şükela:  tümü | bugün soru sor
 • türkler dışardan evlenme eğiliminde oldukları ve eşlerini türk olmayanlar arasından seçtikleri, rastladıkları her kavime karıştıkları, dilleri çok büyük bir çekim gücüne sahip olduğu ve pek çok topluluk da bu dili benimsediği için türklerle ilgili karakteristik denilebilecek fiziksel herhangi bir saptama olanağı kalmamıştır. * *
 • kendini beğenmiş olması. hiç hoş değil, dünyaya bedeliz bilmem ne...
  çocuğun yapsa kızarsın, değil mi ya?
 • en asil duygunun insani olmalari en belirgin ozellikleridir.
 • çekik gözlü, seyrek sakallı (kılsız) ve kısa boyludurlar.

  günümüzde iki metre boy, renkli göz ve sicimle kıl fışkırmasına rağmen, kendini türk ırkından ve türk olarak tanımlayan gerizekalılar, aslında asimile olmuş muhtelif ırk veya ırkların zamanla karışımıyla meydana gelmiş olanlarıdır.
 • orta asya'da arastirilmasi gereken ozellik. zira turkiye'nin mantiken yarisindan cok daha azinin turk oldugunu goz onunde bulundurursak, ve bunlarin da yukarida yazilan sebeplerden dolayi safkan ozelliklerini yitirdiklerini dusunursek turkiye cumhuriyeti insaniyla bir yargiya varilamaz. bunun yaninda turkiye cumhuriyeti vatandaslarini turk saymak suretiyle turk milletinin bir ozelligi yok derlerse iste orda batirirlar. turkiye'deki insanlari diger toplumlardan ayiran olumlu ve olumsuz bir cok ozellik vardir. herseyden once yasam sekli farklidir. ornegin turkiyedekiler diger gormus oldugum milletlere gore kollektif yasam bicimini daha fazla benimsemislerdir. bir cok toplumda arkadaslik olgusu ile turkiye toplumunda arkadaslik anlayisi cok farklidir. ben sahsen turk asilli olmayan bir turkiyeli olarak, turkiye'deki arkadaslik konseptini hic bir millete degismem. neyse bu konu daha cok su goturur. bir de turkiye toplumuyla alakali olmayan bazi ozelliklerin sadece isimleri hosuna gittigi icin toplumumuza yamanan ozellikler vardir. bunlarin arasinda misafirperverlik, hosgoru vs. sayilabilir.

  pesinen edit: burada bahsettigimi anlamak ve sirf bu son kisimdan dolayi entarimi kotuleyecek ve ya begenecek insanlara bir cift laf: once benim kadar farkli turkiye sehirlerinde yasayin, sonra yurtdisinda yasayip benim kadar farkli kulturlerle tanisin gelin tekrar konusalim...

  zoge: yeterince kotuleyememissiniz mk hadi daha hizli hadi... daha hala zamanin otesi entrylerim listesinde orta siralarda bu entry. hadi ulusalcilar daha iyisini yapabilirsiniz, bi mok yapamiyonuz bari burada dogru duzgun entry kotuleyin de ben de iyi birseyler yazdigimi anlayayim.
 • uzuvlarında bir eksiklik yoksa;

  2 tane ayağı,
  2 tane eli,
  2 tane kaşı,
  1 tane ağzı,
  1 tane kafası,
  1 tane burnu,
  1 genital organı,
  20 tane parmağı,

  gibi uzuvlara sahip olmasıdır.
 • herşeyde uç noktada olmaları en belirgin özelliktir.
 • gunpowder units +25% hit points,
  researching gunpowder technologies costs -50%,
  chemistry free,
  gold miner works 15% faster,
  hussar and light cavalary upgrades free,

  (bkz: age of empires ii the conquerors)
 • yolda,markette,otelde gördükleri her rus kadınını kevaşe sanmaları.