ikiyüzlülüğü olarak kategorize edilmeye çalışılmasından ötürü ayrımcılık örneği olduğunu düşündüğüm şeydir. ikiyüzlülük herkes için aynıdır.
  • ancak bir ırkçının aklına gelecek ifade.
  • bir alex değildir.

birileri işid'e silah gönderen adamı ayakta mı alkışlıyor... yok lan kedidir kedi.
  • araştırma tesisi kurulsa bilim adamlarının çözemeyeceği iki yüzlülük.

-şu kemali hiç sevmimiyom amk
    -ooooo kemal kanki napıyon
hesabın var mı? giriş yap