• guinness rekorlar kitabına göre 95-96 ve 99-2004 yılları arasında türk lirası dünyanın en değersiz para birimi olarak rekorlara geçmiştir. bugünlerde de çok farklı bir yere doğru gitmiyoruz, adı sanı bilinmeyen bir kaç küçük ülkenin parasından sonra dünyanın en değersiz ve sürekli değer kaybeden para birimi olma yolunda emin adımlarla ilerliyoruz. sözde çok über ekonomimizle övünenler götlerine kına yakabilirler efendim.
  • aranızda bilmeyen yoktur ama ben gene de söyleyeyim; bir para biriminin diğerine göre yada başka her hangi bir ölçekte değerinin çok yüksek yada düşük olması bir şey ifade etmez. önemli olan fiyat istikrarıdır çünkü paranın sürekli beklenenin ötesinde değer kaybettiği bir yerde alım gücünün azalmaması imkansızdır.
  • monopoly parası.

oyun kutusu 90 liradan 110 liraya yükselince kur ne kadar oluyor, sen hesapla artık.
  • avutralya doları ile bizim direk bir ilişkimiz yok ama o bile 3,22 olmuş, avutralya ya ilk geldiğimde (2012) 1,8 lerdeydi.
  • select * from currency where id <> 'try' sorgusu ile elde edilebilecek para birimleri.
  • güney afrika randına bakarak durum değerlendirmesi yapılır.
  • tam 3 sene önce macaristan'a gitmiştim o zaman macar parasını 100e bölünce ödeyeceğim türk lirası karşılığı ortaya çıkıyordu.2017 yazında festivale gittiğimde 85 bölmeye başladım.şu an baktığımda 60 a bölününce türk lirası karşılığı hesaplanıyor.
    3 yılda macaristan parasına karşı %40 değer kaybetmiş.
  • cevap veriyorum (e) hepsi
  • vanuatu vatu'su dışındaki hepsi...
hesabın var mı? giriş yap