7935 entry daha
  • kendilerinin 30 senelik kullanıcısıyım veya değilim. en son ne kullandığımı bile unuttum artık ben. protestolarımız ve boykotlara aktif katılımım neticesinde, bambaşka bir insan oldum. bir ruhum yok benim. bir rengim bile yok. telefon da sapıttı. vodafone da oluyor hat, turkcell de. banyoda aycell oldu geçenlerde metronun içinde. ben de şaştım. o artık yok diye biliyordum. demek ki, gizli kalmış bir baz istasyonu var yerin altında. her gün yalvarıyorlar bana telefonda. neden yalvardıklarını kendileri de bilmiyor artık. "haa zaten bizdeymişsiniz tamam o zaman bye" diyor kadın mesela. ben yalvarıyorum bazen. çok tatlısınız diyorum, konuşmaya ihtiyacım var diyorum. bazen avea geliyor. çekmiyor ve geri gidiyor. vodafone da çekmiyor. turkcell de çekmiyor. o anlarda verizon yazıyor avrupa'da olunca. verizon çekiyor ama zayıf sinyal oluyor. uydu kanalları çıkıyor anca. bal reklamı oluyor. bir sürü çomar, üzerime üzerime yürüyor yollarda. hattımı bir değiştiriyorum, bir açıyorum. bir kapatıyorum, bir coşuyorum. o kadar çok yaptım ki bunları. bir gün, gece 5'te değiştim yazmışım. nası yaptın lan onu amkun delisi diye tepkiler alınca ayıktım. tanıdığım var diye edit yaptım sonradan. ne bir telefon numaram kaldı ne eski ben. asırlardır yazıyorum hattımı ve bunun bana getirilerini. çağlar boyunca bundan bahsettim. hattım da hattım dedim ve tehditler savurdum. sinyal ise, hep zayıftı. hem de şehrin göbeğinde. ben iletişim kurmak istedim, yok diyen onlar oldu. bir direğe geçmek istiyorum artık. uzun bir vericiye diklemeye oturmak, hayatımın sonuna kadar çekmek istiyorum her yerden. tıpkı evolution johnny deep baba gibi.

(düşlerimdeki turkcellleşme üzerine denemeler)
  • mevcut paketi, %100 zamla devam ettirmek için aradılar.

türkcell kendini biraz fazla merkez konuma almış gibi duruyor, unutmadık tahhatüt yapalım diye yalvardığınız günleri elbet ibre döner yine. her yerde wifi var.

geçerim başka servise 15 yıllık kullanıcı olmamızın senin için anlamı yoksa benim için niye olsun.
1 entry daha
hesabın var mı? giriş yap