• bir geri zekalı beyanı. adam kendisi bakın ne demiş:
    "zaten ingilizce bilmek dünyada artık bir avantaj değil ki? zira hemen hemen herkes ingilizce biliyor. "
    ulan geri zekalı zaten millet herkesle iletişim kurabilmek için ingilizce öğreniyor. senin gibi yozgatın 30 nüfuslu köyünde doğup ölmüyor insanlar. geziyorlar, okumaya gidiyorlar, uluslararası şirketlerde çalışıyorlar. yarın bir gün çok uluslu bir konferans görüşmesine girip dersin artık "sene-i tevellüdünüz hayır ola." diye ne kadar zengin bir dil olduğunu almanın japonun amerikalının suratından anlarsın sonra.
  • ne söylersen söyle, anlattıkların karşındakinin anlayabileceği kadardır.
  • (bkz: engelle)
  • yabancı dil, örneğin ingilizce öğrenmek şarttır. tabii birşeyler öğrenmek istiyorsanız. google türkçe'de 50-110k arası kelime olduğunu bildiriyor. ingilizce ise 1000k'yı aştı. bu şu demek; kavramları tarif için türkçe'den fazla 900k kelime var. istemiyorsanız öğrenmeyin tabii.

türkçe üzerinde çalışılmadığı için fakir kalmış halde. ama ben aslan gibi konuşuyorum, derdimi anlatıyorum diyorsanız, moronluğunuzu başkası ile paylaşmayın lütfen. bulaşıcıdır...
  • kişi, bir dilin gelişkinliğinin ölçütünü kelime sayısı olarak kabul ediyorsa, o zaman ne amaca hizmet etmesi gerektiği bile belirsiz bir entry girmeden önce en azından bir araştırma yapmalı. zira ingilizce'deki kelime sayısı: 988,968.
  • her gün üretilen türkçe yazılmış yazılardaki total kelime sayısı ingilizcedekilerin küsüratı bile etmiyor. 100 kattan fazla ingilizce yazı üretiliyor dünya üzerine, türkçe'ye nazaran. ayrıca entelektüel kazanımın artık bir önşartı ingilizce. bu penceren bakınca artık bir gerekirlik ingilizce öğrenmek.
  • (bkz: bunu niye engellemedim acaba?)
    türkçe ile ilgili trollük yaparken noktalama işaretlerini hatalı kullanmak o trollüğün parçası mı acaba diye düşünmedim değil. eğer öyleyse yazım hataları, "de", "ki" bağlaçlarının yanlış kullanımı daha çarpıcı olurdu.
    öyle değilse, yazık kimin trolüyse...
  • 175 bin sozcuk ile kendini daha iyi ifade edebilecegini dusunmustur
  • ingilizce veya başka bir dil, türkçe kelimeler yetersiz geldiği için öğrenildiğini sananların var olduğunu gösteren başlık.
  • git, los angeles'ta ya da dublin'de o 111 bin kelimeden canının istedikleriyle bir tanecik ekmek almayı başar, ondan sonra bu konuyu tekrar konuşalım.
hesabın var mı? giriş yap