şükela:  tümü | bugün
 • 12 yılık beraberliğimizi yarın noktalıyorum.sebebi çok ama en sonuncusu bardağı taşırdı ve çok komik:
  bugün hattımı aramalara kapatmışlar, sebebi 2006 yılında ödemediğimi iddia ettikleri ve mobil ödemeyle ödediğim bir fatura.
  madem ödemediğimi iddia ediyosunuz 3 yıldır nerdeydiniz de şimdi önüme koyup hattımı kapatıyosunuz, müşteri hizmetlerini aradım, bu nasıl iş diye 3 yıl önceki faturadan bahsediyosunuz araştıramayız dediler.ben de dedim ki siz getirdiniz önüme asıl 3 yıllık meseleyi ki ben zaten ödemiştim mobil ödemeyle diye, 3 aydan önceki fatura olduğu için itiraz kabul edemiyoruz, savcılığa gitmeniz lazım dediler.

  e yani şimdi ben ne yapıyım? savcılık mavcılık uğraşmak yerine o faturayı sineye çekip yarın vodafone a geçmek farz oldu artık.yıllırdır sağıldığım yeter zaten..

  bugüne kadar verdiğim milyarlar ve son olarak ikinci kez yatıracağım 2006 yılına ait fatura da haram olsun.amin.
 • "aradığınız kişiye şu an ulaşılamıyor" anonslarının meşhur ve bilinir olmasından dolayı derhal geçeceğim operatör. çünkü marka olmak böyle bir şey.

  faturayı da şenay gürler ödeyecek zaten.
 • bu kuruma(!) güvenip 35 tllik kamu tarifesinden aldım. ilk 4 ay herşey güzeldi. 35 tl, 38 tl, 78 tl fatura ödedim. ama agustos ayında fatura tutarımı 496,30 tl olarak gördüm. ilk baktığımda göz bozukluğumun ilerlediğini düşünüp virgülü sağda gördüğümü zannettim. 49,63 ne ki ne faturalar ödedik diye... müşteri hizmetlerini aradım. 1940 dakika görüşmüşüm. eee dedim 1940-1200= 740 dakika; dakikası da 15 kuruştan 111tl+35 tl 136 tl borcum olacak dedim; ne dedi biliyormusunuz?

  "türksel kampanya şartını değiştirdi; 1200 dakika bitince türksellilerle dakikası 64 kuruştan; diğer operatörleri 24 kuruştan aramışsınız o yüzden bu kadar fatura gelmiş"

  iyi aile evladı arkadaşım benim; ben senle sözleşme imzaladım, dakikası 15 kuruş dedin bana. şimdi kalkmış 4. aydan itibaren böyle birşey yapıyorsun. ben 740 dakika için 460 tl mi ödeyeceğim şimdi dedim. karşımdaki de bana "türksel kampanya değişiklik hakkını saklı tutar" dedi.

  anlayacağınız ben bu 496 tllik parayı sike sike ödeyeceğim arkadaş. bana dediği bu. böyle birşey var mıdır? bu ülkede her isteyen her istediğini yatırıp çatır çatır sikebiliyor mu? hukuk yok mu lan bu ülkede?

  edit: öncelikle (bkz: #16672456)

  "değerli müşterimiz,18.82009 tarihli başvurunuza istinaden , 10.8.2009tarihinde kesilen faturanızdan, 267,88 tl düşülmüştür. kalan tutarı ödeyebilirsiniz. saygılarımızla, turkcell."

  hukuk varmış bu ülkede. yoksa bile en azından belli bir hatrı var ki durumum düzeldi. sonuç olarak: harbi light necosh wins!!!
 • son gnctrkcll zırvasından sonra, konuşma paketimin bitmesine müteakip kalan 10 tl mi ve sarı kutu puanlarımı kullanarak avea ya geçecem. hatta puanlarla internet paketi alıp torrentten porno indirecem, sonra da 31 çekip sim in üzerine boşalacam bu kadar sinirlendirdiniz lan beni, 12 senelik müşterinizi. avea bayine de gangnam style dansıyla girecem ki hangi operatörden geldiğim belli olsun mk.
 • interneti yine çekmeyen operatör. hafif deprem olur, ne telefon çeker ne internet. ülkede elektrik kesintileri olur yine çekmez. ortamın kalabalık olduğu yerlerde internet yerlerde sürünür. lan siz olağan durumlar için mi yatırım yapıyorsunuz? ayrıca elektriğin kesilmesi ile internetin çekmemesi ne alaka? bunun için yıllardır neden önlem almıyorsunuz arkadaş?

  2 saat önce bostancı'da internete giremedim, şu an kadıköy merkeze geldim ve bir de baktım burda da çekmiyor. allah size akıl fikir versin.

  düzenleme: iki kez oktoberfest'e katılmış biri olarak şunu söyleyebilirim, ne telefonumun 3g si gitti ne de sesli arama mesajı sorunu yaşadım. bilimum sosyal medyadan çatır çatır komşu çatlattım saatlerce kesinti olmadan.

  turkcell fanboyları ve çalışanları hemen kopyala yapıştır cevapları ile günümüzü şenlendiriyor. olağanüstü durumlar için yatıırım yapmazlarmışta kol gibi faturalarmışmışta bik bik bik...
  lan itoğlu it, ben turkcell de zaten kol gibi fatura ödüyorum senin götünün kemiğinin haberi var mı?
  herkes bilmiş herkes bilirkişi olmuş anasını satayım...
 • musteri hizmetlerinden bir kiz aradi bugun, bana ozel teklifleri varmis turkcell'e gecmem icin.

  nedir diye sordum, oncelikle bana uygun bir teklif sunabilmek icin benim mevcut operatorumle olan tarifemi sordu. 500dk, 2000sms, sinirsiz internet icin 40tl odedigimi soyledim.

  bir miktar beklettikten sonra kendi tekliflerinin 500dk, 1000 sms ve 1gb internet icin 49tl oldugunu soyledi.

  ama siz bana daha az hizmet verip daha cok para istiyorsunuz dediğimde, soyleyecek bisey bulamadi bu kizcagazimiz ve bir sessizlik olustu. ben dayanamayip ama turkcell kalitesinde hizmet almis olacagim belki deyince evet evet diye direk sarildi bu dusunceme. sonra mevcut operatorum sizden daha kaliteli deyip tesekkur edip kapattım telefonu.
 • çok da uykum var ama bunu yazmadan uyumayacağım. önce bir tanımla girelim entrye. 11 yıllık abonelikten sonra bugün ya da yarın kendisini terk edeceğim gsm operatörü.

  hikaye şu:

  sözleşmeli olarak çalıştığım bir şirket, yapılan tapu/ipotek işlemleri ile ilgili olarak htc hd2 marka cep telefonu ile çalışmaya karar veriyor. şirket bünyesindeki her çalışana bu telefondan birer tane zimmetliyorlar. şirket bünyesinde çalışmayanlara ise bu telefondan elde etmelerini şart koşuyorlar. aynı şart benim için de sözkonusu. neyse turkcell'in bu telefon için kampanyası varmış onu da söylüyorlar. "kampanyadan alabilirsin" hesabı. ve olaylar gelişir:

  tarih: 09 haziran 2010
  yer: taksim'de bir turkcell iletişim merkezi.
  saat: 19:00 suları.

  avasas: ben htc kampanyanızdan yararlanmak istiyorum.
  müşteri temsilcisi: tabi. telefon numaranız ne? tc kimlik numaranız ne? kimliğinizi verebilir misiniz? kaç aylık kampanyadan yararlanacaksınız?
  avasas: numaram şu. buyrun. 24 aylık kampanyadan yararlanacağım.
  mt: tık tık tık. hımm hımm hımm..... avasas bey siz avukatlar kulübündesiniz. kulube geçerken tanımlama bilgilerinizde sorun olmuş. ben şimdi düzeltilmesi için yazıyorum. yarın saat 18:00'dan sonra gelin telefonunuzu alın.
  avasas: tamam.

  tarih: 10 haziran 2010
  yer: taksim'de bir turkcell iletişim merkezi.
  saat: 19:00 suları.

  avasas: merhaba. dün htc kampanyası için gelmiştim. bugün bu saatlerde gelmemi istemiştiniz.
  mt: buyrun. numaranız ne? kimliğinizi verir misiniz?
  avasas: buyrun.
  mt: tık tık tık. hımm hımm hımm.... dünkü sorunu düzelttim. siz avukatlar kulübünde olduğunuz için kurumsal müşterisiniz. bu kampanyalarda kurumsal müşteriler için bazı promosyonlar var. hangi promosyondan yararlandırılacağınıza ilişkin olarak mail gelmeli. siz şimdi gidin, yarın telefon size ulaştırılacak.
  avasas: nasıl?
  mt: ya size ulaştırılacak, ya da siz size en yakın bayiden alabileceksiniz.
  avasas: peki promosyondan yararlanmak istemiyorsam?
  mt: olmaz. bir kere sistemde böyle denilmiş. yarın telefon size ulaştırılacak.
  avasas: tamam.

  tarih: 10 haziran 2010
  yer: avasas'ın hukuk korkunç bürosu
  saat: 21:00 suları.
  karşı taraf: turkcell avukatlar kulübü müşteri hizmetleri.

  avasas: merhaba. benim dün bir htc başvurum oldu ama şöyle durumlar oldu. en son promosyon falan dediler. henüz alamadım telefonu. bir de durumu size sormak istedim
  mt: bilgilerinize bakıyorum. evet dosya açılmış. talebiniz incelemede.
  avasas: peki promosyon olayı var mı?
  mt: sorun tanımlama bilgilerinizle ilgili. promosyonla ilgili bir şey yok.
  avasas: peki bana ne zaman dönülecek?
  mt: saat veremem. acil diye not düşüyorum.
  avasas: saat istemiyorum. mesela yarın?
  mt: o konuda bir şey diyemiyorum.
  avasas: tamam.

  tarih: 11 haziran 2010
  yer: başakşehir tapu dairesi.
  saat: 10:00 suları.
  karşı taraf: turkcell avukatlar kulübü müşteri hizmetleri.

  avasas: merhaba şöyle bir sorunum var. kampanyadan yararlanmak istedim, üç gündür telefon bana verilmedi.
  mt: bilgilerinize bakıyorum. hımm. dosya oluşturulmuş. siz avukatlar klübü üyesi olmuşsunuz 3 ay önce. klüp üyesi olunca tüm bilgileriniz sıfırdan oluşturulmuş. çünkü kurumsal sayılıyorsunuz. bu kampanyadan yararlanmak için de 6 ay doldurmak gerekiyor ama henüz dosyanız sonuçlandırılmamış. acil diye not düşüyorum.
  avasas: avukatlar kulübü üyesi olmayı ben talep etmedim. sizin elemanlarınız büroma gelip anlattılar, ben de kabul ettim. ben 11 yıllık abonenizim. hem avukatlar klübü kurumsal olsa da diğer kurumsallar gibi olamaz. çünkü hat doğrudan bana ait ve faturayı da ben ödüyorum. herhangi bir kurum ödemiyor.
  mt: inceleniyor. size yanıt verilecek.
  avasas: peki ben avukatlar klübü üyesi olmasa idim 11 yıllık bireysel abone olarak sorunsuz alabilecek miydim bu telefonu?
  mt: bireysel kampanyaları bilmiyorum. sizi bireysel müşteri hizmetlerine bağlayayım.

  avasas: beni avukatlar klübünden size yönlendirdiler. böyle böyle..
  mt: sizin konu kurumsal sizi kurumsal müşteri hizmetlerine bağlıyorum.

  avasas: beni bireyselden bağladılar. oraya da avukatlar klübünden bağladılar. meselem şu....
  mt: yanlış bağlamışlar. sizi avukatlar klübüne bağlıyorum.

  avasas: bakın döndüm dolaştım yine size geldim. bağladığınız yer dinlemeden başka yere aktardı. bla bla.
  mt: tamam sizi cihazlarla ilgili birime bağlıyorum

  avasas: ben şunu soracaktım. htc kampanyasından bireysel aboneler yararlanabiliyor mu?
  mt: evet.
  avasas: benim sorunum şu.
  mt: size yanıt verilecek.
  avasas: tamam.

  tarih: 11 haziran 2010
  yer: başakşehir tapu dairesi.
  saat: 12:00 suları.
  karşı taraf: turkcell avukatlar kulübü müşteri hizmetleri.

  avasas: daha önce de aramıştım. meselem bu. eğer ben bireysel abone olarak kalsa idim bu kampanyadan yararlanabiliyormuşum. avukatlar kulübüne geçtiğim için yararlanamıyormuşum. 6 ay dolması gerekiyormuş. avukatlar kulübü bana avantaj olarak sunuldu ama dezavantaj oldu. ben 11 yıllık aboneyim. 6 aylık bireysel abone alabiliyor, ben alamıyorum.
  mt: talebiniz inceleniyor. ben de not düşüyorum acil diye. size dönülecek.

  tarih: 11 haziran 2010
  yer: taksim'de bir turkcell iletişim merkezi
  saat: 18:00 suları.

  avasas: merhaba. bugün telefonun bana ulaştırılacağını söylemiştiniz ama arayan soran yok.
  mt: ilgileniyorum avasas bey. hımm şikayette de bulunmuşsunuz zaten.
  avasas: evet avukatlar kulübünü aradım.
  mt: şimdi durum şu. sizin için bu kampanya tanımlanmamış. çözeceğim. hatta bunun daha üstü olan iphone kampanyası tanımlanmış ama bu tanımlanmamış.
  avasas: ben avukatlar kulübü üyesi olmayıp bireysel kalsa idim bir sorun olmayacaktı herhalde.
  mt: evet.
  avasas: peki ben ne yapacağım? eğer olmayacaksa kvk'dan ya da başka yerden telefonu alıp numaramı da başka operatöre taşıyacağım. pazartesi bu telefon ile eğitime girmem lazım benim.
  mt: ben işin üzerindeyim avasas bey. bugün çözeceğim. ilgili birime sürekli soracağım.
  avasas: tamam.

  sonra?
  o gün de çözülmez sorun. açık bir "talebiniz kabul edilmemiştir" ifadesi de söylenmez. 12 haziran gecesi avukatlar kulübü yine aranılır, durum yine anlatılır. yine cevap verileceği acil notu olduğu söylenir. öğlen aranır, durum anlatılır, müşteri temsilcisi hak verir ama bir şey yapamaz. bir kaç saat sonra yine aranılır, bu defa açıkça olmasa da talebin reddedildiği söylenir. yok iphone olabilirmiş de niye iphone almıyormuşum falan. telefon kapatılır.

  böyle bir hikaye. elveda turkcell.
 • suyu bile parayla veriyor. yok lan o başkaydı di mi?
 • kendileri ile ilgili görüşlerimi bi kalemde değiştirmişlerdir.

  -müşteri hizmetleri
  +schizo

  (telefon çalar, arayan 4440532'dir)

  -iyi günler, turkcell müşteri hizmetleri'nden kübra ben.
  +(amnskym, faturayı mı geciktirdim?) buyrun?
  -öncelikle yaptığımız bu görüşmenin ücretsiz olduğunu belirtmek isterim.
  +..
  -şuanda çin'de olduğunuzu tespit ettik. bugün o bölgede meydana gelen depremi hicap içerisinde öğrendik. deprem bölgesine yakın mısınız? iyi misiniz?
  +evet (şaşkınlık), ama bişey yok
  -herhangi bir şeye ihtiyacınız var mı? dilerseniz türkiye'ye dönmenize yardımcı olabiliriz?
  +yoo(kekeleme), teşekkürler.
  -ulaşamadığınız bir yakınınız varsa numarasını söyleyin bağlayalım? ayrıca size hemen kullanabileceğiniz 50 dakika konuşma ve 20 sms verdik, eğer yetmezse arttırabiliriz?
  +(sonra geçirmesinler? bişey isteme en iyisi.)gerek yoktu, çok teşekkürler.
  -biz teşekkür ederiz, kendinize iyi bakın.

  velhasıl, her ne kadar kazıkçı da olsa candır artık turkcell benim için.
 • bugün ne aradı ne de mesaj çekti. başına bir şey gelmiş olmasından korkuyorum...