şükela:  tümü | bugün
  • 3 gün önce yaptığım harekettir. 1000 dk 1000 sms 3 gb interneti 25tl. turkcell'in sizi daha sikmesine izin vermesini istemiyorsanız, çok da düşünecek birşey yok.
  • türk telekom'un 3g internet hizmetiyle sinir krizi geçireceğinizin habercisidir.

tamam turkcell 3g de tam anlamıyla mükemmel bir hizmet sunmuyor, zaman zaman kriz geçirtiyor ama türk telekom yani, tekrar düşünün derim.

not: bu entry büyük şehirler dışındaki 3g hızı baz alınarak girilmiştir.
  • yaklaşık 4 ay önce gerçekleştirdiğim ve şimdiye kadar sorun yaşamadığım geçiştir.

neden mi?

engelliye özel tarifelerde,

turkcell: 1000 dakika+1000 sms+1 gb internet= 25 tl (ayrıca 5 gb olanı 45 tl)

tarifesinden

türk telekom: 1000 dakika+1000 sms+4 gb internet= 22 tl ( ayrıca 2 gb olanı 15 tl, 6 gb olanı 29 tl, 8 gb olanı 34 tl ve engellinin anne, baba, çocuk, kardeş, eş gibi yakınları da bu tarifelere geçebiliyor)

tarifesine geçtim.

geçen ay da bir sms geldi. 12 ay faturalıda kalma sözüne 2 gb hediye dediler. onu da aldım; oldu 6 gb internet. misss...

geçişten sonra turkcell'den aradılar neden geçtim diye.

durumu anlattım. "ama turkcell'in interneti daha iyi, daha hızlı, bıdı bıdı, vıdı vıdı" dediler.

"bana o kadar hız lazım değil. evde wi-fi var, dışarıda işimi görsün yeter. gerekmedikçe video falan seyretmiyorum, geri kalan işler için türk telekom'un hızı da yetiyor ama yıl olmuş 2017 siz hala 1 gb internet veriyorsunuz. aynı tarifeyi bırakın 22 tl'yi 25 tl'ye siz verin geri döneyim; hatta 250 dakika ve 100 sms de bana bol bol yeter ama intternet en az 4 gb olacak" dedim.

"bu durumunuzu daha üst yetklilelere ileteceğim" dedi. dediği o kadar. aylardır değişen bir şey yok.
  • turkcell 65 tl ye kullandığım paketin fiyatını 110 tl yaptı.bunun üzerine 20 senelik turkcell müşterisi olarak şikayetimi dile getirdiğimde konuyu üst yönetimlerine bildireceklerini söylediler.bende hiç beklemeden aynı paket koşulları ile aylık 45 tl ye türk telekom a geçtim.dünyada hiç bir kurum yoktur ki sadık müşterisini saçma sapan fiyat politikaları ile bir kalemde kaybetsin.
  • kalite açısından attan inip eşeğe binmektir.
    para açısından ata sevilmektense eşeği sevmektir.

750 dk 1000 sms 10 gb pakete 28 tl ödüyorum aq. :)

edit: çok reklam koktu bu entari. turk telekom’un allah belasını versin.

edit2: çok soran oldu paketimi. yeni hat alımında ya da farklı operatörden geçişte geçerli paket. paketin ismi: selfy sarı paket.
    selfyde 25 yaşından büyük olmama kuralı var ancak yeğeniniz ya da kardeşinizin tc numarası ile selfyli olabilirsiniz.
  • yıllardır turk telekom kulaniyorum, bu ay 1000 dk 1000 sms 8 gb interneti vergiler dahil 27 tl deb taahüt verdim.
  • çekim kalitesi bölgeden bölgeye değişir, o yüzden kullanan birinden lokasyona göre bilgi almak gerekir, vodafone'a geçtiğimde evde edge çekiyordu ve hiç bir işime yaramıyordu.
    izmirde oturuyorum çekmeme sıkıntısı yaşamadım türk telekom'da, turkcell'e göre tarifeler daha uygun ama bulunduğunuz bölgede çekmiyorsa sınırsız internet bile verse işe yaramaz, yakınlarınızdan veya aynı apartmanda kullananlardan yardım istenebilir.
  • parasal açıdan bakılırsa mantıklı gibi görünse de çekim kalitesi yönünden bakıldığında kötü bir karar.geçen mayıs ayına kadar bodrum katta bile cayır cayır internete giren türk telekom şu an 2.katta bile çekmemektedir.sadece internet olsa gene razıyım ama hat bile çekmiyor.ki bunların yüzünden hanımla her gün papaz oluyoruz.neymiş telefonum neden kapalıymış.çekmiyor amk hattı diyorum anlamıyor ki,üstelik onun hattı da tt. bahçeye iniyorum eh işte zar zor konuşacak kadar,içeriye giriyorum yok tek diş bile.yıllarca paraları cukkalayıp kaçan amk arapları yüzünden uğraşıp duruyoruz.taahhüt bitsin aynı gün türkcelle geçmeyeni öpsünler.
  • çoğu yerde turkcell kadar iyi çekmiyor ve cep hattı için internet hızında bariz derecede fark var(olumsuz anlamda)
    fiyat kıyaslamasında ise tartışmasız iyi özellikle hat taşıma durumlarında
    kullandığım hattımı yaklaşık 6 ay önce turkcellden telekoma taşıdım paket özelliklerim : 1000dk 1000 sms 20 gb internet. fiyat:45tl
  • yaptigim en buyuk hatalardan birisi,istanbul’un gobegindeki evimizde,telefonla konusabilmek icin balkona cikiyorum.cekmiyor,gecmeyin.en kisa surede turkcell’e donmeyi planliyorum.