• türk caddesinde yürüdüğün içindir o görüntü. avrupa kızını internetten gördüğün için sadece güzel olan hatunlar önüne çıkıyor. bu arada evet bok atılacak çok türk kızı var ama sıkıntı biraz da sizin çevrenizde demek ki beyler. bağcılar'da şanzelize kafede mi takılıyorsunuz anlamıyorum.
  • gün geçmesin ki türk kızlarını gömen yeni bir başlık türemesin. bir erkek olarak ben bile “kedi uzanamayacağı ciğere mundar dermiş” diye düşünüyorum.

bu kadar 31 bünyeye fazla gençler. relax.
  • gördüğüm kadarı ile şöyle bir oranlama yapacağım.

yüzüne bakilmayacak kadar çirkin : yüzde beş

iskandinav kızlarıyla yarışacak kadar güzel : yüzde beş

ortalama, bakım yapsa güzel giyinse güzelleşecek olanlar : yüzde seksen beş

yüzü güzel olup şişman olanlar : yüzde beş.
  • muhattabı türk erkeği olduğu için, çok da güzel olmak zorunda hissetmiyor olabilirler.
  • yil oldu 2o18 hala bunu ciddi ciddi konusmaya calisan var.
  • yav yeter artık her gün x yapan kızın amacı, y yapan kızın asıl istediği, türk kızlarının z olması gibi başlıklar açıp dolduruyorsunuz işiniz gücünüz mü yok ya.
    bu tarz başlıklar açıp altını dolduracağınıza iki meyve soyun yiyin ne bileyim bi çıkın dışarı 5 dakka yürüyün iki soluklanın unutursunuz zaten.
  • ya şöyle ağız tadıyla spordan gelip uzanmışım, notebookumu elime alıp ekşiye gireyim de ne var ne yok bir bakayım diyorum.

bir de ne göreyim, gündem'de en üstteki başlık (bkz: türk kızlarının çirkin olması)

ya be amına koduğumun çocukları, sizin hiç mi başka derdiniz yok da türk kızlarıyla, türk erkekleriyle kızların bakireliğiyle, erkeklerin boyuyla posuyla uğraşıyorsunuz? nasıl bir aşağılık kompleksi, nasıl bir çekememezlik, doyumsuzluk ve pis sapkın bir zihniyettir bu.

ya yemin ediyorum ekşi sözlük'ten de soğutacaksınız artık insanı. zaten malum kişi hem dinden hem vatandan hem milletten soğuttu iyice, yemin ediyorum yaşama sevincim isteğim kalmadı bu nedir ya.
  • kesinlikle doğrudur. aksini iddaa eden ya türk kızıdır ya da hiç yurtdışına çıkmamış türk erkeğidir. ya da kenya yerlisidir.
  • yukarida birisi demis ki :

"türk kızlarının tek eksikliği, bu güzelliği; güleryüz, tebessüm ve gülücükle süsleyememesi."

bunun cevabini kendimde farkettigim sey uzerinden verecegim. genelleme falan yapmiyorum ozetle. 24 yilimi bu ulkede gecirdim. hic oyle pesinden kosulan, ugruna fedakarlik yapilan biri olmadim burada ben. hatta bildigin sevilmedim bile. sonrasinda baska bir ulkeye okumaya gittim ve durumlar tamamen tersine dondu. anlayamadım, hatta bizim milletimizin erkeklerine salladim bu konuda. ama konu onlar degilmis. farkettim ki ben bu ulkede hep tedirginim, hep diken ustunde. oylesine metroda goz goze geldigim bir adama gulumseyemiyorum, yeni tanistigim bir adama sıcak davranip arkadasca bile yaklasamiyorum cogu zaman. neden? cunku bize bu yuklenmis. gulme, yaklasma, arkadas olma. neden? agirligin olsun. seviyorsan pesinden gitme. neden? ucuzlasirsin o kosmali pesinden. oyle giyinme, oyle gulme, o ruju surme. gece disari cikma. sacini o tarafa atma biraz sey duruyorsun. bu ulkede gulucuge odaklan diye yillardir donen geyik var yahu. konustun, arkadaslik yaptin diye seni kafaya takan manyaklara, oldurulen kadinlara hic girmiyorum zaten.

turk kadininin kendi olabilme ozgurlugu calinmis, belki de hic verilmedi bilemiyorum. ama kendi olamayan bir kadinin asla icten gulemeyecegini biliyorum.

edit: yine muthis bir genelleme ile ruh kotulugunden dem vurulup, hayatlarini bir seye adamamis, bos omurler olarak bahsedilmis kadinlardan. elbette boyle kadinlar vardir lakin, yakin cevremde kendini dansa, kuantum fizigine, psikanalize adamis kadinlarin hepsinin ici paramparca edildi ve tam olarak o yakinip nefret ettiginiz kadinlara kaybettiler. biz nasil yanlis insanlar sectigimizi kabul ediyorsak siz de edin lutfen, genelleme yapip herkese saldirmadan once.
  • bir insanı tanıdıkça, samimi oldukça, aşina hale geldikçe, dış görünüşünde bağıl değişim olur. yani kişisel olarak tanıdığınız biri karakterine göre size daha güzel ya da daha çirkin görünür.

fiziksel olarak çekici bulduğunuz birini tanıdıkça soğuk, kaba, ikiyüzlü falan çıkarsa aslında o kadar da çekici değilmiş dersiniz.
    benzer şekilde normalde ilginizi çekmeyen biriyle dostluk kurar, güzel anlar paylaşır, arkadaşlığınızı ilerletir de bir araya gelmek için can atarsanız artık size çok daha çekici gelmeye başlar.

kızların çirkin bulunması genelde hemcinsleri arasındaki sürtüşmeden ya da karşı cinsin saldırgan tavırlarına maruz kalmaları yüzünden soğuk ya da kendini beğenmiş bir ruh haline sokulmalarından kaynaklanıyor.
hesabın var mı? giriş yap