• media player'in bir dosyayı çalıştırmadan önceki mesajı: 'ortam hazırlanıyor'
    nedir bu yahu okuyan da çilingir sofrası kuruluyor sanır. altı üstü 2-5 saniye bişiye bakıp kapatıcam ne gerek vardı zahmete.
  • aydin koksalin türkçeleştirmesi halinde tadından yenilmeyen windows olabilir.
  • bazen internette takılırken icinizde bir dosya indirme istegi depre$ir ve eylemi gerceklestirmek icin gerekli tu$a klik yaparsiniz, fakat o da ne!
    ustun zekali isletim sistemimiz "windows" size bu dosyayla ne yapmak istediginizi (!) sorar. "bu dosyayla bi karniyarik yap guzelim, yanina da guzel bir cacik iyi gider" diyesiniz gelir.
  • bir de korecesini gorun... hyundai de calisan koreli minik adamlar kullaniyor...
    (bkz: mr chu)
  • ingilizcesi bir boka benzemiyor ki, türkçesi benzesin
  • hata mesajlarinin, servis aciklamalarinin ve yardim sayfalarinin cogu kisminda ingilizce cumleler unutularak, bire bir ingilizce turkce ceviri yapilmaya calisildigini cok guzel anlatan isletim sistemi.

- "aga oturum aciliyor"
    - ulan agaya laf yok !

- "cevirmeli ag kurulum sihirbazi" / "cevirmeli sunucunun türü"
    - usta ortaya yanar donerli bisiler getir be...

- "baglanmak icin cift tiklatin"
    - nereme cift tiklatiyim ?

- "baglantiyi kesmek veya durum bilgisini goruntulemek icin gorev cubugunun durum alaninda saatin yanindaki cevirmeli baglanti simgesini cift tiklatin."
    - nasi anlamadim ?
    - "cevirmeli ag klasorundeki baglanti simgesini de cift tiklatabilirsiniz"
    - e bastan desene kardesim
    - "daha sonra bu iletiyi goruntuleme"
    - kesinlikle !

- ".... adresindeki yonerge, ..... bellek adresine basvurdu. bellek, read olamadi"
    - tabii read olamaz, turkce bu... du bak ben tarif ediyim, 100 metre gidicen...

- "ana önyükleme kaydi"
    - nasi ?

- "hedef klasör belgelerim, masaüstünde tasindi olamaz."
    - olamaz cidden boyle bi cumle

cd-romda cd yoksa ozellikler ekraninda bu gozukur :
    - "durum : ortam yok"
hesabın var mı? giriş yap