şükela:  tümü | bugün
  • bir türlü anlandırılamayan tercih. bkz

türk kızları istiyor ki illa erkek vurdu mu ses getirsin, gerekirse sustursun kendini maço olsun. anlamadıramadığım kısım ise 21.yy'da yaşıyoruz. erkek sonuç olarak kendisini hayvanlara karşı korumayacak, ya da avcılık yapıp evine et getirmeyecek. nedir bu maçoluk sevdası? bi de şey demiyorlar mı; erkeğim beni taşıyabilmeli. ulan erkek seni sırtına alıp mı taşıyacak sanki. erkek zekasıyla taşır bir kadını.

(bkz: smart is the new sexy)

işin ilginç tarafı sonra bu kızlar çıkıyo yok türk erkeleri şöyle yok türk erkekleri böyle diyor, erkek şiddet uyguluyor diyor. ee siz tercih ediyorsunuz o öküz erkekleri??
  • babalarına aşık olmalarındandır.
  • içgüdüsel bir tercihtir. doğadaki en iri, güçlü ve korkusuzla çiftleşme durumuna paraleldir.
  • alfa erkeği tercihidir. beta da böle başlık açar, ezik.
  • (bkz: old brain)
  • "maçonolacak delikanli olacağ tezeğh kohacah" diyen amcayla beni benden almis reportajdir. bu zamanda hala maco diyen roportaj esnasinda bir erkeginde "ilkel kaldigi" ni belirttigi macolugu arayan net bir sekilde kezbandir. ha romantik demiyorum lakin dikkat ederseniz, romantik olabilmeli bire erkek her daim olmamali ama olmamasi gereken kesinlikle macoluktur...
  • kadının özgürlüğünün kısıtlanamayacağını, emir verilemeyeceğini, kadına bir eşya muamelesi yapılamayacağını savunan benim gibilerin gülerek izlediği video. erkeğin sözünü geçirmesi, masaya yumruğunu vurması vesaire bunlar direk kadına hakaret değil mi lan? kadın bir birey olarak niye erkeği kendinden yukarıda görüyor, onun sözünü dinlemek zorunda hissediyor. daha da garibi, kadın, erkek öyle söylediği için mi yapıyor yoksa iki tarafın da doğruları aynı mı acaba?

ataerkil toplumun bir getirisidir. erkekleri de tribe sokuyorsunuz, kadın korunması gereken, aciz, basit bir varlık değil ki lan. kadın da kendi kendine güçlü olabilen bir birey, insanların karakterine hakaret etmeyin, özgürlüğünü almayın ellerinden.

kadını kısıtlayınca ailesine söylemek zorunda kaldığı gibi size de yalan söyler, demedi demeyin gençler. kısacası ''ben yüz verirsem kesin fazla ilgiden bunalır veya götü kalkar'' diye düşünmeyin. ne hissediyorsanız onu yaşayın, engellemeyin kendinizi. eğer karşınızdaki bu ilgiyi kötüye kullanıyorsa da gidin başkasını bulun. haydi şimdi herkes sevgilisine onu ne kadar güzel bulduğunuzu falan anlatan bir mesaj atsın, arayadabilirsiniz, hadi bakalım.
  • yanlış iddia. "bazı" türk kızlarının maço erkek tercihi demek daha doğru olur.

kadınların yaşadığı ortam tehlikeliyse, kadının özgüveni toplum yüzünden yeteri kadar yüksek değilse maço erkeklerden hoşlanıyorlar, bunun hakkında tonlarca araştırma var. mesela isveçli ve brezilyalı kadınlar arasında araştırma yapılmış ve brezilyalı kadınlar daha çok "maço" erkek tercih etmiş.

kadın erkek eşitliği neredeyse sağlanmış isveç'te ise kadınların tercihi maço erkeklerden yana olmamış.

türkiye gibi bir ülkede de maço seven kızların olması şaşırtıcı değil.

kendine güveni tam olmayan kadın için erkeğin güçlü ve saldırgan olması daha önemliyken, kendine güveni olan kadınlar için erkeğin görüntüsünün iyi olması önemli oluyor. zaten sırf bu yüzden isveçli kızlarla yakışıklılık konusunda daha keyifli sohbet edebiliyorum. :d